Рішення від 12.04.2021 по справі 420/1567/21

Справа № 420/1567/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Аракелян М.М.

Розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385; адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

04 лютого 2021 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просить суд:

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: 65000, м. Одеса, вул. вул. Канатна,83, код ЄДРПОУ 20987385) щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ), як пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: 65000, м. Одеса, вул. вул. Канатна,83, код ЄДРПОУ 20987385) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області про грошове забезпечення №30077979 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських в повному розмірі, без урахування розстрочки, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018, з урахуванням виплачених сум.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа №420/1567/21 об 11:20:30 розподілена на суддю Аракелян М.М.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09.02.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) згідно ст.263 КАС України.

01.03.2021 року за вх.№ЕП/5474/21 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

Ухвалою суду від 11.03.2021 року вирішено проводити розгляд даної справи у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, призначено судове засідання на 30.03.2021 року, витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385; вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) та відомості щодо нарахованих та фактично сплачених сум пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року по даний час.

У судове засідання 30.03.2021 року сторони не з'явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином та завчасно. 26.03.2021 року за вх.№ЕП/7255/21 від представника відповідача, а 29.03.2021 року за вх.№15416/21 - від позивача надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності.

На підставі ч.3 ст.194 КАС України справу розглянуто у порядку письмового провадження.

31.03.2021 року за вх.№15871/21 від представника відповідача надійшли витребувані судом матеріали.

В обґрунтування вимог позову позивач зазначає, що йому призначено пенсію як інваліду війни ІІ групи в розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення. З 01.01.2016 року позивачу мало б бути проведено перерахунок пенсії відповідно до Постанови КМУ №103 та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №30077979. Однак, виплата перерахованої пенсії здійснювалась з 01.01.2018 року. З метою уточнення інформації щодо проведеного перерахунку позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії, у відповідь на що дізнався, що згідно постанови №103 перерахунок пенсії йому здійснено з 01.01.2018 року. Не погоджуючись із таким перерахунком, позивач оскаржує дії пенсійного органу у судовому порядку.

01.03.2021 року за вх.№ЕП/5474/21 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області не погоджується із позовними вимогами, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. В обґрунтування власної правової позиції представник відповідача зазначає, що визначення розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії було здійснено у відповідності до норм чинного законодавства та на момент здійснення перерахунку на підставі Постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року. Підстав для здійснення нового перерахунку пенсії у пенсійного органу немає.

Розглянувши у письмовому провадженні матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.

Під час розгляду справи судом встановлено, що позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію по інвалідності (ІІ група) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Згідно Протоколу призначення пенсії №1503016892 від 08.10.2015 року позивачу призначено пенсію, виходячи із 80% грошового забезпечення, яке складалось із:

Посадовий оклад - 1450 грн.;

Оклад за військове звання - 135 грн.;

Процентна надбавка за вислугу років - 554,75 грн.;

Надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами;

Надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення;

Надбавка за особливо важливі завдання;

Премія.

Загальний розмір пенсії з 08.10.2015 року склав 10740 грн. (а.с.53).

Аналогічні відомості визначені у перерахунку пенсії від жовтня 2015 року (а.с.54), квітня 2017 року (зворотній бік а.с.54),

У перерахунку пенсії від 19 грудня 2017 року розмір пенсії склав 12075,03 грн. (а.с.55).

Після прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови №103 19.04.2018 року позивачу було здійснено перерахунок пенсії з 01.05.2018 року (зворотній бік а.с.55).

Розмір пенсії визначався із 80% грошового забезпечення, яке складалось із:

Посадовий оклад - 3600 грн.;

Оклад за військове звання - 2400 грн.;

Процентна надбавка за вислугу років - 2400 грн.;

Надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами - 540 грн.;

Премія - 1098,73.

Всього сума грошового забезпечення складала 10038,73 грн., однак з урахуванням підвищень та того, що минула сума пенсії була більшою, пенсію встановлено у розмірі 12075,03 грн.

Підставою перерахунку у протоколі визначено постанову КМ України №988 та постанову КМ України №103 від 21.02.2018 року пункт 3, перерахунок з 01.01.2016 року.

Також у матеріалах справи наявна довідка №30077979 (а.с.58), видана для перерахунку пенсії, про грошове забезпечення станом на січень 2016 року.

З метою уточнення інформації щодо проведеного перерахунку позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії, у відповідь на що із листа « 10945-10748/Р-02/8-1500/20 дізнався, що згідно постанови №103 перерахунок пенсії йому здійснено з 01.01.2018 року.

Позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із даним позовом, вимагаючи в судовому порядку усунення порушення свого права на виплату пенсії у належному розмірі, її перерахунку з 01.01.2016р. та виплати недоплаченої суми пенсії.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У ч.1 ст. 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Стаття 18 Закону №2262-ХІІ, у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, передбачала, що пенсії по інвалідності особам, які мають право на пенсію за цим Законом, призначаються в разі, якщо інвалідність настала в період проходження ними служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби, або якщо інвалідність настала пізніше тримісячного терміну після звільнення зі служби, але внаслідок захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва тощо), яке виникло в період проходження військової служби чи під час перебування в полоні або заручником, якщо полонення чи захоплення заручником не було добровільним і особа, яка має право на пенсію за цим Законом, перебуваючи в полоні або заручником, не вчинила злочину проти миру і людства.

Згідно статті 21 Закону пенсії по інвалідності військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом призначаються в таких розмірах:

а) особам з інвалідністю внаслідок війни I групи - 100 процентів, II групи - 80 процентів, III групи - 60 процентів відповідних сум грошового забезпечення (заробітку);

б) іншим особам з інвалідністю I групи - 70 процентів, II групи - 60 процентів, III групи - 40 процентів відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).

Статтею 63 Закону №2262-ХІІ, у редакції, чинній з 1 січня 2017 року, визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій.

Згідно з цією статтею перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

11 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №988, якою установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Постанова КМУ №988 набрала чинності з 02 грудня 2015 року.

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103, відповідно до пункту 3 якої постановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Суд наголошує на тому, що стаття 63 Закону №2262-ХІІ визначає як обов'язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.

У зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови №988, якою з 02 грудня 2015 року змінено грошове забезпечення, зокрема, службовців органів внутрішніх справ, осіб рядового і начальницького складу, у позивача виникло право на перерахунок призначеної пенсії.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ умови, порядок та розміри вказаного перерахунку визначені Постановою КМУ №103, якою постановлено здійснити перерахунок призначених до 1 березня 2018 року на підставі вказаного Закону пенсій з 1 січня 2016 року.

Таким чином, розмір пенсії має бути перерахований позивачу з 01.01.2016 року.

При цьому, дані протоколу від 19.04.2018 року вказують на те, що перерахунок має бути проведений саме з 01.01.2016 року.

Як встановлено судом, у перерахунку пенсії від 19 грудня 2017 року розмір пенсії склав 12075,03 грн. (а.с.55).

Після прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови №103 19.04.2018 року позивачу було здійснено перерахунок пенсії з 01.05.2018 року у розмірі 12075,03 грн. (зворотній бік а.с.55).

Розмір пенсії визначався із 80% грошового забезпечення, яке складалось із:

Посадовий оклад - 3600 грн.;

Оклад за військове звання - 2400 грн.;

Процентна надбавка за вислугу років - 2400 грн.;

Надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами - 540 грн.;

Премія - 1098,73.

Всього сума грошового забезпечення складала 10038,73 грн., однак з урахуванням підвищень та того, що минула сума пенсії була більшою, пенсію встановлено у розмірі 12075,03 грн.

Для встановлення обставин щодо фактично виплачених розмірів пенсії судом було витребувано відомості щодо нарахованих та фактично сплачених сум пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року по даний час.

Згідно довідки №660 від 26.03.2021 року про доходи пенсіонера (а.с.61) у період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року позивач отримував пенсію у розмірі 10740 грн., що відповідає розміру пенсії, що був перерахований до 19.12.2017 року.

Втім, 19.04.2018 року позивачу було здійснено перерахунок пенсії з 01.05.2018 року у розмірі 12075,03 грн. (зворотній бік а.с.55), що суперечить відомостям, наявним у графі «підстави» та положенням Постанови КМ України №103, пункти якої діяли станом на 19.04.2018 року.

Фактично, перерахунок за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року з урахуванням даних, визначених у протоколі від 19.04.2018 року, не здійснений, суми пенсії позивачу не лише не виплачені, а й не нераховані.

З урахуванням висновків суду та необхідності ефективного захисту порушених прав позивача суд вважає необхідним визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: 65000, м. Одеса, вул. вул. Канатна,83, код ЄДРПОУ 20987385) щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ), як пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: 65000, м. Одеса, вул. вул. Канатна,83, код ЄДРПОУ 20987385) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області про грошове забезпечення №30077979 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських в повному розмірі, без урахування розстрочки, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018, з урахуванням виплачених сум.

В частині застосування розстрочки суд зауважує, що на даний момент положення щодо порядку виплати заборгованості, визначені у пункті 3, виключені на підставі Постанови КМ № 1088 від 24.12.2019 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 2 ст. 73 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Відтак, з урахуванням зазначеного, на підставі встановлених судом фактів та обставин суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, а аргументи відповідача відхиляються з наведених вище мотивів.

Згідно ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», а тому судові витрати, які необхідно розподілити, відсутні.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 255, 263, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385; адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: 65000, м. Одеса, вул. вул. Канатна,83, код ЄДРПОУ 20987385) щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ), як пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: 65000, м. Одеса, вул. вул. Канатна,83, код ЄДРПОУ 20987385) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області про грошове забезпечення №30077979 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських в повному розмірі, без урахування розстрочки, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018, з урахуванням виплачених сум.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. 293, 295 КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя М.М. Аракелян