Рішення від 24.03.2021 по справі 480/6768/20

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2021 року Справа № 480/6768/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Осіпової О.О.,

за участю секретаря судового засідання - Мікулінцевої А.П.,

представника позивача - Солдаткіна О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/6768/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Валмі Груп" до Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Валмі Груп" з адміністративним позовом до Державної податкової служби України, уточнивши який, просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних ДПС України №36784/36848790/2 від 22.07.2020 року щодо блокування реєстрації розрахунку коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЛМІ ГРУП» в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року.

Свої вимоги мотивує тим, що ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» під час ведення своєї діяльності та виконуючи приписи п. 201.10 ст. 201 ПК України, подало на реєстрацію розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року. Реєстрація вказаного документу була зупинена органами Державної податкової служби України. Після проходження адміністративного порядку оскарження у задоволенні скаргбуло відмовлено, в результаті чого розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року не зареєстровано в ЄРПН. Позивач вважає вказані дії ДПС незаконними, оскільки ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» надало достатній обсяг документів для підтвердження проведення операції за розрахунком коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року, а саме: договір між ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» та ТОВ «РОНА-МАРКЕТ» №01102018 від 01.10.2018 року, документи, що підтверджували купівлю та збут товару, а в подальшому і його повернення, та підстави для реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної. Господарські операції, за результатами яких ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» було сформовано розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року, носять реальний характер. Підприємство на момент здійснення таких господарських операцій мало достатні технічні та матеріальні ресурси. В момент здійснення господарських операцій ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» та його контрагенти були зареєстровані платниками податку на додану вартість, про що свідчать дані офіційного вебсайту ДФС України. Товари були отримані за видатковими накладними, а отже були підстави для виникнення права на податковий кредит. Тобто, товариство здійснює діяльність, що передбачено договорами та кодами КВЕД, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та не порушує жодної визначеної чинним законодавством норми щодо ведення господарської діяльності.

Оскільки усі необхідні документи що свідчать про реальність проведення господарської операції між товариством та його контрагентами були надані до органів ДПС України, то правові підстави для прийняття рішення №36784/36848790/2 від 22.07.2020 року щодо блокування реєстрації розрахунку коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року були відсутні.

Ухвалою від 17 листопада 2020 року провадження у справі відкрито, розгляд справи вирішено проводити за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою від 23 лютого 2021 року підготовче провадження у справі закрито та справа призначена до розгляду у судовому засіданні.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило.

Відзиву на позов відповідачем не надано, що не перешкоджає розгляду справи за наявними матеріалами.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ВАЛМІ ГРУП» є юридичною особою та перебуває на обліку у Шосткинській ДПІ Шосткинського управління ГУ ДПС у Сумській області.

Основним видом діяльності підприємства є код КВЕД 46.73: «Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням».

Додатковими видами діяльності є:

23.61 Виготовлення виробів із бетону для будівництва;

23.63 Виробництво бетонних розчинів, готових для використання;

23.69 Виробництво інших виробів із бетону гіпсу та цементу;

46.43 Оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення;

46.44 Оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення;

46.47 Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям;

46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення;

46.69 Оптова торгівля іншими машинами й устаткованням;

46.74 Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього;

46.90 Неспеціалізована оптова торгівля;

47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах;

47.52 Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-

технічними виробами в спеціалізованих магазинах;

47.53 Роздрібна торгівля килимами, килимовими виробами, покриттям для стін і підлоги в спеціалізованих магазинах;

47.54 Роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціалізованих магазинах;

47.59 Роздрібна торгівля меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах;

68.10 Купівля та продаж власного нерухомого майна;

68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Відповідно до штатного розпису на підприємстві працює 14 осіб серед яких: директор, бухгалтер, касир, торговельний представник, комірник, вантажник, товарознавець, водій, експедитор, менеджери та фінансовий директор.

ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» подало на реєстрацію податкову накладну розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року.

