Справа № 737/196/21
Провадження № 3/737/100/21
14 квітня 2021 року смт Куликівка
Суддя Куликівського районного суду Чернігівської області Лібстер А. С., за участі секретаря Юрченко М. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Куликівка матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
29.03.2021 на розгляд суду надійшов складений 23.03.2021 щодо ОСОБА_1 протокол, за змістом якого 11.03.2021, близько 16 години, собака породи «німецька вівчарка», яка належить ОСОБА_1 , бігала біля подвір'я за адресою: АДРЕСА_1 , без намордника, внаслідок чого собака вкусила ОСОБА_2 за ногу, заподівши шкоду його здоров'ю, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 154 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що на підставі наданого суду протоколу ОСОБА_1 не може бути притягнена до адміністративної відповідальності, оскільки протокол та додані документи не містять відомостей про склад адміністративного правопорушення.
Диспозицією ч. 1 ст. 154 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях.
Диспозицією ч. 2 ст. 154 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за ті ж самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених ч. 1 ст. 154 КУпАП.
Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без поводків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях (формальний склад);
2) тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без поводків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях, що спричинило заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну (матеріальний склад).
Правила тримання собак і котів встановлюються органами місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Даний протокол зазначеним вимогам не відповідає: суть адміністративного правопорушення в ньому не зазначена, дані про об'єктивну та суб'єктивну сторону проступку не внесені. Так, окрім констатації факту належності собаки ОСОБА_1 , протокол не містить посилання на вчинені нею умисні або необережні дії, що спричинили зазначені у протоколі наслідки.
При складанні протоколу співробітник поліції не взяв до уваги, що протокол складається щодо фізичної особи, для притягнення якої до відповідальності слід встановити, які правила тримання собак і котів особа порушила, встановити причинний зв'язок між діями людини та тварини, з'ясувати питання про реєстрацію тварини, та при написанні протоколу виходити з диспозиції статті, якою передбачена відповідальність за ті чи інші незаконні дії.
Відповідно до ст. 247 ч. 1 п. 1 КУпАП, провадження у справі про адміністративні правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 221, 245, 247, 268, 277, 283, 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 27 КУпАП.
Суддя А. С. Лібстер