ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
31.03.2009 р. № 2а-1980/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Кочана В.М.,
секретаря судового засідання Стріхи В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
Товариства з обмеженою відповідальністю "Ековтор"
до Відділу державної виконавчої служби Березанського міського управлінняюстиції
про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 24.11.2008р.,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ековтор" звернулося до суду з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Березанського міського управління юстиції з вимогами про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 24.11.2008р.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Пояснив, що 21.11.2008р. приватним нотаріусом міста Києва Чігріною Ганною Вячеславівною за зверненням АБ "Діамант" вчинено виконавчий напис про повернення автонавантажувача реєстраційний номер КІ № 4649 КІ, 2008 року випуску.
Державний виконавець Відділу державної виконавчої служби Березанського міського управління юстиції відкрив виконавче провадження з виконання Виконавчого напису нотаріуса серія ВМА № 393730 від 21.11.2008р., про що видав Постанову від 24.11.2008р.
ТОВ "Ековтор" не погоджується з постановою про відкриття виконавчого провадження від 24.11.2008р. та вважає, що вона є неправомірною, оскільки винесена на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса, який не відповідає вимогам, зазначеним в ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження".
Державний виконавець Відділу державної виконавчої служби Березанського міського управління юстиції в порушення п. 6 ч. І та ч. 3 ст. 26 Закону України "Про виконавче провадження" не відмовив у відкритті виконавчого провадження, а відкрив виконавче провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.
Також позивач зазначає, що постанова про відкриття виконавчого провадження від 24.11.2008р. не затверджена начальником ВДВС Березанського МУК) та не скріплена печаткою.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, пояснень чи заперечень на позов не надіслав, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що є відповідні докази в матеріалах справи.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши у відкритому судовому письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, 24.11.2008р. постановою державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Березанського міського управління юстиції відкрито виконавче провадження з виконання Виконавчого напису нотаріуса серія ВМА № 393730 від 21.11.2008р.
28.11.2008р. ТОВ "Ековтор" подано скаргу на постанову (вих. № 116 від 28.11.2008р.) на ім'я в.о. начальника ВДВС Березанського міського управління юстиції. Зазначена скарга залишена без відповіді.
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження", п. 1.4 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 15 грудня 1999 р. № 74/5 у виконавчому документі повинні бути зазначені назва документа, дата видачі та найменування органу, посадової особи, що видали документ; дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ; найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо; резолютивна частина рішення; дата набрання чинності рішенням; строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою скріплений печаткою.
Відповідно до п. 6 ч. 1 та ч. 3 ст. 26 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим ст. 19 цього Закону.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про виконавче провадження" виконання рішення, яке зобов'язує боржника вчинити певні дії, провадиться державним виконавцем за місцем здійснення таких дій.
Як встановлено судом, місцезнаходженням ТОВ "Ековтор" та його керівних органів, які уповноважені приймати рішення про повернення боргу, знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Фрунзе, 89. Зазначена адреса є місце реєстрації та фактичного знаходження товариства.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не скінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі пред'явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або підвідомчістю виконання рішення.
Державний виконавець Янушевич Л.В. Відділу державної виконавчої служби Березанського міського управління юстиції в порушення ч. 1 ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження" не відмовив у відкритті виконавчого провадження.
Відповідно до абз. 7 ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження" постанова про відкриття виконавчого провадження може бути оскаржена сторонами начальнику відповідного органу державної виконавчої служби або до відповідного суду у 10-денний строк.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки Державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Березанського міського управління юстиції не реалізовано свій обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, можна зробити висновок про те, що відповідачем не заперечуються позовні вимоги, які заявляються позивачем в даному адміністративному позові.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що у відповідача не було підстав для відкриття виконавчого провадження у справі та винесення оскаржуваної постанови відкриття виконавчого провадження ВП № 10176317 від 24.11.2008р. Таким чином, оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм чинного законодавства, а позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ст. 19, п. 4 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про виконавче провадження", п. 1.4 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 15 грудня 1999 р. № 74/5, керуючись ст.ст. 2, 7, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати постанову Державною виконавця Янушевич Л.В. Відділу державної виконавчої служби Березанського міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження ВП № 10176317 від 24.11.2008р.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Кочан В.М.