Справа № 591/2368/21 Провадження № 3/591/976/21
12 квітня 2021 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Сорока М.Р., в присутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності -Нечипоренко Ю.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського РУП ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 02 квітня 2021 року серії ВАБ №610532, ОСОБА_1 02.04.2021 о 16-00 год за адресою: м.Суми, вул. Харківська, 107 в кафе «Друге дихання», здійснювала приймання відвідувачів, чим порушила пп.1 п.3-5 Постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» №1236 від 09.12.2020 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні повідомила, що вона є тільки барменом цього закладу та не приймає рішення щодо припинення приймання відвідувачів. Просила закрити адміністративний матеріал відносно неї.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, слід зробити наступні висновки.
Статтею 44-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма є бланкетною, тобто відсилає до нормативно-правових актів, які регулюють правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та є обов'язковими для виконання.
Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби.
У відповідності до ст. 41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Пп.1 п. 3-5 Постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» №641 (в редакції чинній на момент складення протоколу та вчинення правопорушення) передбачено, що на території регіонів, на яких установлений “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється , зокрема, приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і закладів громадського харчування в аеропортах.
Згідно матеріалів, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що ОСОБА_1 є барменом кафе «Друге дихання», тобто найманим працівником. Водночас, до матеріалів не надано жодного доказу того, що протиепідемічні заходи, що передбачені Постановою КМУ №1236 повинна була забезпечувати саме вказана особа - бармен.
Враховуючи такі обставини, суду не надано доказів того, що ОСОБА_1 є суб'єктом, який несе відповідальність за порушення обмежень, встановлених Постановою КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» №1236 від 09.12.2020.
За таких обставин, з урахуванням наведеного, підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП не має, а тому відповідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП адміністративна справа підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч.1 ст. 44-3, ст. 247, ст.ст. 251, 279, 280 КУпАП суддя,
Закрити провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП у зв'язку з відсутню складу адміністративного правопорушення
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя М.Р. Сорока