Постанова від 13.04.2021 по справі 953/2538/21

Справа№ 953/2538/21

н/п 3/953/1139/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" квітня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова у складі: головуючого судді - Лях М.Ю., при секретарі - Хомінської Т.В., розглянувши адміністративний матеріал направлений з Департаменту патрульної поліції УПП у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який працює водієм автотранспортних засобів (швидкої та невідкладної медичної допомоги) КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

29.01.2021 року о 18 год. 30 хв. В м. Харкові, по вул. Дружби Народів, буд. 231, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Chevrolet Nubira, д.р.н. НОМЕР_1 в стьані алкогольного сп'яніння, огляд на стан сп'яніння зі згодою водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу Drager Alkotest 6820 у присутності двох свідків, результат 3,15 проміле, прилад ARJL 0251, чим порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч.1 статті 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, до канцелярії суду надійшло клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Костіна О.Ю. про звільнення ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності та передачу матеріалів на розгляд трудового колективу для застосування заходів громадського впливу, передбаченого ст. 21 КУпАП.

Окрім цього, до канцелярії суду надійшло клопотання КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» про передачу ОСОБА_2 на поруки трудовому колективу. Зазначаємо, що ОСОБА_1 працює на підстанції № 10 КПП ХОР «ЦЕМД та МК» водієм автотранспортних засобів (швидкої та невідкладної медичної допомоги) п'ять років. У зв'язку із зазначеним, трудовим колективом КНП ХОР «ЦЕМД та МК» розглянуто питання про взяття на поруки ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП та одностайно прийнято рішення про взяття ОСОБА_1 на поруки колективу про що складено протокол загальних зборів трудового колективу КНП ХОР «ЦЕМД та МК» (витяг з протоколу загальних зборів трудового колективу додається). Колектив зобов'язується здійснювати заходи виховного характеру, спрямовані на недопущення вчинення ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності, нових злочинів, його перевиховання й виправлення шляхом залучення до активної роботи організації, проведення заходів з підвищення кваліфікації, участі в громадських рухах та профілактичної роботи.

Відповідно о характеристики, складеної Директором КНП ХОР «ЦЕМД та МК» ОСОБА_3 та Головою ППО А.М. Денчик на ім'я ОСОБА_1 , він має загальний водійський стаж 45 років, 5 років - як водій автотранспортних засобів (швидкої та невідкладної медичної допомоги), раніше жодного разу за весь час роботи па підприємстві до адміністративної відповідальності не притягувався. За час роботи проявив себе ініціативним, сумлінним, відповідальним працівником, грамотним спеціалістом, який вміє концентрувати сили, засоби і знання для поліпшення медичного обслуговування населення м. Харків та Харківської обл. Сумлінно виконує посадові обов'язки, що відповідають кваліфікаційним вимогам водіїв автотранспортних засобів. Мас право керування автотранспортними засобами трьох категорій. З моменту прийняття на посаду порушень правил дорожнього руху, правил перевезення пасажирів, спричинення аварій не допускав. Заходи дисциплінарного чи громадського стягнення до ОСОБА_1 не застосовувались. Жодних скарг па ОСОБА_1 за період роботи не надходило, тільки позитивні відгуки від керівництва, в колективі користується повагою та авторитетом. Приймає активну участь у суспільному житті КІШ ХОР «ЦЕМД та МК». (характеристика на ім'я ОСОБА_1 надасться). Також зазначено, що водійські права йому потрібні для виконання службових обов'язків та утримання своєї сім'ї. Зазначаємо про те, що ОСОБА_1 , свою провину визнав у повному обсязі, вперше скоїв правопорушення, передбачене ст.130 КУпАП щиро розкаюється у вчиненому, за місцем праці характеризується позитивно.

Суд, дослідивши докази по справі, приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, виходячи з наступного.

Згідно положень статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, а також вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 підтверджується доказами, що містяться в справі про адміністративне правопорушення: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 025961 від 29.01.2021, направленням на огляд транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 29.01.2021, поясненнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , результатами тесту на приладі Drager Alkotest 6820 ARJL 0251 у присутності двох свідків, фактичними даними, що містяться на диску з відео-матеріалом які додані до протоколу про адміністративне правопорушення та досліджені в судовому засіданні.

Вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений у відповідності до вимог ст. 254, 255, 256 КУпАП. Надаючи оцінку зібраним доказам в їх сукупності, суд вважає, що адміністративне правопорушення мало місце внаслідок порушення п. 2.9 а Правил дорожнього руху України водієм ОСОБА_1 , відповідно до якого, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідальність за порушення зазначеної вимоги ПДР України передбачена ст. 130 КУпАП. Відповідно до положень п.2 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09.11.2015 (далі - Інструкція), огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп'яніння, згідно з п.3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров'я (п.6 розділу І Інструкції). У розумінні вимог п.7 розділу І Інструкції, огляд у закладі охорони здоров'я проводиться лише у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейськими.

Виходячи зі складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 130 КУпАП, об'єктивна сторона правопорушення полягає в керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.

Згідно ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Відповідно ч. 3 ст. 266 КУпАП, у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Згідно ч. 4 ст. 266 КУпАП, огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.

