11 березня 2021 року м. Київ
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду ОСОБА_2., отримавши матеріали досудового розслідування, внесенідо Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019000000001150 від 21.12.2019 року, за апеляційною скаргою захисника підозрюваного ОСОБА_1 - ОСОБА_3. на ухвалу слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва від 18 лютого 2021 року про застосування до підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 16.04.2021 року, включно,-
В провадженні Київського апеляційного суду знаходяться матеріали досудового розслідування, внесенідо Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019000000001150 від 21.12.2019 року, за апеляційною скаргою захисника підозрюваного ОСОБА_1 - ОСОБА_3. на ухвалу слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва від 18.02.2021 року про застосування до підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 16.04.2021 року, включно.
Судове засідання за вказаною апеляційною скаргою призначено на 13:30 год. 15.03.2021 року.
10 березня 2021 року до Київського апеляційного суду надійшло клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_1 - ОСОБА_3. про проведення судового засідання із розгляду його апеляційної скарги в режимі відеоконференції із Ленінським районним судом м. Кіровограда, через запровадження обмежувальних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Вивчивши клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приходжу до таких висновків.
Відповідно до ч.1 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Згідно ч.5 ст.336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії передбачені ч.4 ст.336 КПК України.
Дослідивши доводи клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_1 - ОСОБА_3., з якого вбачаються об'єктивні причини неможливості захисника прибути в судове засідання, з метою забезпечення оперативності та дотримання розумності строків розгляду провадження в суді апеляційної інстанції, приходжу до висновку, що існують підстави для здійснення розгляду апеляційної скарги захисника в режимі відеоконференції у відповідності до положень ст.336 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.336 КПК України, -
Клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_1 - ОСОБА_3., задовольнити.
Здійснювати судовий розгляд апеляційної скарги захисника підозрюваного ОСОБА_1 - ОСОБА_3. на ухвалу слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва від 18 лютого 2021 року в режимі відеоконференції із Ленінським районним судом м. Кіровограда, розташованим за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд.40.
Доручити уповноваженій особі Ленінського районного суду м. Кіровограда, вчинити дії, передбачені ч.4 ст.336 КПК України, для участі захисника підозрюваного ОСОБА_1 - ОСОБА_3 в режимі відеоконференції з Київським апеляційним судом у судовому засіданні, яке відбудеться о 13:30 год. 15.03.2021 року.
Копію ухвали для виконання направити до Ленінського районного суду м. Кіровограда.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_2