Україна
Донецький окружний адміністративний суд
30 березня 2021 р. Справа№200/225/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мозгової Н.А.
при секретарі Зурабашвілі А.О.
за участю:
позивача не з'явився
представника позивача не з'явився
представника відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Святогірської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-
08 січня 2020 року позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Святогірської міської ради (код ЄДРПОУ: 04053001, місцезнаходження: Донецька область, м. Святогірськ, вулиця Володимира Сосюри, будинок №8) про визнання протиправним та скасування рішення Святогірської міської ради від 29.03.2013 року №1-ХХХ1-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська».
Свої позовні вимоги обґрунтувала тим, що Святогірською міською радою при прийнятті рішення, яким затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель не дотримано вимог, передбачених Законом №1160-IV
Ухвалою суду від 13.01.2020 року позовна заява залишена без руху та надано строк на усунення недоліків.
04.02.2020 року через відділ документообігу та архівної роботи суду позивач надав документи на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою суду від 10.02.2020 року відкрито провадження по справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 02.03.2020 року.
Ухвалою суду від 02.03.2020 року відкладено підготовче засідання на 18.03.2020 року.
Ухвалою суду від 18.03.2020 позовну заяву залишено без руху та надано 5-дений термін з дня отримання копії даної ухвали, протягом якого позивачу необхідно було усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Ухвалою суду від 21.04.2020 року продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Святогірської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення - на строк дії карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) шляхом надання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Ухвалою суду від 08.07.2020 року продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Святогірської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення - на строк дії карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) шляхом надання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Ухвалою суду від 25.08.2020 року позовну заяву ОСОБА_1 до Святогірської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення залишено без розгляду.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 23.11.2020 року ухвала Донецького окружного адміністративного суду від 25.08.2020 року у справі №200/225/20-а скасована. Справу №200/225/20-а направлено до Донецького окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Ухвалою суду від 02.12.2020 року продовжено розгляд справи №200/225/20-а. Призначено підготовче засідання на 15.12.2020 року о 15 год. 30 хв.
Ухвалою суду від 15.12.2020 року відкладено підготовче засідання на 21.01.2021 року о 13 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 21.01.2021 року продовжено строк проведення підготовчого провадження у справі №200/225/20-а на 30 днів. Відкладено підготовче засідання на 15.02.2021 року о 13 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 15.02.2021 року відкладено підготовче засідання на 02.03.2021 року о 15 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 02.03.2021 року у задоволенні клопотання представника позивача про відкладення підготовчого засідання - відмовлено.
Ухвалою суду від 02.03.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 17.03.2021 року об 11 год. 00 хв.
17.03.2021 року у судовому засіданні оголошено перерву до 30.03.2021 року до 13 год. 00 хв.
Представник відповідача через відділ діловодства та документообігу суду надав відзив на адміністративний позов, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 . Свою позицію обґрунтував тим, що на виконання вимог ст.13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Святогірською міською радою 21.02.2013 року в газеті «Вести»№8 (15116) було надано повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта «Рішення Святогірської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська». В повідомленні було зазначено, що проект регуляторного акта «Рішення Святогірської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» та аналіз регуляторного впливу до цього проекту буде розміщено на офіційному сайті Свтогірської міської ради та опубліковано в наступному номері газети «Вести». Проект рішення «Святогірської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» та аналіз регуляторного впливу до цього проекту на виконання вимог Закону було оприлюднено шляхом опублікування у газеті «Вести» №9 (15117) від 28.02.2013 року. Крім того, відповідно до ст.34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування» постійною депутатською комісією з питань економічної, інвестиційної, регуляторної політики, комунальної власності, бюджету і фінансів Святогірської міської ради 28.03.2013 року надано висновок щодо проекту регуляторного акта «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська». На виконання правових норм ст.9,12,13 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» була проведена державна експертиза Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту м. Святогірськ Слов'янського району Донецької області. За результатами проведення експертизи було надано Висновок державної експертизи землевпорядної документації від 31.10.2012 року №717-2. У відповідності з вимогами ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування» та ст.12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» спірне рішення було оприлюднено шляхом опублікування в газеті «Вести» №14 (15122) від 04.04.2013 року
Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. 26.03.2021 року надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
08.12.2010 року між Святогірською міською радою (орендодавець) та ОСОБА_1 було укладено договір оренди землі №041017200171. У пункті 2 вказаного Договору вказано про те, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 2,5048 га (кадастровий номер 1414170500:01:001:0760) в тому числі: капітальна одно - та двоповерхнева забудова 0,1199 га, під спорудами 0,0695 га, під проїздами, проходами та площадками - 0,9601 га, під зеленими насадженнями - 1,3553 га (а.с.5-12, том 1).
