Ухвала від 07.04.2010 по справі 2а-7516/10/0570

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про передачу до іншого суду

07 квітня 2010 р. Справа № 2а-7516/10/0570

приміщення суду за адресою: 3052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стойки В.В.,

при секретарі Телешові В.О.,

розглянувши в судовому засіданні адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Слов*янську Донецької області про оскарження дій, зобов*язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в місті Слов*янську Донецької області про оскарження дій, зобов*язання вчинити дії.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2008 року позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Слов*янську Донецької області про оскарження дій, зобов*язання вчинити дії було частково задоволено.

27 січня 2009 року ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Слов*янську було залишено без задоволення.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 23 лютого 2010 року касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Слов*янську було задоволено частково, постанову Донецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2009 року в цій справі було скасовано та направлено справу до суду першої інстанції на новий розгляд.

Донецьким окружним адміністративним судом ухвалою від 30 березня 2010 року було прийнято до провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Слов*янську Донецької області про оскарження дій, зобов*язання вчинити дії та призначено попередній судовий розгляд.

Вважаю, що позовну заяву необхідно передати на розгляд до іншого суду з наступних підстав.

Відповідно до частин 1, 2 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, котрий здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Приписами ч.2 ст.4 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Крім цього, Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами”від 18 лютого 2010 року №1691-VI (набрав чинності 10.03.2010 року) внесено зміни до ст. 15 Цивільного кодексу України та виключено п.3 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами”від 18 лютого 2010 року №1691-VI після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 КАС України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства.

Згідно ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: 1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; 2) спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них; 3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства. Суди розглядають справи, визначені у частині першій цієї статті, в порядку позовного, наказного та окремого провадження.

Згідно з п.3 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил територіальної підсудності.

Таким чином, дана справа повинна розглядатися судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на ту адміністративно-територіальну одиницю, у межах якої виникли спірні правовідносини та де перебуває позивач.

За таких обставин, приходжу до висновку про необхідність відповідно до вищевказаних вимог передати дану адміністративну позовну заяву до місцевого суду- Слов*янського міського суду.

На підставі викладеного, керуючись статтями 19, 22 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Слов*янську Донецької області про оскарження дій, зобов*язання вчинити дії передати до Слов*янського міського суду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя Стойка В. В.