61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
про залишення позовної заяви без руху
09.04.2021р. Справа №905/616/21
Суддя Левшина Г.В.
Розглянувши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельне підприємство «Азовінтекс», м.Маріуполь
до відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю «Фурлендер віндтехнолоджі», м.Краматорськ
до відповідача 2 Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Вітряні парки України», м.Краматорськ
про стягнення заборгованості в сумі 7909700,51 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельне підприємство «Азовінтекс», м.Маріуполь, позивач, звернувся з позовом до відповідача 1, «Фурлендер віндтехнолоджі», м.Краматорськ, та відповідача 2, Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Вітряні парки України», м.Краматорськ, про стягнення заборгованості в сумі 7909700,51 грн.
За висновками суду, надана позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Як зазначено вище, позивачем заявлені позовні вимоги про стягнення з відповідачів заборгованості в загальній сумі 7909700,51 грн., яка складається з суми основного боргу, пені, трьох процентів річних та інфляції.
При цьому, при перевірці судом заявленої до стягнення заборгованості згідно резолютивної частини позовної заяви встановлено, що загальна сума основного боргу у розмірі 6342442,00 грн., пені в розмірі 1051205,10 грн., 3% річних в сумі 247865,00 грн. та інфляції в розмірі 447382,71 грн. дорівнює 8088894,81 грн., проте, не 7909700,51 грн. як зазначено позивачем.
Згідно ст.1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з огляду на приписи вказаного Закону позивачем, у даному випадку, повинно бути сплачено за вищезазначену позовну заяву майнового характеру судовий збір у розмірі 121333,43 грн.
Як наслідок, враховуючи сплачений судовий збір відповідно до платіжного доручення №923 від 01.04.2021р. в розмірі 118645,51 грн., позивачем має бути доплачено судовий збір в розмірі 2687,92 грн.
За приписами ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на встановлені судом обставини та норми чинного процесуального законодавства, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельне підприємство «Азовінтекс», м.Маріуполь підлягає залишенню без руху.
За таких обставин, керуючись ч.ч.1-3 ст.174, ст.ст.162, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельне підприємство «Азовінтекс», м.Маріуполь залишити без руху.
Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельне підприємство «Азовінтекс», м.Маріуполь строк для усунення недоліків його позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху шляхом сплати судового збору в розмірі 2687,92 грн.
Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельне підприємство «Азовінтекс», м.Маріуполь, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою відповідно до п.п.4, 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Г.В. Левшина