Рішення від 09.04.2021 по справі 440/7967/20

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2021 року м. ПолтаваСправа №440/7967/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шевякова І.С., розглянув у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги:

- визнати протиправними дії Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області у відмові ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перерахунку раніше призначеної пенсії в разі втрати годувальника;

- зобов'язати Глобинський відділ з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати та виплати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з 13.12.2019 пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-XІІ (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії) виходячи з розрахунку 90% від місячної заробітної плати на підставі довідки Прокуратури Полтавської області від 18.06.2020 за №469, вих.-20 без обмеження її граничного розміру, з урахуванням раніш проведених виплат.

Під час розгляду справи суд

ВСТАНОВИВ:

29.12.2020 ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі - відповідач 1, Глобинський відділ з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області), Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі - відповідач 2, ГУ ПФУ в Полтавській області) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Історія справи

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 04.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 04.01.2021 провадження у справі було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №560/2120/20.

Ухвалою суду від 11.03.2021 поновлено провадження у цій справі у зв'язку з набранням законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №560/2120/20.

Аргументи учасників справи

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначила, що 30.06.2020 звернулась до Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області зі заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Полтавської області від 18.06.2020 №18-469вих.20 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій. Однак рішенням Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області від 30.06.2020 №12 у здійсненні перерахунку відмовлено. Не погоджуючись із оскаржуваним рішенням про відмову у перерахунку пенсії, позивач звернулась до суду з даним позовом.

26.01.2021 до суду від ГУ ПФУ в Полтавській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача 2 проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що у спірних правовідносинах підставою для перерахунку пенсії позивача буде ухвалення відповідного нормативно-правового акту про підвищення заробітної плати працівників прокуратури після рішення від 13.12.2019 №7-р(II)/2019. Оскільки станом на час виникнення спірних правовідносин та після 13.12.2019 такого нормативно-правового акту прийнято не було, то у відповідача відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача. Крім того вказував, що оскільки позивач звернулась за перерахунком пенсії 30.06.2020, то для перерахунку пенсії слід застосовувати норми законодавства, чинні на момент здійснення такого перерахунку.

Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, суд дійшов наступних висновків.

Обставини справи, встановлені судом

ОСОБА_1 перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України з 2010 року та отримує пенсію по втраті годувальника, призначену відповідно до Закону України "Про прокуратуру", з розрахунку 60% складових заробітної плати, що сторонами не заперечувалось.

30.06.2020 позивач звернулась до Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області зі заявою про перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про прокуратуру", надавши до заяви довідку прокуратури Полтавської області від 18.06.2020 №18-469вих.20 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.

30.06.2020 рішенням Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області №12 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" та статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати, зазначеної в довідці прокуратури Полтавської області від 18.06.2020 №18-469вих.20, без обмеження максимальним розміром, оскільки зазначені норми щодо перерахунку пенсії втратили чинність.

Позивач, вважаючи вказане рішення відповідача 1 протиправним та таким, що підлягає скасуванню, звернулась до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із наступного.

Норми права, які підлягають застосуванню

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих станом на дату призначення позивачу пенсії визначалось статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ.

Частиною дванадцятою статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ (у редакції, чинній на момент призначення пенсії ОСОБА_1 ) передбачено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно зі частиною вісімнадцятою статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ (у редакції, чинній на момент призначення пенсії ОСОБА_1 ), призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Отже, на момент призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у частинах дванадцять та сімнадцять статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ.

В подальшому до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ вносилися зміни Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI, внаслідок яких частина сімнадцята статті 50-1 з 01.10.2011 стала вісімнадцятою, тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.

Законом України "Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VІІІ до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ внесено зміни, зокрема, частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ викладено у наступній редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

14.10.2014 прийнято новий Закон України "Про прокуратуру" №1697-VІІ, який набрав чинності 15.07.2015.

Частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ (в первинній редакції) передбачала, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Отже, первісна редакція частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ та частина сімнадцята (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.

