Постанова від 07.07.2009 по справі 2а-2610/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № 7/92

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

07.07.2009 р. 12:15 № 2а-2610/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. при секретарі судового засідання Поліщук О.А. вирішив адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрексім"

про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 36365,87грн.

Представники:

від позивачаШуневич В.В., за довіреністю

від відповідачане з'явився

Державна податкова інспекція у Голосіївському районі м. Києва звернулась з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрексім»про стягнення 36365,87 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за результатами проведення перевірки дотримання вимог чинного валютного законодавства було складено акти, на підставі яких позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, якими відповідачу за порушення чинного законодавства донараховано суми штрафних (фінансових) санкцій.

Ухвали суду та повістки про виклик направлялись відповідачу за наявними в матеріалах справи адресами, однак відповідач своїм правом на участь повноважного представника в судовому засіданні не скористався.

Згідно ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, - встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрексім»(надалі ТОВ «Укрексім») зареєстроване Голосіївською районною в м. Києві державною адміністрацією 10.03.2000 року, код ЄДРПОУ 30779287.

ДПІ у Голосіївському районі м. Києва було проведено позапланові виїзні перевірки дотримання вимог чинного валютного законодавства України Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрексім», за результатами яких було складено акти перевірок від 16.09.2008 № 397/1-22-02-30779287 та від 02.10.2008 № 438/1-22-02-30779287.

На підставі вказаних актів перевірок позивачем винесені наступні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: № 0001052202 від 23.09.2008, яким відповідачу визначено сплатити суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 58 139,10 грн.; № 0001102202 від 06.10.2008, яким відповідачу визначено сплатити суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 17 716,81 грн. відповідно

Заборгованість відповідача за платежем -пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, після часткової сплати наведених сум штрафних санкцій, на день розгляду справи становить 36 365,87 грн.

Згідно п.4 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509 від 04.12.90р. (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі по тексту Закон).

Згідно з п.1.2 ст. 1 Закону податкове зобов'язання -зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Жодних доказів оскарження в судовому порядку рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій на підставі яких позивач просить стягнути суму заборгованості матеріали справи не містять. Таким чином визначені в них зобов'язання є узгодженими станом на час розгляду справи.

Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності із законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу -передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Згідно п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Відповідно до зазначених норм та користуючись правом передбаченим п.11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом.

Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Відповідач у судові засідання не з'явився, по суті позову не заперечив, доказів які б спростовували позовні вимоги не надав.

За викладених обставин, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта підприємницької діяльності, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрексім»(код ЄДРПОУ 30779287) пеню за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 36 365,87 грн. на розрахунковий рахунок № 31117104700002, Банк одержувач: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -04.08.09

Суддя Арсірій Р.О.