ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
09.04.2009 р. № 2а-2493/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Кочана В.М.,
секретаря судового засідання Стріхи В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
Відкритого акціонерного товариства "Фінансова компанія "Укрнафтогаз"
до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
провизнання протиправною та скасування постанови № 54-КП від 30.01.2009р.,
ВАТ "Фінансова компанія "Укрнафтогаз" звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправною та скасувати постанову Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №54-КП від 30.01.2009 року, якою на позивача накладено штраф у розмірі 20000 гривень за невиконання постанови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про анулювання ліцензії.
На думку представників позивача, оскаржувана постанова є необґрунтованою, оскільки прийнята Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку без урахування обставин, які підтверджують факт відсутності правопорушення та відсутність підстав для винесення постанови про накладення санкцій за надумане правопорушення.
Представники відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечили, оскільки вважають, що позивач при наявності законних підстав відмовився виконувати Постанову ДКЦПФР від 03.03.2008 року, якою анульовано ліцензію ВАТ "Фінансова компанія "Укрнафтогаз" на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів: діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів АБ №293345 від 01.11.2005 року.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №136-КУ від 03.03.2008 року на ВАТ "Фінансова компанія "Укрнафтогаз" накладено санкцію у вигляді анулювання ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів: діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів АБ №293345 від 01.11.2005 року.
Постановою уповноваженої особи ДКЦПФР Машуренком Р.О. від 16.01.2009 року у відношенні позивача було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів. Підставою для порушення справи стало порушення позивачем вимог п. 6 Розділу VIII Положення про порядок ведення реєстрів власників цінних паперів, а саме не погодження позивачем з емітентом НАК "Нафтогаз України" призначення дати закриття реєстру власників іменних цінних паперів.
Постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №54-КП від 30.01.2009 року на позивача накладено штраф у розмірі 20 000 гривень за невиконання постанови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про анулювання ліцензії.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів.
Рішенням ДКЦПФР №2272 від 11.12.2007 року затверджено Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій.
Відповідно до п. 4 розділу III Правил провадження у справі про правопорушення зупиняється у випадках перебування на розгляді в Комісії, в органах судової влади або в інших державних органах іншої справи, рішення за якою матиме значення при вирішенні справи.
Судом встановлено, що постановою Окружного адміністративного суду міста Києва 09.04.2008 року у справі №2/86-2/140 за позовом ВАТ "Фінансова компанія "Укрнафтогаз" до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві постанову ДКЦПФР №136-КУ від 03.03.2008 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів визнано протиправною та скасовано. Зазначене рішення суду в законну силу не вступило, оскільки було оскаржене відповідачами по справі, а справа знаходиться у провадженні Київського апеляційного адміністративного суду.
Звідси, порушене постановою уповноваженої особи ДКЦПФР Машуренком Р.О. від 16.01.2009 року у відношенні позивача провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів відповідно до п. 4 розділу III Правил повинно було бути зупиненим до розгляду судового спору, про який зазначено вище, оскільки рішення в судовій справі матиме значення при вирішенні справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
Таким чином, оскаржувана постанова винесена відповідачем з порушенням вимог п. 4 розділу III Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, а тому підлягає скасуванню.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №54-КП від 30.01.2009 року.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кочан В.М.