Згідно зі пунктом 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VІІ, попередній Закон України "Про прокуратуру" із змінами частково втратив чинність, окрім, зокрема, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1 Закону.

Законом України від 28.12.2014 №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", який набрав чинності 01.01.2015, зокрема, внесено зміни:

- частину вісімнадцяту Закону №1789-ХІІ викладено в такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України";

- частину двадцяту статті 86 Закону №1697-VІІ викладено в такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Таким чином, починаючи з 01.01.2015, жоден закон не визначав умов (підстав) та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України "Про прокуратуру", адже законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.

Конституційний Суд України 13.12.2019 за результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення №7-р(II)/2019, відповідно до якого визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України; положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

Пунктом 3 Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10. 2014 №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Висновки щодо правозастосування

Отже, з огляду на ухвалення Конституційним Судом України Рішення №7-р(ІІ)/2019 підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури з 13.12.2019 є підвищення заробітної плати відповідної категорії працівників, як те передбачено частиною двадцятою статті 86 Закону №1697-VII.

Суд враховує, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" затверджено у новій редакції схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, що призвело до підвищення заробітної плати прокурорських працівників.

Відсутність затвердженої рішенням Уряду форми довідки про розмір заробітної плати для перерахунку пенсій працівників прокуратури не може бути підставою для відмови у здійсненні перерахунку пенсії, оскільки, як зазначив Конституційний Суд України у Рішенні №7-р(ІІ)/2019, питання пенсійного забезпечення прокурорів, у тому числі умови та порядок перерахунку призначених їм пенсій, має визначати Верховна Рада України законом, а не Кабінет Міністрів України підзаконним актом.

Надана позивачем довідка прокуратури Полтавської області від 18.06.2020 №18-469вих.20 складена на бланку органу прокуратури, містить обов'язкові реквізити (дату та вихідний номер), підписана посадовими особами, підпис яких скріплений гербовою печаткою. Отже відповідна довідка є належним та достатнім доказом розміру заробітної плати працівника прокуратури за аналогічною посадою та саме на її підставі має бути проведений перерахунок пенсії позивача.

У цій справі відповідач відмовив позивачу у задоволенні заяви про перерахунок пенсії з мотивів відсутності нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури.

Тобто, фактично пенсійний орган погоджується з наявністю у позивача права на перерахунок пенсії, проте зазначає про відсутність нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури.

Твердження пенсійного органу про той факт, що для реалізації пенсіонерами права на перерахунок пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VІІ (у редакції, що діє з 13.12.2019), обов'язковою умовою є прийняття урядом нової постанови про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам, є хибним з огляду на те, що на момент прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів. І така нерівність має усуватись Пенсійним Фондом України шляхом беззастережного (відносно дати ухвалення рішення про збільшення заробітку діючих працівників прокуратури) задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13.12.2019.

Крім того, слід звернути увагу, що постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 є чинною, а тому відсутні підстави для її незастосування. Таке рішення уряду є рішенням про "підвищення заробітної плати прокурорським працівникам".

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону №1697-VII на підставі довідки прокуратури Полтавської області від 18.06.2020 №18-469вих.20.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасування рішення Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області від 30.06.2020 №12 про відмову позивачу у перерахунку пенсії у разі втрати годувальника, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" та рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(ІІ)2019.

Аналогічні за змістом правові висновки відображені в рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 та постанові Великої Палати Верховного Суду від 20.01.2021 (оприлюднена 01.03.2021) за наслідками розгляду зразкової справи №560/2120/20.

Відповідно до вимог частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

З огляду на викладене, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області від 30.06.2020 №12 щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивачу.

