Постанова від 13.05.2010 по справі 2а-2822/10/9/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.05.10Справа №2а-2822/10/9/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Цикуренко А.С. , при секретарі Павленко Н.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості в сумі 67083,83грн

за участю представників:

позивача - не з'явився;

відповідача - не з'явився;

Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Євпаторії АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 67083,83грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки та пені.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника.

Судом на адресу відповідача: АДРЕСА_1, було направлено повістку, про дату, час та місце розгляду справи, проте вона повернулась до суду з відміткою на конверті «За закінченням терміну зберігання». За таких підстав, суд вважає, що відповідач був повідомлений належним чином. У судове засідання не з'явився, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Відповідно до ч.2 ст. 128 КАС України, неприбуття у судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої сторони, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Судом встановлено, що 14 травня 2005 року між Євпаторійською міською радою АР Крим та ОСОБА_1 було укладено договір оренди земельної ділянки 2767,00 кв. м. для будування та обслуговування станції технічного обслуговування, цільове призначення земельної ділянки - комерційне (а.с. 5-7).

Таким чином, відповідач є орендарем земельної ділянки, платником орендної плати за землі комунальної власності, та зобов'язаний у строки, встановлені Законом України «Про плату за землю» подавати до ДПІ у м. Євпаторії податкову звітність та вчасно сплачувати орендну плату.

Відповідно до ч. 3 ст. 14 Закону України «Про плату за землю» нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

ДПІ у м. Євпаторія АР Крим 26.05.09р. було винесено податкове повідомлення №0003171702, яким відповідачу було нараховане податкове зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб в загальній сумі 76813,69грн. (а.с. 14), проте з урахуванням часткової сплати, сума заборгованості відповідача з орендної плати на день розгляду справи становить 66913,69грн. (а.с. 26-28).

Крім того, відповідно до ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за порушення строків погашення заборгованості по розрахунку відповідачу була нарахована пеня в розмірі 170,14грн. (а.с. 26-28).

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача становить 67083,83грн.

Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

У зв'язку з чим позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога № 1/114 від 06.11.09р. (а.с. 19) та друга податкова вимога № 2/284 від 23.12.09р. (а.с. 23).

Згідно з пп.5.8 п.5 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 03.07.2001 N 266 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2001 р. за N 595/5786, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

В зв'язку з неможливістю вручення відповідачу податкового повідомлення, позивач розмістив його на дошці оголошень, зазначивши дату розміщення 30.06.09р ., про що свідчить акт про неможливість вручення податкового повідомлення (а.с.17), крім того, в зв'язку з неможливістю з вручення податкових вимог, позивач також розмістив їх на дошці оголошень, зазначивши дати розміщень 16.11.09р. та 27.01.10р. відповідно, про що свідчать акти про неможливість вручення податкових вимог (а.с. 21, 25).

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках -коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 67083,83грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в зазначеній сумі.

Під час судового засідання, яке відбулось 13.05.10р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова оформлена та підписана 17.05.10р.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 - згідно до говору оренди; АДРЕСА_2 - згідно адресної ділянки) заборгованість перед бюджетом з орендної плати з фізичних осіб у сумі 67083,83грн., у тому числі пеня у сумі 170,14грн. на р/р 33216815700015, отримувач: місцевий бюджет м. Євпаторії (код 34740798), банк отримувача: управління ДК в м. Євпаторія ГУ ДКУ, м. Сімферополь, МФО 824026., код платежу: 13050510 - орендна плата

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі - з дня складення у повному обсязі, у разі проголошення у відсутності особи, яка бере участь у справі - з дня отримання нею копії постанови).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя Цикуренко А.С.