Справа № 560/6590/20
іменем України
14 квітня 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К.
розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта-експрес" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафта-експрес" звернулось до суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0005123201 від 29.09.2020 про застосування до товариства фінансової санкції у розмірі 20 000 грн за порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (далі - ПК України), прийняте на підставі акту № 102-01-32-01/41135032 від 07 вересня 2020 року про результати фактичної перевірки, якою встановлено, що на резервуарі серійний номер №27-15 ГАЗ встановлений рівнемір № 04687, не внесений до Єдиного Державного реєстрі рівномірів та витратомірів.
В обгрунтування позовних вимог вказує, що передбачена пунктом 128-1.1 статті 128-1 ПК України штрафна санкція може бути застосована до платника податку лише за умови необладнання та/або відсутності реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі.
Разом з тим, ТОВ «Нафта-Експрес» самостійно та в визначений строк виправило описку в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників шляхом подання 09.09.2020 року корегуючої довідки, тим самим реалізувало своє право на усунення самостійно виявлених помилок в вже внесених до реєстру даних, а тому притягнення його до відповідальності за невнесення рівнеміру №043687 до реєстру не відповідає змісту та сутності пункту 128.1і статті 128і Податкового кодексу України та покладає на ТОВ «Нафта-Експрес» додатковий тягар майнових зобов 'язань за відсутності відповідного правового підґрунтя.
Вважає, що у контролюючого органу не було підстав для застосування до ТОВ «Нафта- Експрес» штрафних санкцій, передбачених пунктом 128-1.1 статті 128-1 ПК України, оскільки об'єкт їх застосування відсутній.
Просить позов задовольнити.
Ухвалою від 23.10.2020 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі та призначив судовий розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Надав відповідачу строк для подання відзиву на позов - 15 днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі, позивачу строк для подання відповіді на відзив - 5 днів з дня вручення йому відзиву на позов.
У надісланому до суду відзиві на позов відповідач зазначив, що посадовими особами контролюючого органу на виконання наказу ГУ ДПС у Хмельницькій області від 02.09.2020 №1670 "Про проведення фактичної перевірки", на підставі підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України проведена фактична перевірка ТОВ «Нафта- Експрес» за адресою: Хмельницька область, смт. Віньківці, вул. Володимирська, буд.1 Б. До її початку оператор «Нафта-Експрес» ОСОБА_1 , ознайомився з наказом, отримав його копію та підписав направлення на проведення фактичної перевірки, що слугувало підставою для початку проведення такої перевірки (пункт 81.1 статті 81 ПК України). Відповідно до вимог статті 230 ПК України та пунктів 5 і 7 Порядку № 891 суб'єкти господарювання до 01.01.2020 року зобов'язані зареєструвати в Реєстрі витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники рівня пального у резервуарі в разі здійснення діяльності пов'язаної з обігом пального на акцизному складі на території на яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального. Під час фактичної перевірки ЗАТ «Нафта-Експрес», проведеної в присутності директора Філіппова В.С. та оператора АЗС ОСОБА_1 виявлено, що на резервуарі серійний номер №2715-ГАЗ встановлено рівнемір за № 04687, в той час як у Довідці про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри на резервуарі серійний номер №2715- ГA3 числиться рівнемір за № 043667. За наслідками перевірки складено акт фактичної перевірки від 09.09.2020 №253/22- 01-32-01/41138032, в якому зафіксовано, що рівнемір за № 04687 не внесено до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів лічильників рівня пального у резервуарі. Зазначає, що абзацом 9 підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України встановлено заборону здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників,. рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Згідно з пунктом 128-1.1 статті 128-1 ПК України відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра- лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу. Відповідно до пункту 18 підрозділу 5 розділу XX ПК України норми пункту 128-1.1 статті 128-1 цього Кодексу застосовуються з 1 квітня 2020 року - до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу).
Вважає податкове повідомлення-рішення №0005123201 від 29.09.2020 року правомірним, просить у задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафта-експрес» перебуває на обліку яз платник податків у ГУ ДПС у Хмельницькій області.
07.09.2020 на підставі наказу від 02 вересня 2020 року № 1670 ГУ ДПС у Хмельницькій області від 02.09.2020 №1670 "Про проведення фактичної перевірки", направлень на перевірку від 02.09.2020 №1809 і 1808 посадовими особами Головного управління проведена фактична перевірка ТОВ «Нафта- Експрес», за адресою: Хмельницька область, смт. Віньківці, вул. Володимирська, буд.1 Б.
За результатами фактичної перевірки складений акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним № 102-01-32-01/41135032 від 07 вересня 2020 року, яким зафіксоване порушення позивачем підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230-ПК України у зв'язку з використанням на резервуарі серійний номер №27-15 ГАЗ встановленого рівнеміра № 04687, не внесеного до Єдиного Державного реєстрі рівнемірів та витратомірів.
