Ухвала від 13.02.2009 по справі 12/536

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

УХВАЛА

м. Київ

13.02.2009 р. № 12/536

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого -судді Цвіркуна Ю.І.,

при секретарі Рудик Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської державної адміністрації, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), третя особа -ОСОБА_2, про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів, в якому просить:

- скасувати рішення Київської міської ради від 27.12.2007р. №1574/4407, відповідно до якого земельна ділянка площею 0,056 га, код земельної ділянки 72:428:009 згідно бази даних Державного земельного кадастру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, згідно проекту землевідділення №А-9149, передана ОСОБА_2 у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарськи будівель і споруд;

- зупинити видачу державного акта на земельну ділянку площею 0,056 га код земельної ділянки 72:428:009 згідно бази даних Державного земельного кадастру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, згідно проекту землевідділення №А-9149, передана ОСОБА_2 у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарськи будівель і споруд;

- зобов'язати Київську міську державну адміністрацію передати земельну ділянку площею 0,056 га, код земельної ділянки 72:428:009 згідно бази даних Державного земельного кадастру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, згідно проекту землевідділення №А-9149, передана ОСОБА_2 у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарськи будівель і споруд.

В судовому засіданні представник Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) заявив клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із тим, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Позивач щодо заявленого клопотання заперечив.

Інші представники сторін не заперечили щодо заявленого клопотання.

Заслухавши учасників процесу, оглянувши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень(ч.1ст.2 КАС України).

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.1 ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно із ч.1 ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

З огляду на обставини справи та вище названі норми закону, суд дійшов висновку, що даний спір не є справою адміністративної юрисдикції, виходячи з наступного.

Предметом спору у даному випадку є правомірність надання земельної ділянки в приватну власність особі, яка, як і позивач, претендує на відповідну земельну ділянку.

Таким чином, спір між сторонами виник з приводу права позивача на відповідну земельну ділянку. Тому даний спір є спором з правовідносин власності і не є справою адміністративної юрисдикції.

Беручи до уваги норми чинного законодавства України, усі справи у спорах про відшкодування шкоди, а також про право, що виникають з відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, не належать до адміністративної юрисдикції.

При цьому, з метою однакового застосування судами загальної юрисдикції положень Конституції та законів України, враховується позиція Верховного Суду України з даного питання.

Так, враховується рішення колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, а саме постанови від 27.03.2007 року у справі за винятковими обставинами за позовом ВАТ „Київський річковий порт” до Київської міської ради, третя особа -ТОВ „Ніко Інвест”, про скасування рішення, вбачається, що до компетенції адміністративних судів не належить вирішення справ, у яких предметом спору є право, порушене іншою особою, яка, як і позивач, претендує на майно на підставі рішення органу влади (ВВСУ. -2007. - №6- С.15-16).

Таким чином, із зазначеного вище випливає, що справи за участю фізичних і юридичних осіб та суб'єктів владних повноважень, у яких спір має приватно-правовий характер, повинні розглядатися судами на загальних підставах, а саме в порядку цивільного чи господарського судочинства.

У пункті 1 частини 1 статті 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Провадження у адміністративній справі №12/536 за позовом ОСОБА_1 до Київської міської державної адміністрації, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), третя особа -ОСОБА_2, про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії -закрити.

Роз'яснити позивачу про його право звернутись до суду в порядку цивільного судочинства.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Цвіркун Ю.І.