Постанова від 30.04.2010 по справі 2а-3598/10/2/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

30.04.10Справа №2а-3598/10/2/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.

при секретарі Дрягіні В.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим

до Алуштинської міської єврейської громади

про стягнення заборгованості за рахунок активів в сумі 170 грн.

за участю представників:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився;

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Алушті АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Алуштинської міської єврейської громади (далі відповідач) податкової заборгованості в сумі 170 грн. Вимоги позивача обґрунтовані тим, що відповідачем в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не своєчасно поданий податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 1 півріччя 2009 року.

13.04.2010 року представник позивача уточнив позовні вимоги та просив стягнути з Алуштінської міської єврейської громади до Державного бюджету України суму податкового боргу за несвоєчасне подання податкової звітності про використання коштів неприбутковими установами й організаціями у розмірі 170 грн.

Представник позивача у судове засідання, яке відбулось 30.04.2010 року не з'явився 23.04.2010р. від нього надійшло клопотання про розгляд справи у відсутності представника.

Відповідач заперечення на позов до суду не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином через засоби масової інформації, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 27.11.1993 року зареєстрований Виконавчим комітетом Алуштинської міської ради АР Крим, як юридична особа, що підтверджується довідкою Державного комітету статистики в АР Крим, та відповідно є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов'язок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (п.5.1. ст. 5 Закону).

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Статтєю 20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Відповідно до п.7.11.12. Ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» Центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій.

Згідно п. 1.3. Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України №233 від 11.07.1997р. податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями подається неприбутковою установою за кожний звітний період.

п. 4.1 Порядку передбачено, що звіт подається неприбутковою установою до податкового органу протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

Судом встановлено, що позивачем 03.09.2009 року проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання відповідачем податкової звітності за 1 півріччя 2009 року.

За результатами перевірки складено акт № 1223/1501/25627510 від 03.09.2009 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а також п. 16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» а саме: несвоєчасне подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями.

На підставі акту перевірки № 1223/1501/25627510 від 03.09.2009 року позивачем 09.09.2009 року прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002701501/0, в якому зазначено про нарахування відповідачу штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 грн.

Зазначене податкове повідомлення - рішення було направлено відповідачу однак було повернено поштою у зв'язку з відсутністю відповідача за юридичною адресою.

На підставі зазначеного вище, а також акту № 633/15-01 від 16.09.2009 року податкове повідомлення - рішення № 0002701501/0 від 09.09.2009 року розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень).

Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.

Оскільки в такому випадку юридично день розміщення вважається днем вручення, то підлягає застосуванню підпункт 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III , який наголошує, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Оскільки податкове зобов'язання було визначено на підставі пункту 4.2. Закону N 2181-III, суд приходить до висновку, що в даному випадку день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважатиметься не тільки днем його вручення, а й днем його узгодження.

Таким чином суд вважає що у відповідача виникло узгоджене податкове зобов'язання по сплаті штрафних санкцій в сумі 170 грн.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкове повідомлення - рішення було прийнято позивачем з порушенням вимог діючого законодавства.

Однак у порушення діючого законодавства узгоджене податкове зобов'язання, відповідачем сплачене не було.

Таким чином, сума заборгованості відповідача перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій з неподання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за перше півріччя 2009 року становить 170 грн.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 170 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Алуштинської міської єврейський громади (98500, м. Алушта, вул. Хромих, б.27, ідентифікаційний код 25627510) на користь Державного бюджету суму податкового боргу за несвоєчасне подання податкової звітності про використання коштів неприбутковими установами й організаціями у розмірі 170,00 грн. та перерахувати на р/р 31118008700007 Держбюджет м. Алушта, код платежу 11020900, ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740913.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Яковлєв С.В.