ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження
в адміністративній справі
12 квітня 2021 року м. Київ № 640/9397/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом ОСОБА_1 до Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про:
- визнання протиправним та скасування наказу №215к Департаменту молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про накладення дисциплінарного стягнення на директора дитячо-юнацької спортивної школи "Вікторія" ОСОБА_1 від 24.12.2020;
- зобов'язання Департаменту молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) виплатити ОСОБА_1 премію та будь-які заохочення, які знято із заробітної плати ОСОБА_1 на підставі наказу №215к Департаменту молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про накладення дисциплінарного стягнення на директора дитячо-юнацької спортивної школи "Вікторія" ОСОБА_1 від 24.12.2020.
Зі змісту позову вбачається, що позивач звернулась до суду, оскільки оскаржуваний наказ порушує її права, як директора дитячо-юнацької спортивної школи "Вікторія".
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Пунктом 17 частини першої статті 4 КАС України визначено, що публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Позовна заява не містить обґрунтування проходження позивачем публічної служби чи процедури прийняття на публічну службу.
Відповідно до пункту 1.3 Контракту з директором дитячо-юнацької школи "Вікторія" від 06.02.2020 цей контракт є трудовим договором. На підставі контракту виникають трудові відносини між директором та Департаментом, які з боку останнього реалізуються шляхом видачі наказу.
Наказ Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (київської міської державної адміністрації) від 24.12.2020 №215к прийнятий відповідно до пункту 1 статті 147, статті 147-1, частини третьої статті 151 Кодексу законів про працю України.
Відповідно до пунктів 14, 15 частини третьої статті 3 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII дія цього Закону не поширюється на працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування та працівників державних підприємств, установ, організацій, інших суб'єктів господарювання державної форми власності, а також навчальних закладів, заснованих державними органами.
На думку суду, посада директора дитячо-юнацької спортивної школи "Вікторія" не віднесена до посад публічної служби в розумінні статті 4 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 19 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Позивач звернулась до суду, оскільки оскаржуваний наказ порушує її право на працю, відповідно позовні вимоги спрямовані на захист трудових прав. Відтак спір підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
З огляду на встановлення судом належності спору до юрисдикції місцевих судів за правилами цивільного судочинства, суд відмовляє у відкритті провадження у справі.
Керуючись пунктом 1 частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (київської міської державної адміністрації) про визнання протиправним та скасування наказу №215к Департаменту молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про накладення дисциплінарного стягнення на директора дитячо-юнацької спортивної школи "Вікторія" ОСОБА_1 від 24.12.2020, зобов'язання Департаменту молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) виплатити ОСОБА_1 премію та будь-які заохочення, які знято із заробітної плати ОСОБА_1 на підставі наказу №215к Департаменту молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про накладення дисциплінарного стягнення на директора дитячо-юнацької спортивної школи "Вікторія" ОСОБА_1 від 24.12.2020.
Роз'яснити позивачу право звернення з позовом до місцевого суду за правилами цивільного судочинства з урахуванням правил територіальної юрисдикції (підсудності).
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Згідно зі статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя В.А. Донець