Справа № 661/646/21
Провадження № 3/661/554/21
09 квітня 2021 року м. Нова Каховка
Суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Ведяшкіна Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Каховського ВП ГУНП в Херсонській області про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 , 29 січня 2021 року о 03.45 години, м. Таврійськ, по вул. І. Франко, керував транспортним засобом - мопедом Honda в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння, зі згоди водія, у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер» у присутності двох свідків, тест склав 0,37 проміле, чим порушив п. 2.9 «а» ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність, за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у пред'явленому йому адміністративному правопорушенні не визнав зазначаючи, що він 28 січня 2021 року о 19.00 години вжив спиртні напої, а саме 0,75 л. пива та 29 січня 2021 року о 03.45 години керував транспортним засобом. На пропозицію працівників поліції продув алкотестер «Драгер», проте з його результатами не згоден, оскільки таке тестування проведено за відсутністю свідків, та невідомим йому приладом.
Відповідно до п.2.9 «а» ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
За керування транспортним засобом особами в стані алкогольного сп'яніння передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Заслухавши, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 підтверджується, зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 29 січня 2021 року, результатом тестування - приладом алкотестер «Drager» від 29 січня 2021 року (результат 0,37 проміле).
При цьому, посилання ОСОБА_1 , на не надання співробітниками поліції відповідних документів на алкотестер «Драгер» та на проведення тестування у відсутність свідків, як на підставу визнання його результатів недійсними, суд до уваги не приймає, як необґрунтовані та такі, що спростовуються письмовими поясненнями свідків: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та матеріалами справи та розцінює їх, як спосіб захисту та намагання уникнути відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП.
За таких підстав, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При накладені адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан. Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення суд, у відповідності до п. 1 ст. 34 КУпАП, визнає щире розкаяння винного; обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбаченні ст. 35 КУпАП, суд не вбачає, та піддає водія - ОСОБА_1 адміністративному стягненню у межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, суд стягує з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності судовий збір в розмірі 454,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1,130 ч. 1, 283 КУпАП, суд
Піддати ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. (Отримувач ГУК у Херсон обл/Херсон обл/21081300; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37959517; Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN) UA578999980313090149000021001; Код класифікації доходів бюджету 21081300; Найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі) з позбавлення права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп. (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106, Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова суду набирає законної сили 20 квітня 2021 року.
Постанова в частинні адміністративного стягнення у вигляді штрафу може бути пред'явлена до виконання до 09 липня 2021 року.
Постанова у частинні стягнення судового збору може бути пред'явлена до виконання до 21 липня 2021 року.
Суддя Ю. В. Ведяшкіна