вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
25.05.10Справа №2а-5023/10/13/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Ольшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Красноперекопського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 1534,23 грн.
за участю представників:
від прокуратури - не з'явився;
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
Обставини справи: Красноперекопський міжрайонний прокурор звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 1534,23 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасно сплачуються суми єдиного податку відповідно до законодавства.
Представник прокуратури у судове засідання не з'явився, мовідомлений належним чином - судовою повісткою.
Позивач у судове засідання не з'явився, 25.05.2010 до Окружного адміністративного суду АР Крим надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника та надав письмові пояснення на адміністративний позов.
Відповідач письмового заперечення на позовну заяву суду не надав, не забезпечив явку свого представника в судове засідання, про день розгляду справи повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією. Причини неявки суду невідомі.
Розглянув матеріали справи, дослідив надані докази, суд
Рішенням (Розпорядженням) Виконавчого комітету Красноперекопської міської ради АР Крим від 21.06.2002 ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець (а.с.7), про що видане відповідне свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_2.
05.06.2007 позивач був взятий на облік Красноперекопською ОДПІ в АР Крим платників податків за № 1034, що підтверджується довідкою від 05.06.2006 № 1034 (зворотній бік а.с.7).
Так, відповідно до пункту 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва” - суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
З урахуванням положень зазначеного Указу, відповідачем подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2009 рік від 17.03.2009 року за видом діяльності - показ кінострічок, кафе, роздрібна торгівля продовольчими товарами (зворотній бік а.с.13). 01.04.2009 року відповідачем отримане свідоцтво про сплату єдиного податку (а.с.13).
Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва” випливає що, фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Абзац 2 статті 2 зазначеного Указу передбачає, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць, а відповідно абз.4 цієї же статті у разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 128 Господарського кодексу України, громадянин - підприємець зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів; сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.
У порушення вимог закону, відповідач не повністю здійснив сплату єдиного податку, у зв'язку з чим у відповідача станом на день розгляду справи, з урахуванням переплати на 21.04.2009 у розмірі 65,77 грн., виникла заборгованість перед бюджетом у розмірі 1534,23 грн., що підтверджується розрахунком суми заборгованості (а.с.21).
Пункт 5 зазначеного Указу передбачає, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність числення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Красноперекопською ОДПІ в АР Крим відповідачу були виставлені перша податкова вимога № 1/270 від 26.08.2009 на суму 934,23 грн., яка була отримана відповідачем 04.11.2009, про що свідчить відмітка на корінці вимоги та друга податкова вимога № 2/347 від 15.12.2009 на суму 1534,23 грн., яка у зв'язку із неможливістю врученням була розміщена до дошці оголошень, про що складений Акт від 02.03.2010 (а.с.14).
Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
В установленому порядку зазначені вимоги не оскаржені.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Частиною 2 статті 128 Господарського кодексу України встановлено, що підприємці відповідають за своїми зобов'язаннями усім своїм майном, на яке згідно закону може бути звернено стягнення.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист»).
За таких обставин справи, вимоги позивача про стягнення с фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості по сплаті єдиного податку у сумі 1534,23 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладено, керуючись статтями 158-161, пунктом 4 частини 2 статті 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1: інн. НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом із сплати єдиного податку в сумі 1534,23 грн. до Державного бюджету (р/р 34218379700020, код платежу 16050200, банк отримувача: ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735).
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ольшанська Т.С.