Відповідно до рішення регіональної комісії регіонального рівня від 01.06.2020 року № 1595922/36848790 було відмовлено у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, що зареєстрована за № 9126415283 від 05.06.2020 року.

05.06.2020 року позивачем подані пояснення на вказане рішення.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних ДПС України №1700302/36848790 від 06.07.2020 року відмовлено у реєстрації розрахунку коригування через те, що дані РК не відповідають ПН, яка корегується. Відсутній договір з Постачальником. Відсутня ТТН на Покупця та ТТН на повернення від Покупця. Відсутні розрахункові документи з Постачальником та Покупцем, Відсутні сертифікати, передбачені п. 7.1. договору з Покупцем (а.с.35).

14.07.2020 року ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» подало скаргу №9166658416.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних ДПС України №36784/36848790/2 від 22.07.2020 року скаргу було залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня без - змін з підстав: ненадання платником податку копій первинних документів шодо постачання/придбання товарів, послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) і урахуванням наявності певних цінових форм та галузевої специфіки, накладних, ненадання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (а.с.39).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Податковий кодекс України є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Згідно з підпунктом "а" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України).

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" № 1246 від 29.12.2010, податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 1 грудня 2019 р. № 1 165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п. 4, 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Відповідно до пункту 6 цього ж Порядку, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Відповідно до Додатку 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165, критеріями ризиковості платникака податку на додану вартість є:

1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).

6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.1 8 статті 49 Податкового кодексу України.

7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.

8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» не відповідає жодному із визначених критеріїв ризиковості платника податку, відповідно ДПС України не має права жодного права здійснювати зупинку реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та блокувати реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування без наявності підстав визначених цими пунктами.

Відповідно до абзацу 2 п. 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Додатком 3 визначені критерії ризиковості здійснення операцій серед яких:

1. Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій наклади і й/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

2. Відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 і 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, зазначених платником податку в податковій накладній/розрахунку коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі на дату їх складення.

3. Відсутність на дату складення податкової накладної/розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб'єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, у яких зазначено товар (пальне) за кодами згідно з УКТЗЕД відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.

4. Складення розрахунку коригування постачальником товарі в/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги (для товарів за кодами згідно з УКТЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для послуг за кодами відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів), за умови відсутності такого/такої товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування, поданому для реєстрації в Реєстрі, у таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (надається).

5. Перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов'язань, поданому отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, величини залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання з 1 січня 2017 р., зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги.

6. Складення розрахунку коригування на зменшення податкових зобов'язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарі в/послуг на неплатника податку на додану вартість, та подання для реєстрації в Реєстрі у строк, що перевищує 14 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в Реєстрі без порушення граничних строків реєстрації, встановлених Кодексом.

24.02.2020 року ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» придбало у ТОВ з II «Хенкель Баутехнік (Україна), здійснило замовлення та відповідно до видаткової накладної №3710822756 від 26.02.2020 року отримало за поставкою (ТТН) №80089235 18 групу товарів: герметики, клей, силікон на загальну суму 99735,26 грн.

Відповідно до транспортної накладної №5004100250 від 26.02.2020 року вказаний вантаж було доставлено та розвантажено за адресою Сумська область, м. Шостка, провулок Маяковського, б. 14 (а.с.17).

25.02.2020 року Товариство здійснило замовлення ще однієї партії товару та відповідно до видаткової накладної №3710822613 від 25.02.2020 року отримало за поставкою (ТТН) №8008923512 групу товарів: герметики, клей, силікон на загальну суму 101863,73 грн.

Відповідно до ТТН №5004100251 від 25.02.2020 року вантаж було доставлено та розвантажено за адресою Сумська область, м. Шостка, провулок Маяковського, б. 14.

Відповідно до платіжного доручення №122 від 15.04.2020 року та №127 від 21.04.2020 року, ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» сплатило ТОВ з II «Хенкель Баутехнік (Україна)» 101863,73 та 99735,26 грн відповідно.

