Єдиний унікальний номер 741/438/21
Провадження № 3/741/288/21
м. Носівка 09 квітня 2021 року
Суддя Носівського районного суду Чернігівської області Киреєв О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення (протокол № 1 від 6 квітня 2021 року), передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП не встановлено, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, фізичної особи - підприємця,
встановив:
8 квітня 2021 року з Носівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області до суду надійшов зазначений протокол про адміністративне правопорушення, суть якого зводиться до того, що 6 квітня 2021 року з 12 години 30 хвилин до 13 години 40 хвилин було проведено обстеження магазину роздрібної торгівлі харчовими продуктами ФОП « ОСОБА_1 », який розташований в АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено відсутність інформаційного матеріалу щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19, рідкого мила та паперових рушників, не забезпеченість централізованим збором використаних засобів індивідуального захисту; не проведення температурного скринінгу працівників перед початком зміни; відсутність тимчасового маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менше 1,5 м, чим порушено відповідно абзац 1 пункту 2, абзаци 1 та 4 пункту 8, пункти 1 та 5 постанови КМУ від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зі змінами, внесеними постановами КМУ від 5 січня 2021 року № 9, від 5 лютого 2021 року № 83 та від 17 лютого 2021 року № 104, постанови Головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 2021 року № 57 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», тобто вчинено правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Частина 1 ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Зазначена норма є бланкетною, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших галузей права. Конкретизований зміст бланкетної диспозиції передбачає певну деталізацію відповідних положень інших нормативно-правових актів, що наповнює норму більш конкретним змістом, для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації за відповідною статтею чи частиною статті КУпАП.
Формулювання суті правопорушення не може обмежуватись посиланням на нормативний акт, а повинно містити відомості про вчинене правопорушення згідно з диспозицією ст. 44-3 КУпАП з конкретизацією суті правопорушення відповідно санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та іншими актами законодавства.
У протоколі про адміністративне правопорушення невірно зазначено абзаци та пункти постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 9 грудня 2020 року, які порушив ОСОБА_1 , а саме містяться посилання на абзац 1 пункту 2, абзаци 1 та 4 пункту 8, пункти 1 та 5 цієї постанови Кабінету Міністрів України, як нормативний акт, який порушив ОСОБА_1 , що не відповідає змісту вказаної постанови станом на момент вчинення адміністративного правопорушення.
Пунктом 12 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» роз'яснено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення з доданими до нього документами необхідно повернути Носівському управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Протокол № 1 від 6 квітня 2021 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, щодо ОСОБА_1 з доданими до нього документами повернути Носівському управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області для належного оформлення.
Суддя О.В. Киреєв