У 2012 році затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту міста Святогірська (а.с.32-129, том 1).
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 1414170500:01:001:0760 складає 18404067,53 грн., що підтверджується витягом №2-15-10-9810 із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (а.с.13, том 1).
21.02.2013 року у газеті «Вести» №8 (15116) було оприлюднено повідомлення проекту регуляторного акта «Рішення Святогірської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» (а.с.138, том.).
28.02.2013 року у газеті «Вести» №9 (15117) було оприлюднено проект рішення Святогірської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська», додаток №1 до рішення Святогірської міської ради та аналіз регуляторного впливу проекту рішення міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» (а.с.243-244, том 1).
28.03.2013 року постійною депутатською комісією з питань економічної, інвестиційної, регуляторної політики, комунальної власності, бюджету і фінансів надано висновок щодо проекту регуляторного акта «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська», у якому вказано про те, що проект регуляторного акта «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» відповідає вимогам ст.4,8 Закону України «Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 року (а.с.141, том 1).
29.03.2013 року Святогірською міською радою прийнято рішення від 29.03.2013 року №1-ХХХІ-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська», яким затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Святогірська в цілому, в тому числі: 1.1. Нормативні витрати на освоєння та облаштування території м. Святогірська з розрахунку за 1 кв.м. -26, 50 грн./м2; 1.2. Базову вартість 1 кв.м. земель м. Святогірська з врахуванням регіональних факторів - 87,45 грн./ кв.м.; 1.3. Нормативну грошову оцінку 1 кв.м. земель в межах економіко - планувальних зон з врахуванням зональних коефіцієнтів згідно додатку. Введено в дію нормативно грошову оцінку земель м. Святогірська з 01.01.2014 року (а.с.137, том 1).
Згідно з додатком до рішення Святогірської міської ради від 29.03.2013 року №1-ХХХІ-6 встановлено нормативну грошову оцінку 1кв.м. земель міста Святогірська в межах економіко - планувальних зон (а.с.137 зворотній бік, том 1).
04.04.2013 року у газеті «Вести» (15122) було оприлюднено рішення Святогірської міської ради від 29.03.2013 року №1-ХХХІ-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» разом із додатком (а.с.144, том 1).
09.04.2019 року на адресу позивача був направлений лист «Щодо укладання додаткової угоди до договору оренди» (а.с.145, том 1).
03.05.2019 року позивач відхилила пропозицію по внесенню змін до договору оренди землі від 08.12.2010 року №041017200171 та підписанню додаткової угоди №141411902 (а.с.148, том 1).
Не погоджуючись з правомірністю рішення Святогірської міської ради від 29.03.2013 року №1-ХХХІ-6 та з посиланням на прийняття його з порушенням процедури, передбаченої Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» №1160-IV, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд доходить наступного висновку.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Діяльність органів місцевого самоврядування регулюється Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), який, відповідно до Конституції України, визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Стаття 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначає перелік питань, які відносяться до виключної компетенції сільських, селищних та міських рад, серед яких і питання регулювання земельних відносин та затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.