При цьому суд бере до уваги, що Глобинський відділ з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області входить до структури Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, яке є самостійним структурним підрозділом Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Тому належним відповідачем у справі є саме Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Але оскільки оскаржуване рішення (а.с.11) винесене Глобинським відділом з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області суд викладає у резолютивній частині назву органу, який його виніс, в такій формі, як вона вказана у рішенні.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання відповідача, ГУ ПФУ в Полтавській області, здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату пенсії по втраті годувальника на підставі Закону України "Про прокуратуру", виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати без обмеження граничного розміру пенсії та виплатити недоплачену частину пенсії з вказаної дати без обмеження всіх складових заробітної плати, суд виходить із наступного.

Суд зауважує, що пенсійний орган відмовив у перерахунку пенсії позивачу з мотивів відсутності нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. Відтак спору щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.

Також, пенсійний орган ще не ухвалював рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені, у тому числі на майбутнє.

Таким чином, оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасних.

Такий правовий висновок у цій категорії справ був сформульований Верховним Судом у зразковій справі №560/2120/20 і суд не вправі від нього відступити без достатніх на те підстав.

Позивач також просила зобов'язати ГУ ПФУ в Полтавській області здійснити перерахунок його пенсії з 13.12.2019.

З даного приводу суд вже вказував, що відповідно до частини другої статті 152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Аналогічна за змістом норма міститься у статті 91 Закону України від 13.07.2017 №2136-VIII "Про Конституційний Суд України".

Набрання чинності рішенням Конституційного Суду України, яким визнаються неконституційними відповідні норми законодавства, тягне за собою виникнення, зміну чи припинення прав та обов'язків суб'єктів правовідносин до яких застосовуються (застосовувалися) положення законодавства, яке згодом було визнано неконституційним.

Відтак, такі правовідносини безпосередньо пов'язуються з дією закону. Тобто, якщо це один день (втрата чинності повністю чи в окремій частині закону за рішенням Конституційного Суду України з дня його ухвалення), то цей строк закінчується о 24 години 00 хвилини цього дня. Відповідно, з 00 годин 00 хвилин наступного дня, з дати ухвалення відповідного рішення Конституційного Суду України, до правовідносин, що регулюється таким законодавством застосовується норма, що відповідає Конституції України, знову вступила у силу і діє.

Таким чином, перерахунок, який просила здійснити позивач з 13.12.2019, слід вчинити з наступного дня, що йде за днем ухвалення Конституційним Судом України рішення про неконституційність положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України; положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, тобто з 14.12.2019.

Поширення дванадцятимісячного періоду або будь-якого іншого періоду в цьому випадку є неможливим.

Такий правовий висновок у цій категорії справ був сформульований Верховним Судом у зразковій справі №560/2120/20 і суд не вправі від нього відступити без достатніх на те підстав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ГУ ПФУ в Полтавській області зобов'язане здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії по втраті годувальника відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII на підставі довідки прокуратури Полтавської області від 18.06.2020 №18-469вих.20, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

З огляду на наведене, суд вважає, що належним способом захисту порушених прав позивача є визнання протиправним та скасування рішення Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області від 30.06.2020 №12 про відмову позивачу у перерахунку пенсії за вислугу років та зобов'язання ГУ ПФУ в Полтавській області здійснити з 14.12.2019 перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII на підставі довідки прокуратури Полтавської області від 18.06.2020 №18-469вих.20, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 належить задовольнити частково.

Розподіл судових витрат

Згідно зі частиною першою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Позивач при зверненні до суду сплатила судовий збір у розмірі 840,80 грн.

Інші судові витрати у справі відсутні.

З урахуванням наведеного, судові витрати позивача належить компенсувати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у розмірі 840,80 грн.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Центральна, 269/7, м. Глобине, Полтавська область, 39000), Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Глобинського відділу з питань перерахунків пенсій Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.06.2020 №12 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) здійснити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) з 14.12.2019 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII на підставі довідки прокуратури Полтавської області від 18.06.2020 №18-469вих.20, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 840,80 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, з урахуванням положень пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І.С. Шевяков