14.04.21
Справа № 664/967/21
14 квітня 2021 року м. Олешки Херсонський район Херсонська область
Суддя Цюрупинського районного суду Херсонської області Савчак Сергій Петрович, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, -
За протоколами про адміністративні правопорушення від 30.03.2021 року (серії ВАБ № 649688, серії ВАБ № 649687, серії ВАБ № 649690, серії ВАБ № 649689) ОСОБА_1 25.03.2021 року о 23.40 год., 26.03.2021 року о 23.54 год., 27.03.2021 року о 00.45 год., 28.03.2021 року о 02.25 год., був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Відповідно до положення ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення…. Суддя не має право самостійно збирати докази без надання відповідного клопотання, особою яка притягається до адміністративної відповідальності.
Однак в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місця вчинення правопорушення, район та область місця складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, в самих протоколах про адміністративні правопорушення не зазначено посилання на акти судової влади, якими встановлено строк адміністративного нагляду та покладено обов'язки на ОСОБА_1 і які саме обов'язки на нього покладено. Також, не додано належним чином засвідченої постанови Цюрупинського районного суду Херсонської області, якою продовжено чи знов встановлено ОСОБА_1 адміністративний нагляд. За доданою копією постанови Цюрупинського районного суду Херсонської області від 22.01.2021 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП адміністративний нагляд було встановлено ОСОБА_2 строком на 1 (один) рік постановою від 28.01.2020 року, тобто строк адміністративного нагляду закінчився 29.01.2021 року, а правопорушення зафіксовані в березні 2021 року (після закінчення строку адміністративного нагляду).
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про час і місце її розгляду тощо.
У зв'язку із зазначеним, вважаю за необхідне адміністративний матеріал повернути для належного оформлення.
Керуючись, ст.ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП повернути до Відділення поліції № 2 Херсонського районного управління поліції на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) Савчак С. П.