Справа № 357/3692/21
3/357/2273/21
06.04.2021 року суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Гребінь О. О. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт НОМЕР_1 , офіційно не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст. 187 КУпАП,-
Відповідно до протоколу серії АПР 18 №636370 від 15.01.2021 року, громадянин ОСОБА_1 09.01.2021 року у період часу з 09:00 год. по 11:00 год. на реєстраційну відмітку згідно ухвали Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 28.07.2020 року не з'явився, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав у повному обсязі та пояснив, що в нього були обпечені руки, які були в бинтах, він загубив телефон, тому не повідомив працівників Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області про те, що не має можливості прийти на реєстраційну відмітку. Зазначив, що штраф накладений на нього постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 12.03.2021 року за порушення ч.2 ст.187 КУпАП він сплатив частково, оскільки не має достатньо коштів.
Дослідивши докази, що містяться в справі, а саме: протокол серії АПР 18 №636370 від 15.01.2021 року, складений стосовно ОСОБА_1 , копію паспорта ОСОБА_1 , копію ухвали Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 28.07.2020 року у справі № 357/7199/20 про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, копію постанови Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 12.03.2020 року у справі № 357/2624/20, якою ОСОБА_1 визнано винним у порушення ч.2 ст.187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 255,00 грн., стягнуто судовий збір, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнаються протиправні, винні (умисні або необережні) дії або бездіяльність, які посягають на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, а також встановлений порядок управління і які тягнуть за собою застосування адміністративно-правових санкцій.
Склад проступку включає в себе ознаки, які об'єднуються в чотири групи (елементи), що характеризують: - об'єкт адміністративного проступку, - об'єктивну сторону проступку; - суб'єкт адміністративного проступку; - суб'єктивну сторону проступку, і являють собою нерозривну єдність, і наявність яких обов'язкова для кваліфікації конкретного діяння.
Відповідно до статті 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Так, адміністративні стягнення має на меті покарання порушника, запобігання скоєнню нових правопорушень. Про те покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання правопорушенням.
У відповідності з положеннями ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно до ст.32 КУпАП адміністративний арешт установлюється і застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень на строк до п'ятнадцяти діб. Адміністративний арешт призначається районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею).
Адміністративний арешт не може застосовуватись до вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до дванадцяти років, до осіб, які не досягли вісімнадцяти років, до осіб з інвалідністю першої і другої груп.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції -
тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП підтверджується наданими в судовому засіданні ОСОБА_1 поясненнями та наявними у справі доказами, а саме: протоколом серії АПР 18 №636370 від 15.01.2021 року, складеним стосовно ОСОБА_1 , копією паспорта ОСОБА_1 , копією ухвали Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 28.07.2020 року у справі № 357/7199/20 про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, копією постанови Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 12.03.2020 року у справі № 357/2624/20, якою ОСОБА_1 визнано винним у порушення ч.2 ст.187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 255,00 грн., стягнуто судовий збір.
Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
При призначенні виду та міри адміністративного стягнення, суд враховує, що ОСОБА_1 належним чином не сплатив штраф накладений на нього постанови Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 12.03.2020 року у справі № 357/2624/20, офіційного місця роботи не має, відтак застосовувати до нього такі види стягнення як штраф чи виправні роботи не доцільно. Крім того, в судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив, що він не з'являється на реєстраційну відмітку близько двох місяців, тому такі заходи як штраф та виправні роботи є недостатніми для виправлення порушника, тому відносно нього доцільно затасувати такий вид адміністративного стягнення, як адміністративний арешт.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Тому, при призначенні ОСОБА_1 виду та міри адміністративного стягнення суд, врахувавши характер вчиненого правопорушення та його спосіб, особу порушника, його відношення до вчиненого, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, та з метою виховання громадянина ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, його необхідно піддати адміністративному стягненню у виді адміністративного арешту на строк 10 діб та стягнути судовий збір.
Керуючись ст. ст. 23, 24, 27, 33, 34, 35, 40-1, 187, 268, 283, 284, 285 КУпАП, суддя,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк 10 діб.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн..
Строк відбування адміністративного арешту рахувати з моменту фактичного затримання.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
СуддяО. О. Гребінь