Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа №:511/565/21
Номер провадження 3/511/242/21
"12" квітня 2021 р. Роздільнянський районний суду Одеської області в скдаді:
головуючого судді- Гринчак С . І,
секретаря судового засідання - Писаревської І.А.,
прокурора - Пантась О.В.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Роздільна Одеської області матеріали справи, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ( за протоколами № 288/2021 від 23.03.2021; № 289/2021 від 23.03.2021)
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт громадянина України, серії НОМЕР_1 , виданий 14.06.1996 року Роздільнянським РВ УМВС України в Одеській області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 обрано депутатом Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області VІІ-го скликання відповідно до Рішення І сесії VІІ-го скликання Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрації депутатів Буцинівської сільської ради та Буцинівського сільського голови» від 12.11.2015 року.
Відповідно до підпункту «б» частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього закону є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , в тому числі і депутати сільських рад.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області VІІ-го скликання, є особою, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначена у підпункті "б", пункту 1, частини першої статті 3 Закону, була зобов'язана подати щорічну декларацію за 2019 рік, до 00 годин 00 хвилин 01 червня 2020р.
Проте, гр. ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, яка обізнана щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 та п.2-1 розділу XIII Закону, подала відповідну щорічну декларацію за 2019 рік, лише 01.10.2020 року об 14 годині 20 хвилини.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області VІІ-го скликання, припиняючи з 10.12.2020 року діяльність особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, будучи суб'єктом декларування відповідно до підпункту «Б» п.1 ч.1. ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», була зобов'язана подати декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням», до 00 годин 00 хвилин 15 січня 2021 року.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, яка обізнана щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого частини другої статті 45 Закону, припинивши повноваження депутата 10.12.2020 року, подала відповідну декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням», лише 02.03.2021 р. об 17 годині 37 хвилин.
Відповідно до Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції№1 від 13.02.2020 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» декларація «перед звільненням» - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Ухвалою суду від 12.04.2021 року справу № 511/565/2021 (провадження №3/511/242/2021) та справу № 511/566/2021 (провадження №3/511/243/2021) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, - об'єднані в одне провадження та присвоєно єдиний унікальний номер справи 511/565/21 (провадження №3/511/242/2021).
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала в повному обсязі, щиро розкаялася у вчиненому, суду пояснила, що про необхідність заповнення електронної декларації за 2019 рік в термін до 01 червня 2020року вона знала та підвередила факт несвоєчасної подачі декларації за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу- «перед звільненням», відсутність у неї поважних причин.
Прокурор Пантась О.В. . в судовому засіданні зазначила, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення передбаченого за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, про що свідчать докази наявні в матеріалах справи, а тому просила визнати винуватою останню у вчиненні вказаних правопорушень та притягнути ОСОБА_1 до відповідальності та накласти на неї стягнення у виді штрафув розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП виходячи з наступного.
Згідно із ч. 1ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 на підтвердження своїх пояснень стосовно поважності причин не заповнення декларації своєчасно доказів не надала.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (№ 530-ІХ від 17.03.2020), Розділ XIII Закону доповнено п. 2-1., відповідно до абзацу першого якого: встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
ОСОБА_1 на підтвердження своїх пояснень стосовно поважності причин не заповнення декларації своєчасно доказів не надала.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У тому числі, відповідно до вимог ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Суд вважає, що крім повного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, пов'язаних з корупцією, підтверджується:
-рапортом о/у УСР в Одеській області про виявлення факту несвоєчасно подання електронної декларації суб'єктом декларування - ОСОБА_1 ;
- копією Рішення І сесії VІІ-го скликання Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрації депутатів Буцинівської сільської ради та Буцинівського сільського голови» від 12.11.2015 року, ОСОБА_1 обрано депутатом Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області VІІ-го скликання;
- копією Рішення №173-VІІ Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області «Про заходи щодо ефективності системи запобігання і протидії корупції, вдосконалення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в реалізації антикорупційної стратегії» від 18.02.2020 року;
- протоколом про вчинення корупційного правопорушення №288 від 23.03.2021 року, складеного оперуповноваженим 6-го відділу(протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, згідно якого ОСОБА_1 в порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», як особа уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування несвоєчасно подала без поважних причин декларацію за 2019 рік;
- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якого датою публікації електронної декларації про майновий стан та прибутки ОСОБА_1 є 01.10.2020 року 14 год. 20 хв.;
- повідомлення уповноваженої особи УСБ України в Одеській області від 28.12.2020 року про виявлення факту несвоєчасно подання електронної декларації суб'єктом декларування - ОСОБА_1
-рапортом о/у УСР в Одеській області про виявлення факту несвоєчасно подання електронної декларації суб'єктом декларування - ОСОБА_1 ;
- копією Рішення І сесії VІІ-го скликання Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрації депутатів Буцинівської сільської ради та Буцинівського сільського голови» від 12.11.2015 року, ОСОБА_1 обрано депутатом Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області VІІ-го скликання;
- копією Рішення №16-VІІІ Роздільнянської міської ради Одеської області « Про початок реорганізації сільських рад шляхом приєднання до Роздільнянської міської ради Одеської області» від 10.12.2020 року;
- протоколом про вчинення корупційного правопорушення №289 від 23.03.2021 року, складеного оперуповноваженим 6-го відділу(протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, згідно якого ОСОБА_1 в порушення абз.1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», як особа уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування несвоєчасно подала без поважних причин декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу «перед звільненням»;
- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якого датою публікації електронної декларації за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу «перед звільненням» ОСОБА_1 є 02.03.2021 року 17 год. 37 хв.;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відповідно до яких вона вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала в повному обсязі;
Отже з наданих до справи доказів судом достовірно, встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області VІІ-го скликання, є особою, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала щорічну декларацію за 2019 рік, тобто умисно порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції» та несвоєчасно подала декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням», тобто умисно порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні стягнення на ОСОБА_1 суд враховує, що обставинами, що пом'якшують відповідальність особи, що притягується до адміністративної відповідальності відповідно до ст.34 КУпАП, є визнання вини, щире каяття.
Обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин, передбачених ст.35 КУпАП, не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
На підставі викладеного, з урахуванням особи правопорушника, характеру вчинених правопорушень, ступеню його вини, майнового стану, відсутність обставин, які обтяжують чи пом'якшують відповідальність, вважаю, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення з урахуванням ст. 36 КУпАП.
Також, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 454,00 грн на користь держави, оскільки судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.9, 11, 35, ч.2 ст.36, ч. 1 ст. 172-7, 278-292 КУпАП, суд, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_2 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт громадянина України, серії НОМЕР_1 , виданий 14.06.1996 року Роздільнянським РВ УМВС України в Одеській області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 , - судовий збір у розмірі 454,00 грн. на користь держави.
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районий суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.
Повний текс виготовлений та підписаний суддею 12.04.2021 року.
Суддя: С. І. Гринчак
Постанова набрала законної сили "______" ____________20___р.
Строк пред"явлення до виконання постанови 3 місяці.