29.09.2020 на підставі Акту № 102-01-32-01/41135032 від 07 вересня 2020 року відповідач прийняв податкове повідомлення - рішення № 0005123201, яким застосував до позивача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 20 000 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення позивач оскаржив до суду.
Досліджуючи правомірність спірного податкового повідомлення-рішення, суд враховує таке.
Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України (далі ПК України) передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно зі статтею 80 ПК України, фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів; у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.
За змістом пункту 80.5 статті 80 ПК України допуск посадових осіб контролюючих органі до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 81.1 статті 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися; службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Перед початком проведення фактичної перевірки, оператор ТОВ «Нафта-Експрес» ОСОБА_1 , ознайомлений з наказом про проведення перевірки, отримав його копію та підписав направлення на проведення фактичної перевірки, що слугувало підставою для початку проведення такої перевірки (пункт 81.1 статті 81 ПК України). Перевірка проведена в присутності директора ТОВ «Нафта-Експрес», що підтверджується його підписом акті перевірки з зазначенням, що зауважень до перевіряючих немає.
Отже, фактична перевірка позивача, проведена з дотриманням відповідачем порядку проведення перевірок, передбаченого ПК України.
За змістом пункту 86.1 статті 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Акт перевірки - документ, який складається у передбачених цим Кодексом випадках, підтверджує факт проведення перевірки та відображає її результати.
Відповідно до пункту 83.1 статті 83 ПК України для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки, надані відповідно до статті 84 цього Кодексу та інших законів України; судові рішення; податкові консультації, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.
Підставою для відображеного у акті фактичної перевірки висновку щодо порушення позивачем підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України у зв'язку з використанням рівнеміра № 04687, не внесеного до Єдиного Державного реєстрі рівнемірів та витратомірів, слугували результати дослідження під час її проведення встановленого в резервуарі, серійний номер №27-15 ГАЗ, рівнеміра № 04687, довідки про розпорядника акцизного складу, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри від 13.07.2020, відповідно до якої на резервуарі серійний номер №2715 - ГA3 встановлений рівнемір № 043667, та інформація з Єдиного Державного реєстрі рівнемірів та витратомірів.
Відповідно до пункту 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.
За визначенням підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 ПК України акцизний склад - це приміщенні або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
За змістом підпункту 230.1.2 пункту 320.1 статті 320 ПК України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Положеннями підпункту 230.1.2 пункту 320.1 статті 320 ПК України також передбачено, що платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати: а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі; б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Згідно з абзацом 9 підпункту 230.1.2 пункту 320.1 статті 320 ПК України забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Згідно з підпунктом 230.1.4 пункту 230.1 статті 230 ПК України порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів встановлюється Кабінетом Міністрів України. У такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри- лічильники та рівнеміри-лічильники, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
Наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 N944 "Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі" затверджена форма довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри.
Позивач не заперечує той факт, що зазначена у акті фактичної перевірки від 07.09.2020 інформація щодо використання встановленого у резервуарі рівнеміра, не внесеного до Єдиного Державного реєстрі рівномірів та витратомірів, відповідає фактичним обставинам.
Пунктом 128-1.1 статті 128 ПК України передбачено, що відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра- лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу.
Відповідно до пункту 18 підрозділу 5 розділу XX ПК України норми 128-1.1 статті 128 цього Кодексу застосовуються з 1 квітня 2020 року до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу).
Отже, штрафні санкції за відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі рівнеміра-лічильника рівня пального № 043667 у резервуарі серійний номер №2715 - ГA3 на дату фактичної перевірки застосовані до позивача правомірно.
Доводи позивача щодо безпідставного застосування відповідачем пунктом 128-1.1 статті 128 ПК України у зв'язку з виправленням помилки у номері рівнеміра-лічильника (№ 043687 замість № 043667) шляхом надіслання 09.09.2020 року до ДПС коригуючої довідки до основної довідки № 9163046703, суд вважає безпідставними.
За змістом пункту 80.10 статті 80 ПК України порядок оформлення результатів фактичної перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 86.8 статті 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки.
Згідно з пунктом 86.7 статті 86 ПК України у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки (крім документальної позапланової перевірки, проведеної у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу), вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). Такі заперечення, додаткові документи і пояснення є невід'ємною частиною матеріалів перевірки.
Акт перевірки, заперечення до акта перевірки та/або додаткові документи і пояснення, у разі їх подання платником податку у визначеному цим пунктом порядку (далі - матеріали перевірки), розглядаються комісією такого контролюючого органу з питань розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок (далі - комісія з питань розгляду заперечень), яка є постійно діючим колегіальним органом контролюючого органу. Склад комісії та порядок її роботи затверджуються наказом керівника контролюючого органу (підпункт 86.7.1 пункту 86.7 статті 86 ПК України).