Частиною 1 статті 23 Закону України «Про оцінку земель» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що технічна документація з нормативної грошової оцінки у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
При цьому, згідно з частини 12 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» №1160-IV.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» №1160-IV (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) регуляторний акт - це прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого, спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання; прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 08 травня 2018 року по справі №461/8220/13-а (провадження №11-241апп18) сформулювала правовий висновок, що рішення органу місцевого самоврядування про затвердження нормативної грошової оцінки земель є нормативно-правовим регуляторним актом, оскільки прийнято уповноваженим органом суб'єкта владних повноважень, змінює норми права, скасовує інший правовий акт, поширюється на невизначене коло осіб (платників податку з плати за землю, коло яких не є конкретно визначеним) та спрямоване на правове регулювання адміністративних відносин між регуляторним органом та іншими суб'єктами господарювання.
Отже, затверджена нормативна грошова оцінка визначає базові розрахункові показники, які є обов'язковими для застосування у окремих відносинах між органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарської діяльності, вона може застосовуватися неодноразово і стосуватися невизначеного кола суб'єктів, тому рішення про затвердження нормативної грошової оцінки земель є регуляторним актом, а відтак має бути прийняте з додержанням вимог Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі - Закон №1160-IV у редакції, чинній на момент спірних правовідносин).
Згідно зі статтею 4 Закону №1160-IV одним із принципів державної регуляторної політики є прозорість та врахування громадської думки - відкритість для фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань дій регуляторних органів на всіх етапах їх регуляторної діяльності, обов'язковий розгляд регуляторними органами ініціатив, зауважень та пропозицій, наданих у встановленому законом порядку фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями, обов'язковість і своєчасність доведення прийнятих регуляторних актів до відома фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, інформування громадськості про здійснення регуляторної діяльності.
Відповідно до статті 5 Закону №1160-IV забезпечення здійснення державної регуляторної політики, зокрема, включає: підготовку аналізу регуляторного впливу; оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, а також відкриті обговорення за участю представників громадськості питань, пов'язаних з регуляторною діяльністю; відстеження результативності регуляторних актів; оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності.
Громадяни, суб'єкти господарювання, їх об'єднання та наукові установи, а також консультативно-дорадчі органи, що створені при органах державної влади та органах місцевого самоврядування і представляють інтереси громадян та суб'єктів господарювання, мають право: подавати зауваження та пропозиції щодо оприлюднених проектів регуляторних актів, брати участь у відкритих обговореннях питань, пов'язаних з регуляторною діяльністю (стаття 6 Закону №1160-IV).
Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів визначено у статті 7 Закону №1160-IV, згідно з якою регуляторні органи затверджують плани діяльності з підготовки ними проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року, якщо інше не встановлено законом.
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів повинен містити визначення видів і назв проектів, цілей їх прийняття, строків підготовки проектів, найменування органів та підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів.
Затверджені плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також зміни до них оприлюднюються у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону, не пізніш як у десятиденний строк після їх затвердження.
Якщо регуляторний орган готує або розглядає проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого цим регуляторним органом плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, цей орган повинен внести відповідні зміни до плану не пізніше десяти робочих днів з дня початку підготовки цього проекту або з дня внесення проекту на розгляд до цього регуляторного органу, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.
За змістом вищенаведених нормативно-правових актів можливим є внесення змін до затвердженого регуляторним органом плану діяльності з підготовки ним проектів регуляторних актів не пізніше дня оприлюднення проекту регуляторного акта, відсутнього в плані.
Статтею 36 Закону №1160-IV передбачено, що регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом або посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу, проект регуляторного акта не був оприлюднений.
Згідно із частинами першою та другою статті 8 Закону №1160-IV стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником готується аналіз регуляторного впливу. Аналіз регуляторного впливу готується до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.
За правилами статті 9 Закону №1160-IV кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.
Про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій розробник цього проекту повідомляє у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону.
У випадках, встановлених цим Законом, може здійснюватися повторне оприлюднення проекту регуляторного акта.
Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону, не пізніше п'яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.
Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється розробником проекту регуляторного акта і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу.
