Постанова від 01.07.2009 по справі 2а-1866/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

01.07.2009 р. № 2а-1866/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кишинського М.І., суддів Качура І.А., Степанюка А.Г. при секретарі судового засідання Шейко Т.І. у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Букмекерська контора «Марафон»

до Ради Міністрів Автономної Республіки Крим

провизнання дій неправомірними

На підставі ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 01.07.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просить визнати дії відповідача протиправними та зобов'язати орган ліцензування -Раду міністрів Автономної Республіки Крим прийняти рішення щодо видачі та видати ТОВ «Букмекерська контора «Марафон»копії ліцензії серії АБ № 115866 на організацію та утримання тоталізаторів для новостворених відокремлених підрозділів у м. Євпаторія та у м. Феодосія.

Позовні вимоги мотивовані безпідставністю відмови відповідача у видачі копії ліцензій.

У судовому засіданні представник позивача відмовився від частини позовних вимог, щодо зобов'язання Ради міністрів АРК видати копії ліцензії серії АБ № 115866 на організацію та утримання тоталізаторів для новостворених відокремлених підрозділів. В частині визнання дій Ради міністрів АРК щодо безпідставного повернення документів на отримання копії ліцензії, позовні вимоги підтримує та просить їх задоволити.

Представник відповідача в судові засідання 28.04.09 та 01.07.09 не з'являвся, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.

За результатами розгляду документів, пояснень представника позивача, Окружний адміністративний суд м. Києва,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Букмекерська контора «Марафон»»зареєстроване Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 06.02.1997 р., що підтверджується Свідоцтвом серія А00 № 009638.

Згідно з Довідкою АА № 199181 з ЄДРПОУ видами діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Букмекерська контора «Марафон»є:

- діяльність з організації азартних ігор;

- посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту;

- інші види оптової торгівлі

- роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту;

- роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту;

- рекламна діяльність.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі рішення від 18.11.2005 р. № 35 органом ліцензування -Комітетом з торгівлі та захисту прав споживачів Ради міністрів Автономної республіки Крим 21.11.2005 р. Товариству з обмеженою відповідальністю «Букмекерська контора «Марафон»видано ліцензію № 115866 серії АБ на провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів. Строк дії ліцензії з 18.11.2005 р. по 17.11.2010 р.

В зв'язку зі створенням нових відокремлених підрозділів: Букмекерської каси Євпаторійської філії ТОВ «Букмекерська контора «Марафон»за адресою м. Євпаторія, пр-т Перемоги, 59-В та Феодосіївської філії ТОВ «Букмекерська контора «Марафон»за адресою м. Феодосія, вул. Руська, 10, приміщення 14, позивач 27.08.2008 р. звертався до Ради Міністрів Автономної Республіки Крим з заявою про видачу копій ліцензії № 115866 серії АБ на провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів. Проте, Комітет з торгівлі та захисту прав споживачів Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, своїм листом від 03.02.2009 р. № 7/7-98 повернув заяву та документи, що були додані до заяви, для доопрацювання.

Так, відповідно до висновків Головного юридичного управління Ради Міністрів АРК, на які посилається відповідач у листі від 03.02.2009 р. № 7/7-98, підставою для повернення документів для доопрацювання була відсутність копії довідки з ЄДРПОУ Євпаторійської філії та Акту обстеження приміщень, в яких ліцензіат має намір здійснювати господарську діяльність.

Позивач, не погоджуючись з такими діями відповідача, звернувся до суду та просив визнати їх протиправними.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.6 ст. 14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»господарська діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, яким є місцевий орган виконавчої влади або спеціально уповноважений виконавчий орган рад, здійснюється на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Виходячи з аналізу даної норми, господарська діяльність позивача, згідно з виданою Комітетом з торгівлі та захисту прав споживачів Ради міністрів Автономної республіки Крим 21.11.2005 р. ліцензією, має здійснюватись на території Автономної Республіки Крим.

Згідно з ч.7-9 ст. 14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»для кожної філії, кожного відокремленого підрозділу ліцензіата, які провадитимуть господарську діяльність на підставі отриманої ним ліцензії, орган ліцензування видає ліцензіату засвідчені ним копії ліцензії, які реєструються в журналі обліку заяв та виданих ліцензій; засвідчена органом ліцензування копія ліцензії є документом, що підтверджує право філії або іншого структурного підрозділу ліцензіата на провадження певного виду господарської діяльності на підставі отриманої ліцензії; у разі створення у ліцензіата нової філії, іншого нового відокремленого підрозділу, які провадитимуть вид господарської діяльності, згідно з отриманою ліцензією, ліцензіат повинен подати до органу ліцензування заяву встановленого зразка про видачу копії ліцензії, а також документи відповідно до статті 10 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».

Відповідно до ст. 10 Закону суб'єкт господарювання, який має намір провадити певний вид господарської діяльності, що ліцензується, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до відповідного органу ліцензування із заявою встановленого зразка про видачу ліцензії.

До заяви про видачу ліцензії додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копія довідки про внесення до ЄДРПОУ, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа.

Відповідно до ч.5 ст. 10 Закону для окремих видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, до заяви про видачу ліцензії також додаються документи, вичерпний перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування.

Органу ліцензування забороняється вимагати від суб'єктів господарювання інші документи, не вказані в цьому Законі, крім документів, передбачених частиною п'ятою цієї статті.

Відповідно до п.52 постанови Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 р. № 756 «Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності»для здійснення господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів до заяви про видачу ліцензії ліцензіат повинен надати наступні документи:

- засвідчені в установленому порядку копії установчих документів (для юридичної особи);

- засвідчені в установленому порядку копії документів, які підтверджують право власності суб'єкта господарської діяльності або оренди ним обладнання та виробничих приміщень, необхідних для провадження відповідного виду господарської діяльності;

- засвідчена в установленому порядку копія положення про призовий фонд.

Зазначений перелік є вичерпним.

Як вбачається з опису документів, що додаються до зави про видачу копії ліцензії на провадження діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів, позивачем надавався пакет документів, передбачений наведеними вище нормами законодавства.

Відповідно до ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства суд при вирішення справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищезазначене, суд всебічно, повно та об'єктивно, за правилами, встановленими ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представника позивача по справі, вважає дії відповідача протиправними щодо повернення без розгляду наданої позивачем заяви на видачу копії ліцензії № 115866 серії АБ на провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів та доданих до неї документів, а позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

На підставі наведеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Визнати протиправними дії Ради Міністрів Автономної Республіки Крим щодо повернення без розгляду наданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Букмекерська контора «Марафон»заяви та доданих до неї документів на видачу копії ліцензії № 115866 серії АБ на провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий Суддя Кишинський М.І.

Судді Качур І.А. Степанюк А.Г.

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі -03.07.2009 р.