Провадження № 3/760/3848/21
в справі № 760/7115/21
13.04.2021 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Застрожнікова К.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП, -
До Солом'янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №138639 від 18.03.2021 року відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що 15.03.2021 о 15:00 год. у м. Києві на проспекті Перемоги, 49, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Skoda Octavia д.н.з. НОМЕР_1 , перед початком руху не впевнився, що це буде безпечно і не створить перешкод і розпочавши рух, пошкодив заправочний пристрій колонки №1 на АЗС «Амік», чим порушив вимоги п. 10.1 Правил дорожнього руху України, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
До суду також було направлено протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №138640 від 18.03.2021 року відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що 15.03.2021 о 15:00 год. у м. Києві по проспекту Перемоги, 49, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Skoda Octavia д.н.з. НОМЕР_1 , перед початком руху не впевнився, що це буде безпечно і не створить перешкод і розпочавши рух, пошкодив заправочний пристрій колонки №1 на АЗС «Амік», і не дочекавшись прибуття працівників поліції, залишив місце ДТП, чим порушив вимоги п. 2.10 а), 2.10 д) Правил дорожнього руху України, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.
В судове засідання, призначене на 13.04.2021 р. ОСОБА_1 не прибув, про день, час та місце розгляду адміністративного протоколу повідомлений належним чином.
Відповідно до положень статті 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124, ст. 122-4 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Згідно з п. 10.1 ПДР України перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
У відповідності до п. 2.10а, 2.10д ПДР України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди, повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських.
Так, судом було досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №138639 від 18.03.2021 року, зі змісту якого слідує, що 15.03.2021 о 15:00 год. у м. Києві на проспекті Перемоги, 49, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Skoda Octavia д.н.з. НОМЕР_1 , перед початком руху не впевнився, що це буде безпечно і не створить перешкод і розпочавши рух, пошкодив заправочний пристрій колонки №1 на АЗС «Амік». В протоколі зазначено, що водій свою вину визнав /а. с. 1/.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №138640 від 18.03.2021 року слідує, що 15.03.2021 о 15:00 год. у м. Києві по проспекту Перемоги, 49, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Skoda Octavia д.н.з. НОМЕР_1 , перед початком руху не впевнився, що це буде безпечно і не створить перешкод і розпочавши рух, пошкодив заправочний пристрій колонки №1 на АЗС «Амік», і не дочекавшись прибуття працівників поліції, залишив місце ДТП. В протоколі зазначено, що водій свою вину визнав /а. с. 2/.
До протоколу додана Схема з місця ДТП від 15.03.2021, в якій цифрою «3» зазначено місце зіткнення поруч із колонкою № 1 /а. с. 3/.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_2 слідує, що 15.03.2021 о 15 год. 00 хв. ОСОБА_2 , знаходячись на своєму робочому місці на АЗС при заправці автомобілей (колонка № 1, № 5), він підійшов до колонки № 5, щоб вставити пістолет, після чого він повернувся до колонки № 1, де заправлялось авто. Після заправки цей автомобіль поїхав, він йому кричав, щоб автомобіль зупинився, проте водій продовжував рух, вирвавши шланг із заправочної колонки № 1. Водій зупинився. Він повідомив начальника АЗС про пошкодження /а. с. 4/.
Згідно з письмовими поясненнями ОСОБА_3 слідує, що 15.03.2021 о 15 год. 00 хв. після повідомлення від його співробітника, що було пошкоджено майно АЗС, а саме відірвано пістолет на ТРК № НОМЕР_2 . Він вийшов до водія даного транспортного засобу, який пошкодив автозаправочну колонку, та повідомив його, що буде викликати поліцію. Однак, водій відмовився чекати поліцію, пояснивши, що в нього немає на це часу, та поїхав з місця ДТП /а. с. 5/.
Згідно з реєстраційною карткою транспортний засіб
Skoda Octavia A7 д.н.з. НОМЕР_3 зареєстровано на праві власності за ОСОБА_1 /а. с. 7/.
Відповідно до письмових пояснень водія ОСОБА_1 слідує, що 15.03.2021, він, заправляючись на АЗС «Амік» на просп. Перемоги, від'їхав від колонки із пістолетом у баці. Зупинившись, надав співробітнику АЗС свої дані для оформлення відшкодування збитків, після чого поїхав з АЗС /а. с. 8/.
Згідно з ст. 252 КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, досліджуючи та аналізуючи докази, долучені до протоколу про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що обставини, викладені в протоколах про адміністративне правопорушення, знайшли своє підтвердження під час судового розгляду справи.
Судом встановлено, що 15.03.2021 о 15:00 год. у м. Києві на проспекті Перемоги, 49, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Skoda Octavia д.н.з. НОМЕР_1 , перед початком руху не впевнився, що це буде безпечно і не створить перешкод і розпочавши рух, пошкодив заправочний пристрій колонки №1 на АЗС «Амік», чим порушив вимоги п. 10.1 Правил дорожнього руху України, і не дочекавшись прибуття працівників поліції, залишив місце ДТП, чим порушив вимоги п. 2.10 а), 2.10 д) Правил дорожнього руху України.
Доказів, які б спростували обставини, зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення, суду не надано.
Таким чином, а із врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 КУпАП.
Статтею 33 КУпАП, регламентовано, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За правилами ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вище викладене, особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у межах санкції за більш серйозне правопорушення, а саме у виді штрафу в дохід Держави у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень /в редакції КУпАП станом на 15.03.2021/.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 33, 34, 40-1, 124, 122-4, 252, 283, 284КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП, ст. 122-4 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь Держави, що становить 340 (триста сорок) гривень.
Штраф підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/21081300, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, номер рахунку (IBAN): UA698999980313040149000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454, 00 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримував коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA388999980313181206000026010, код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя : К. С. Застрожнікова