Справа № 570/4853/20
Номер провадження 2/570/397/2021
15 квітня 2021 року Рівненський районний суд Рівненської області
в особі судді Остапчук Л.В.
за участю: секретаря судового засідання Захарук Г.Л.
представника позивача, адвоката Цимбалюк О.П.
відповідачки ОСОБА_1
представника відповідачів, адвоката Кітовського В.Л.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Рівне за правилами загального позовного провадження
цивільну справу за позовом Служби автомобільних доріг у Рівненській області до Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , до участі у справі залучено як третю особу без самостійних вимог: Рівненську районну державну адміністрацію про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою шляхом визнання недійсним рішення сільської ради, Державного акта про право власності на земельну ділянку,
В провадженні Рівненського районного суду Рівненської області перебуває вказана цивільна справа. По ній було відкрито провадження і вона призначена до слухання за правилами загального позовного провадження та проводиться підготовче судове засідання.
02 березня 2021 року в судове засідання представником позивача, Служби автомобільних доріг у Рівненській області, адвокатом Цимбалюк О.П., було подано клопотання про призначення судової експертизи, в якому вона просила призначити судову експертизу з питань землеустрою, проведення якої доручити експертам Рівненського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, перед експертами поставити запитання зазначені в поданому клопотанні.
Представник позивача, адвокат Цимбалюк О.П., в судовому засіданні клопотання підтримала, пояснила, що згідно методики проведення судових експертиз запитання, зазначені в клопотанні ставити перед експертами можна. Проведення експертизи просить доручити саме експертам Рівненського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, оскільки експертами в процесі проведення експертизи можуть бути витребувані додаткові документи, а призначення проведення експертизи експертній установі в іншому регіоні утруднить надання експертам додаткових документів. Тому для зручності просить доручити проведення експертизи саме цій експертній установі.
Відповідачка ОСОБА_1 та її представник та представник відповідача ОСОБА_4 , адвокат Кітовський В.Л., в судовому засіданні заперечили проти задоволення клопотання про призначення експертизи. Адвокат вказав, що перші чотири питання, які представник позивача просить поставити перед експертами, стосуються права, що не може вирішуватися експертами. Однак, в разі задоволення клопотання про призначення експертизи, проведення такої просить доручити Волинському відділенню Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, оскільки даною експертною установою в рамках іншої цивільної справи з такими самими сторонами проводилася експертиза і в даній установі можливо збереглися певні дані.
Заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.103 ЦПК України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
З урахуванням характеру спору між сторонами, оскільки представником позивача було заявлено клопотання про призначення експертизи, визначено ряд запитань, які необхідно поставити перед експертом, суд самостійно надати відповіді на поставлені запитання не може, адже для цього необхідні спеціальні знання в області землеустрою, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та відповідно до ст.103 ЦПК України призначити судову експертизу з питань землеустрою, проведення якої доручити експертам Рівненського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.
При виборі експертної установи суд враховує, що призначена експертиза є досить об'ємною, перед експертом ставиться дванадцять запитань, в процесі проведення експертизи експертом можуть бути витребувані додаткові відомості, а тому для зручності виконання і самої експертизи і вимог експерта, доречно визначити саме таку експертну установу.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи необхідний значний проміжок часу, суд вважає, що на час проведення експертизи провадження у справі необхідно зупинити, як це передбачено п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст.103, 104, 252, 253, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суд, -
Призначити по справі за позовом Служби автомобільних доріг у Рівненській області до Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , до участі у справі залучено як третю особу без самостійних вимог: Рівненську районну державну адміністрацію про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою шляхом визнання недійсним рішення сільської ради, Державного акта про право власності на земельну ділянку - судову експертизу з питань землеустрою, проведення якої доручити експертам Рівненського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз (м.Рівне, вул.Небесної Сотні, № 10), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
На вирішення експертизи поставити такі питання:
1. Чи відповідає розроблена документація із землеустрою на земельну ділянку з кадастровим номером 5624683300:07:033:0001 та її затвердження Городоцькою сільською радою Рівненського району Рівненської області вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування? Якщо не відповідає, то в чому полягають невідповідності?
2. Чи відповідає розроблена документація із землеустрою на земельну ділянку з кадастровим номером 5624683300:07:033:0101 та її затвердження Городоцькою сільською радою Рівненського району Рівненської області вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування? Якщо не відповідає, то в чому полягають невідповідності?
3. Чи відповідає розроблена документація із землеустрою на земельну ділянку з кадастровим номером 5624683300:07:033:0102 та її затвердження Городоцькою сільською радою Рівненського району Рівненської області вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування? Якщо не відповідає, то в чому полягають невідповідності?
4. Чи відповідає розроблена документація із землеустрою на земельну ділянку з кадастровим номером 5624683300:07:028:0001 та її затвердження розпорядженням голови Рівненської районної державної адміністрації від 17 квітня 2006 року № 263 "Про затвердження Технічної документації із землеустрою щодо складання державного акту на право постійного користування земельною ділянкою Службі автомобільних доріг у Рівненській області" вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування? Якщо не відповідає, то в чому полягають невідповідності?
5. Чи перебуває земельна ділянка з кадастровим номером 5624683300:07:033:0001 у межах населеного пункту? Якщо так, то коли виникло перебування у межах населеного пункту?
6. Чи перебуває земельна ділянка з кадастровим номером 5624683300:07:033:0101 у межах населеного пункту? Якщо так, то коли виникло перебування у межах населеного пункту?
7. Чи перебуває земельна ділянка з кадастровим номером 5624683300:07:033:0102 у межах населеного пункту? Якщо так, то коли виникло перебування у межах населеного пункту?
8. Чи змінено та затверджено цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 5624683300:07:033:0001 відповідно до вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?
9. Чи змінено та затверджено цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 5624683300:07:033:0101 відповідно до вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?
10. Чи змінено та затверджено цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 5624683300:07:033:0102 відповідно до вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?
11. Чи відповідає фактичне землекористування ОСОБА_1 земельною ділянкою з кадастровим номером 5624683300:07:033:0102 правовстановлюючим документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам?
12. Чи відповідає фактичне землекористування ОСОБА_4 земельною ділянкою з кадастровим номером 5624683300:07:033:0101 правовстановлюючим документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам?
Витрати з оплати експертизи покласти на позивача Службу автомобільних доріг у Рівненській області.
Копію ухвали направити до Рівненського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз для виконання, надавши їм матеріали цивільної справи. Повідомити експертів, що будь-яких інших матеріалів у суду немає.
В разі необхідності подання експертам додаткових відомостей, повідомити про це сторони і суд для відому. Одночасно зобов'язати сторони надати експертам документи, які додатково будуть їм необхідні для повного проведення експертизи.
Провадження по справі за позовом Служби автомобільних доріг у Рівненській області до Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , до участі у справі залучено як третю особу без самостійних вимог: Рівненську районну державну адміністрацію про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою шляхом визнання недійсним рішення сільської ради, Державного акта про право власності на земельну ділянку - зупинити на час проведення експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом.
Суддя Остапчук Л.В.