1-в/130/29/2021
130/1119/15-к
09.04.2021 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, останній раз 29.04.2015 Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області за ч. 3 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі строком на три роки,
за участі: поліцейського ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_3 ,
11.03.2021 на розгляду суду надійшло подання т.в.о. начальника Вінницького відділення поліції №2 Вінницького районного управління поліції ГУНП України у Вінницькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно раніше судимого ОСОБА_3 . Подання мотивоване тим, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі прибув на постійне місце проживання в с. Потоки Жмеринського району Вінницької області. За час проживання на території сільської ради на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативної сторони. За зловживання спиртними напоями та порушення громадського порядку неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні поліцейський, який діє за дорученням, подання підтримав.
Засуджений ОСОБА_3 не заперечував щодо задоволення подання.
В судовому засіданні встановлено таке.
ОСОБА_3 раніше неодноразово судимий. Останній раз він був засуджений вироком Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 29.04.2015за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на три роки. Ухвалою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 11.09.2017, він був звільнений умовно-достроково від відбування покарання згідно вироку Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 29.04.2015 на невідбутий строк покарання 11 місяців.
Як вбачається із матеріалів доданих до подання, 05.05.2020 ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП у виді попередження, після чого йому було винесене офіційне попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду. 06.07.2020 ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП у виді штрафу 51 грн., після чого йому було винесено офіційне попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду. 27.07.2020 ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП у виді попередження.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали за поданням дійшов таких висновків.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд, за особами звільненими з місць позбавлення волі» , адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно ст. 2 вказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як зазначено в постанові Пленуму ВСУ № 19 від 26.10.95 р. із останніми змінами і доповненнями «Про судову практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» при розгляді справ про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п."в" ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Під час розгляду подання судом встановлено, що ОСОБА_3 тричі притягався до адміністративної відповідальності, останній раз 27.07.2020 за куріння цигарок в забороненому законом місці за ч. 1 ст. 175-1КУпАП.
За диспозицією ч. 1 ст. 175-1КУпАП, правопорушення передбачає собою куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради. Вказана стаття є бланкетною, а тому у формулюванні обвинувачення за ч. 1 ст. 175-1КУпАП мав би бути зазначений закон чи рішення органу місцевого самоврядування, яке порушила особа, яка притягається до адміністративної відповідальності. Отже суд не приймає до уваги постанову від 27.07.2020, як таку що не свідчить про вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення. Також суд не може погодитись із позицією Національної поліції з необхідністю встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду, оскільки правопорушення, передбачені частинами 1 і 2 ст. 178 КУпАП були вчені ОСОБА_3 більше, а ніж пів року тому, і з того часу від жодного правопорушення не допускав. Це свідчить, що ОСОБА_3 став на шлях виправлення і не потребує заходів адміністративного нагляду. Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні подання.
Керуючись ст. 3, ст. 6, ст. 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст.ст. 537, 539 КПК України, Суд
В задоволенні подання т.в.о. начальника Вінницького відділення поліції №2 Вінницького районного управління поліції ГУНП України у Вінницькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області.
Суддя: ОСОБА_1