Складений протокол про адміністративне правопорушення містить дані щодо двох свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які в письмових поясненнях підтвердили результати тесту на приладі Drager Alkotest 6820 ARJL 0251. Також вказані обставини зафіксовано на диску з відео-матеріалом доданим до протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до п. 2 розділу ІІ Інструкції, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.

Матеріали справи не містять доказів того, що до ОСОБА_1 зі сторони працівників поліції або свідків було необ'єктивне ставлення. Ніяких доказів про порушення законодавства працівниками поліції (висновок службового розслідування, оскарження дій, рішення суду, тощо) ОСОБА_1 суду не надано.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 025961 від 29.01.2021 відносно ОСОБА_1 складений в установленому законом порядку, відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, розділам ІІ, ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі.

Стандарт доказування «поза розумним сумнівом» активно використовується Європейскьим судом з прав людини. Зокрема, у рішенні ЄСПЛ від 21.07.2011 по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростованих презумпцій факту.

У справі «Ушаков проти України» (рішення від 18.06.2015, заява № 10705/12) ЄСПЛ відзначив таке: «Суд при оцінці доказів керується критерієм «поза розумним сумнівом». Згідно з його усталеною практикою, така доведеність може випливати із сукупності ознак чи неспростованих презумцій стосовно фактів, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою».

Також має враховуватися якість доказів, включаючи те, чи не ставлять обставини, за яких вони були отримані, під сумнів їхню надійність та точність (п. 86 рішенння ЄС від 11.07.2013 у справі «Вєрєнцов проти України»).

Всебічно дослідивши обставини справи, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення у відповідності до ст. 280 КУпАП, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність доказів з точки зору їх достатності та взаємозв'язку, суддя прийшов до висновку про те, що вони дають можливості дійти поза розумним сумнівом обґрунтованого висновку щодо відмови водія ОСОБА_6 від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі, у присутності двох свідків.

Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

До канцелярії суду надійшов витяг з протоколу загальних зборів трудового колективу підстанції № 10 КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», згідно якого 29.02.2021 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серія ДПР 18 № 025961 про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. ОСОБА_1 просив трудовий колектив взяти його на поруки та звернутися до Київського районного суду м. Харкова з клопотанням про передачу матеріалів справи на розгляд трудового колективу КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф для здійснення заходів виховного характеру, спрямованих на його попередження скоєння нових правопорушень. Під час розгляду заяви ОСОБА_1 трудовим колективом встановлено, що ОСОБА_1 за час роботи проявив себе ініціативним, сумлінним, відповідальним працівником, грамотним спеціалістом, який вміє концентрувати сили, засоби і знання для поліпшення медичного обслуговування населення м. Харків та Харківської обл. Сумлінно виконує посадові обов'язки, що відповідають кваліфікаційним вимогам водіїв автотранспортних засобів.

Також встановлено, що ОСОБА_1 має загальний водійський стаж 45 років, 5 років - як водій автотранспортних засобів (швидкої та невідкладної медичної допомоги), раніше жодного разу за весь час роботи на підприємстві до адміністративної відповідальності не притягувався. Сумлінно виконує посадові обов'язки, що відповідають кваліфікаційним вимогам водіїв автотранспортних засобів. Має право керування автотранспортними засобами трьох категорій. З моменту прийняття на посаду порушень правил дорожнього руху, правил перевезення пасажирів, спричинення аварій не допускав. Заходи дисциплінарного чи громадського стягнення до ОСОБА_1 не застосовувались. Жодних скарг на ОСОБА_1 за період роботи не надходило, лише позитивні відгуки від керівництва, в колективі користується повагою та авторитетом. Приймає активну участь у суспільному житті КНП ХОР «ЦЕМД та МК».

Враховуючи професіоналізм, позитивні характеристики керівництва та співробітників, участь у суспільному житті підприємства, Голова Профспілкового комітету - ОСОБА_7 пропонує взяти ОСОБА_1 на поруки трудового колективу КНП ХОР «ЦЕМД та МК».

Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ч. 1 ст. 21 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.

Вивчивши матеріали справи, протокол збору трудового колективу КНП ХОР «ЦЕМД та МК» та додані до нього матеріали, враховуючи дані про особу правопорушника, ступінь вини, обставини справи, з урахуванням суспільної шкідливості вчиненого проступку, відсутності негативних наслідків правопорушення, суд вважає за доцільне клопотання задовольнити, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та передати матеріали на розгляд трудового колективу для застосування заходів громадського впливу, у відповідності до ст. 21 КУпАП.

Згідно ч.2 ст.284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 21, 23, 33, 40?, 130, 245, 252, 280, 283, 284 КпАП України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП із передачею матеріалів адміністративної справи на розгляд трудового колективу КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Направити матеріали щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (код ЄДРПОУ: 38878628, юридична адреса: 61058, м. Харків, проспект Незалежності, буд. 13) для застосування заходів громадського впливу.

Керівнику КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»» не пізніше як у десятиденний строк, з дня одержання матеріалів адміністративної справи повідомити суд про заходи громадського впливу, які застосувались до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Постанову може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя -