Справа № 357/3700/21
1-в/357/228/21
07 квітня 2021 року суддя Білоцерківського міськрайонного суду ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 розглянувши подання начальника Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Узин, Білоцерківського району, Київської області, громадянина України, офіційно не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 04 лютого 2014 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ст. ст. 121 ч.1, 345 ч.1, 70 КК України до 6 років позбавлення волі,-
за участю старшого дільничного офіцера ВПД №1 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області: ОСОБА_5 ,
особи, відносно якої вирішується питання щодо продовження адміністративного нагляду: ОСОБА_4 ,
06 квітня 2021 року за підписом начальника Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 надійшло подання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 . Подання обґрунтоване тим, що 08.07.2019 року ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі, прибувши до місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 . При цьому був поставлений на профілактичний облік як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд. Під час перебування на профілактичному обліку як особа яка формально підпадає під встановлення адміністративного нагляду останній зарекомендував себе з негативної сторони, зловживав спиртними напоями, підтримував товариські відносини із раніше судимими та особами сумнівної поведінки. Неодноразово попереджався з боку органів поліції про недопущення вчинення нових злочині та правопорушень, а також про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду. Незважаючи на вказані попередження ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності в результаті чого 08.04.2020 ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області відносно ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляді строком на 1 (один) рік та встановлені обмеження. ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду, за що неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.ч.1,2 ст.187 КУпАП та за порушення громадського порядку притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.175-1 КУпАП та за ч.1 ст.173-2 КУпАП. Оскільки ОСОБА_4 не став на шлях виправлення та потребує постійного контролю з боку органів поліції, начальник Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 просив суд продовжити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців.
Представник Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області в судовому засіданні подання підтримав, наполягав на його задоволенні.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання.
Вивчивши надане подання, документи та докази додані до нього, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суд вважає, що подання начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області підлягає задоволенню як обґрунтоване з огляду на наступне.
Відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" N264/94-ВР (надалі Закон) із послідуючими змінами і доповненнями, який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції (ст.1 Закону).
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст.2 Закону).
Згідно п. "в" ст.3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Підставами для встановлення адміністративного нагляду згідно п. "в" ст.4 Закону є: матеріали органів Національної поліції щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до роз'яснень Постанови Пленуму ВСУ України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" від 28.03.86 року N 3 з послідуючими змінами, адміністративний нагляд щодо осіб, вказаних у п. "в" ст. 3 Закону, встановлюється на той же строк після того як вони звільнились з виправно-трудової установи. Строк адміністративного нагляду не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (п.3).
Згідно ст.10 Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Як вбачається з матеріалів доданих до подання, ОСОБА_4 було засуджено за вчинення тяжкого злочину, а після звільнення з місць позбавлення волі по відбуттю строку, ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 08 квітня 2020 року у справі № 357/3007/20 ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік з відповідними обмеженнями, під час якого він систематично порушував правила адміністративного нагляду, громадський порядок, за що притягувався до адміністративної відповідальності Білоцерківським ВП ГУНП в Київській області та Білоцерківським міськрайонним судом Київської області, що підтверджується матеріалами подання.
ОСОБА_4 характеризується негативно, схильний до вчинення адміністративних правопорушень, перебуває у колі осіб з сумнівною поведінкою.
Такі дії ОСОБА_4 свідчать, що він не бажає стати на шлях виправлення.
Таким чином, встановлено, що ОСОБА_4 раніше був засуджений за вчинення тяжкого злочину, відносно якого встановлювався адміністративний нагляд, на шлях виправлення не встав, не веде законослухняний спосіб життя, продовжує систематично здійснювати адміністративні правопорушення, не додержується встановлених правила, що свідчить про те, що він залишається небезпечним для суспільства, а тому подання начальника Білоцерківського ВП ГУНП України в Київської області є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з одночасним встановленням обмежень відносно поведінки ОСОБА_4 .
Керуючись ст.ст.3 п."в", 4, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" N 264/94-ВР, Постановою Пленуму ВСУ України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" від 28.03.86 року N 3 з послідуючими змінами, ст.ст.369-372, 539 КПК України, суд,-
Подання начальника Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном на 6 (шість) місяців з наступними обмеженнями:
-заборонити залишати місце постійного проживання з 21:00 до 05:00 години кожної доби;
- заборонити відвідування закладів, де дозволено продаж спиртних напоїв на розлив (кафе, бари, ресторани, тощо);
- 1 (першу), 2 (другу), 3 (третю) та 4 (четверту) суботи кожного місяця з'являтися на реєстраційну відмітку до відділу поліцейської діяльності № 1 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області в період часу з 09:00 до 11:00 години;
- заборонити виїжджати за межі міста без дозволу органів поліції.
Ухвалу суду надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд - Білоцерківського РУП ГУНП України в Київській області.
Контроль за поведінкою піднаглядного ОСОБА_4 покласти на Білоцерківський РУП ГУНП України в Київській області.
На ухвалу протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
СуддяОСОБА_1