Відповідно до Договору поставки №01102018 від 01.10.2018 року, укладеному між ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» (Постачальник) та ТОВ «РОНА МАРКЕТ» (Покупець), Постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки другій стороні - Покупцеві товар, а Покупець зобов'язується прийняти вказаний товар і сплатити за нього певну грошову суму (а.с.10-13).

Відповідно до видаткової накладної №477 від 26.02.2020 року Покупець прийняв ряд товарів на загальну суму 11 7881,10 грн, у тому числі ПДВ 19646.85 грн. (а.с.27).

Товариством була зареєстрована податкова накладна №257 від 26.02.2020 року на вказану суму (а.с.30).

Зважаючи на те, що TOB «РОНА-МАРКЕТ» не мала можливість здійснювати реалізацію продукції в період карантину, між Постачальником та Покупцем було підписано видаткову накладну (повернення) №119 від 01.06.2020 року на повернення клейкової суміші на загальну суму 30267,00 грн., у тому числі ПДВ 5044,50 грн. (а.с.28). Товар було доставлено до Постачальника відповідно до товарно-транспортної накладної №Р6 від 01.06.2020 року (а.с.29).

ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» відправило на реєстрацію розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року. Проте, реєстрацію було зупинено, відповідно до рішення регіональної комісії регіонального рівня від 01.06.2020 року № 1595922/36848790 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, що зареєстрована за № 9126415283 від 05.06.2020 року.

Для розгляду ДПС України було надано всі необхідні документи, а саме: договір між ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» та ТОВ «РОМА-МАРКЕТ» №01102018 від 01.10.2018 року, документи, що підтверджували покупку та збут товару, а в подальшому і його повернення та підстави для реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної.

Щодо сертифікату, передбаченого п. 7.1. Договору, то ним визначено, що сертифікат якості надається Покупцю Постачальником за рішенням останнього (а.с.11). Отже, наявність такого сертифікату не є обов'язковою в силу умов даного договору.

Господарські операції, за результатами яких ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» було сформовано розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року, носять реальний характер.

В момент здійснення господарських операцій ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» та його контрагенти були зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Таким чином, ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» надало достатній обсяг документів для підтвердження проведення операції за розрахунком коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року.

Тобто, товариство здійснює діяльність, що передбачено договорами та кодами КВЕД, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та не порушує жодної визначеної чинним законодавством норми щодо ведення господарської діяльності.

Факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарських операцій, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Проте, з матеріалів справи вбачається, що розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року не відповідають жодному із критеріїв Додатку 3.

Тобто, зважаючи на вищевказане, у ДПС України відсутні підстави для блокування реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування TOB «BAЛMI ГРУП».

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності свого рішення щодо блокування реєстрації розрахунку коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Таким чином, суд вважає, що є наявні підстави для задоволення позовних вимог про протиправним та скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних ДПС України №36784/36848790/2 від 22.07.2020 року щодо блокування реєстрації розрахунку коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року ТОВ «ВАЛМІ ГРУП» в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року ТОВ "Валмі Груп".

Позивач при поданні позовної заяви сплатив судовий збір у розмірі 2102грн., що підтверджується платіжним дорученням №4518 від 01.10.2020р. (а.с.43), тому відповідно до ст.139 КАС України ця сума підлягає стягненню на його користь.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Валмі Груп" до Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних ДПС України №36784/36848790/2 від 22.07.2020 року щодо блокування реєстрації розрахунку коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЛМІ ГРУП» в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування №362 від 01.06.2020 року до податкової накладної №257 від 26.02.2020 року Товариства з обмеженою відповідальністю "Валмі Груп" (41103, Сумська область, м. Шостка, вул. Комарова, 129, код ЄДРПОУ 36848790).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Державної податкової служби України 04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Валмі Груп" (41103, Сумська область, м. Шостка, вул. Комарова, 129, код ЄДРПОУ 36848790) судовий збір в сумі 2102грн.00коп. (дві тисячі сто дві грн.00коп.).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 09 квітня 2021 року

Суддя О.О. Осіпова