Положеннями підпункту 86.7.4 пункту 86.7 статті 86 ПК України передбачено, що під час розгляду матеріалів перевірки комісія з питань розгляду заперечень, зокрема:
встановлює, чи вчинив платник податку, щодо якого було складено акт перевірки, порушення податкового, валютного та/або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
розглядає обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді наданих платником податків відповідно до цього пункту письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема щодо обставин, що стосуються події правопорушення, та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, з посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують зазначені обставини);
досліджує питання наявності або відсутності обставин, що виключають вину у вчиненні правопорушення (крім правопорушень, відповідальність за які настає незалежно від наявності вини), пом'якшують або звільняють від відповідальності;
досліджує питання щодо необхідності проведення перевірки у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу.
При розгляді матеріалів перевірки контролюючим органом досліджуються всі наявні фактичні дані, що стосуються предмета розгляду, у тому числі документи, надані платником податків або витребувані у нього, письмові та усні пояснення платника податку, інші фактичні дані, що наявні або доступні контролюючому органу. За результатами розгляду матеріалів перевірки комісія з розгляду заперечень приймає висновок, що є невід'ємною частиною матеріалів перевірки.
Згідно з пунктом 86.8 статті 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається в порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки, та надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та додаткових документів і пояснень, зокрема документів, що підтверджують відсутність вини, наявність пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, поданих у порядку, встановленому цією статтею, податкове повідомлення-рішення приймається в порядку та строки, визначені пунктом 86.7 цієї статті.
Отже, ПК України передбачене право платника податків у визначені цим Кодексом строки подавати заперечення на акт перевірки та, під час їх розгляду контролюючим органом, пояснення і документи, не надані під час перевірки, а також повноваження контролюючого органу щодо їх розгляду.
Суд встановив, що у графі «зауваження до акта перевірки» акта фактичної перевірки від 07.09.2020 керівник ТОВ «Нафта- Експрес», зазначив, що протягом 10 днів надасть заперечення та пояснення щодо встановленого перевіркою порушення.
Однак, протягом зазначеного строку позивач не подав заперечення в порядку, передбаченому пунктом 86.7 статті 86 ПК України, та докази на їх обгрунтування, зокрема коригуючу довідку від 09.09.2020 року до основної довідки № 9163046703, а також не повідомив відповідача про її реєстрацію. Під час судового розгляду позивач не надав суду докази повідомлення відповідача про подачу зазначеної коригуючої довідки до прийняття спірного рішення.
При цьому, ПК України не передбачені обов'язки контролюючого органу щодо витребування додаткових матеріалів (з'ясовування обставин), що стосуються предмету перевірки, після її завершення, складання та вручення платнику податків акту перевірки за відсутності заперечень платника до акту перевірки, поданих відповідно до пункту 86.7 статті 86 ПК України.
Посилання позивача на підпункт 230.1.4 пункту 230.1 статті 230 Кодексу, яким визначено, що інформація, яка міститься у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, є податковою інформацією, та пункт 13 Порядку, яким передбачено, що інформація, яка міститься в електронних документах для наповнення Реєстру та в Реєстрі, використовується посадовими особами контролюючих органів під час виконання ними функцій, передбачених підпунктом 19 1.1.14 пункту 19 1.1 статті 19 1 та абзацом першим пункту 230.1 статті 230 Кодексу, суд не бере до уваги, оскільки саме інформація з Реєстру відповідач під час перевірки слугувала підставною для висновку про відсутність реєстрації рівнеміра, встановленого в резервуарі для пального, що використовується позивачем. Повторне отримання контролюючим органом інформації з Реєстру, отриманої під час перевірки, Кодексом не передбачене.
Суд також враховує, що у відповідності до статей 78 та 86 ПК України підставою для податкового повідомлення - рішення є матеріали перевірки, до яких, зокрема віднесені письмові заперечення на акт перевірки та документи, надані платником податку на їх обгрунтування.
В матеріалах перевірки відсутні будь які докази, які свідчать про відсутність підстав для застосування до позивача штрафних санкцій, передбачених пунктом 128-1.1 статті 128 ПК України
Посилання позивача на виправлення помилки у номері рівнеміра-лічильника (№ 043687 замість № 043667) шляхом надіслання 09.09.2020 року до ДПС коригуючої довідки до основної довідки № 9163046703 після завершення фактичної перевірки, якою встановлене використанням позивачем встановленого на резервуарі рівнеміра № 04687, не внесеного до Єдиного Державного реєстрі рівномірів та витратомірів, як на підставу для скасування суд вважає безпідставним.
Оскільки ПК України не передбачене звільнення платника податків від відповідальності, передбаченої пунктом 128-1.1 статті 128 Кодексу, у випадку усунення порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230-ПК України, встановленого перевіркою, після її завершення.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час судового розгляду спору відповідачем доведена правомірність податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області №0005123201 від 29.09.20.
Тому, у задоволенні позовних вимог про його скасування необхідно відмовити.
У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта-експрес" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0005123201 від 29.09.2020 відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафта-експрес" (вул. Володимирська, 1/А,Віньківці,Віньковецький район, Хмельницька область,32500 , код ЄДРПОУ - 41138032)
Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 43142957)
Головуючий суддя О.К. Ковальчук