Постанова від 13.05.2010 по справі 2а-9689/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2010 р. справа № 2а-9689/10/0570

Постановлена у нарадчій кімнаті.

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Логойди Т. В.

при секретарі Чегринець А.М.

з участю представника позивача Козіної Ю.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2010 року Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що нею проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2, за результатами якої складено акт від 07 серпня 2009 року № 0165/05/02/НОМЕР_1, в якому вказувалося на порушення п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ч. 6 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

На підставі акту прийняті рішення:

- про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21 серпня 2009 року № 0001862343 на суму 210 грн.;

- рішення від 21 серпня 2009 року № 0001872343, яким за роздрібну реалізацію алкогольними напоями без наявності ліцензії до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.

З урахуванням часткової сплати загальна сума заборгованості по рішенням становила 1 006,15 грн., яку позивач просив стягнути з відповідача.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_2 як платник податків перебуває на обліку в Артемівській об'єднаній державній податковій інспекції Донецької області.

Податковим органом проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт від 07 серпня 2009 року № 0165/05/02/НОМЕР_1, в якому вказувалося на порушення п. п. 1, 2, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через РРО та не видача розрахункового документа встановленої форми на суму 30грн. при продажу 3 пляшок слабоалкогольного напою «Шейк»; не ведення в порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на місці їх реалізації на суму 30 грн.; ч. 6 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії.

В той же день складено акт інвентаризації наявних готівкових грошових коштів, в якому зазначено фактичний залишок готівки на місці проведення розрахунків - 30 грн., згідно денного звіту РРО (записам в РК з початку робочого дня) сума від реалізації товарів (надання послуг) відсутня.

Акт перевірки підписано відповідачем.

На підставі акту прийняті рішення:

- про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21 серпня 2009 року № 0001862343 на суму 210 грн.;

- рішення від 21 серпня 2009 року № 0001872343, яким за роздрібну реалізацію алкогольними напоями без наявності ліцензії до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.

Рішення отримані відповідачем 03 вересня 2009 року.

Станом на 16 квітня 2010 року штрафні (фінансові) санкції, застосовані до відповідача за рішенням № 0001862343 у сумі 210 грн. сплачені не були, а штрафні санкції за рішенням № 0001872343 на суму 1700 грн. були частково сплачені у сумі 903,85 грн.

Загальна сума заборгованості по рішенням становила 1006,15 грн. Сума заборгованості відображена в зворотному боці облікової картки платника податків.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до п. 1 та 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 1 ст. 17 вказаного Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до ст.ст. 20, 22 й 23 вказаного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 25 Закону визначено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Суб'єктом владних повноважень за порушення вимог законодавства до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Вимогами ч. 6 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлена відповідальність за порушення норм цього Закону та зазначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

За порушення вимог вказаного закону на відповідача правомірно накладено штраф в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Згідно з ч. 5 ст. 17 вказаного Закону у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми фінансових санкцій сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь Державного бюджету України:

- фінансові санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в сумі 210 (двісті десять) грн. на рахунок 31112104700131, код платежу 21080900, отримувач: бюджет Артемівського району Донецької обл., банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34686516, МФО 834016;

- фінансові санкції за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у сумі 796 (сімсот дев'яносто шість) грн. 15 (п'ятнадцять) коп. на рахунок 31110106700015, код платежу 21081100, отримувач бюджет Артемівського району Донецької обл.., банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34686516, МФО 834016.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Логойда Т. В.