В статті 13 Закону №1160-IV зазначено, що повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет.
При визначенні регуляторними органами друкованих засобів масової інформації, в яких публікуються документи, зазначені у частинах першій - третій цієї статті:
надається перевага офіційним друкованим засобам масової інформації;
забезпечується відповідність сфери компетенції регуляторного органу на відповідній території сфері розповсюдження друкованого засобу масової інформації.
Згідно із частинами п'ятою - восьмою статті 9 Закону №1160-IV повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта повинно містити: стислий виклад змісту проекту; поштову та електронну, за її наявності, адресу розробника проекту та інших органів, до яких відповідно до цього Закону або за ініціативою розробника надсилаються зауваження та пропозиції; інформацію про спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу (назва друкованого засобу масової інформації та/або адреса сторінки в мережі Інтернет, де опубліковано чи розміщено проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу, або інформація про інший спосіб оприлюднення, передбачений частиною п'ятою статті 13 цього Закону); інформацію про строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань; інформацію про спосіб надання фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями зауважень та пропозицій.
Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється розробником проекту регуляторного акта і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу.
Усі зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов'язковому розгляду розробником цього проекту. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє.
Оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій не може бути перешкодою для проведення громадських слухань та будь-яких інших форм відкритих обговорень цього проекту регуляторного акта.
Аналіз наведених норм права свідчить про те, що процедура оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій складається з декількох етапів:
1) оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта, яке повинно містити: стислий виклад змісту проекту; поштову та електронну, за її наявності, адресу розробника проекту та інших органів, до яких відповідно до цього Закону або за ініціативою розробника надсилаються зауваження та пропозиції; інформацію про спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу (назва друкованого засобу масової інформації та/або адреса сторінки в мережі Інтернет, де опубліковано чи розміщено проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу, або інформація про інший спосіб оприлюднення, передбачений частиною п'ятою статті 13 цього Закону); інформацію про строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань; інформацію про спосіб надання фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями зауважень та пропозицій;
2) оприлюднення самого проекту регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу.
Судом встановлено, що 21.02.2013 року у газеті «Вести» №8 (15116) було оприлюднено повідомлення проекту регуляторного акта «Рішення Святогірської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» (а.с.138, том.), яке відповідає вимогам ч.5-8 статті 9 Закону №1160-IV.
28.02.2013 року у газеті «Вести» №9 (15117) було оприлюднено проект рішення Святогірської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська», додаток №1 до рішення Святогірської міської ради та аналіз регуляторного впливу проекту рішення міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» (а.с.243-244, том 1).
28.03.2013 року постійною депутатською комісією з питань економічної, інвестиційної, регуляторної політики, комунальної власності, бюджету і фінансів надано висновок щодо проекту регуляторного акта «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська», у якому вказано про те, що проект регуляторного акта «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» відповідає вимогам ст.4,8 Закону України «Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 року (а.с.141, том 1).
29.03.2013 року Святогірською міською радою прийнято рішення від 29.03.2013 року №1-ХХХІ-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська».
04.04.2013 року у газеті «Вести» (15122) було оприлюднено рішення Святогірської міської ради від 29.03.2013 року №1-ХХХІ-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» разом із додатком (а.с.144, том 1).
Викладене вказує, що відповідачем при прийнятті рішення Святогірської міської ради від 29.03.2013 року №1-ХХХІ-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Святогірська» були дотримані всі процедурні вимоги, які передбачені Законом №1160-IV
Твердження позивача з приводу того, що спірне рішення не було оприлюднено у порядку, визначеному законодавством України, спростовуються наявними в матеріалах справи письмовими доказами.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно приписів ч.ч. 1 та 2 ст. 77 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За статтею 90 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
За викладених вище обставин та відповідних доказів, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Судові витрати не підлягають відшкодуванню, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову.
Керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 251, 255, 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Святогірської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.
У судовому засіданні 30.03.2021 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Повний текст судового рішення виготовлений та підписаний 09.04.2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Н.А. Мозговая