Постанова від 07.04.2021 по справі 761/7845/20

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

справа № 761/7845/20

провадження № 22-ц/824/1255/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2021 року м. Київ

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача Кирилюк Г.М.,

суддів: Рейнарт І. М., Семенюк Т. А.

при секретарі Гайворонському В. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , житлової комісії Державної прикордонної служби України про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії, за апеляційною скаргою Адміністрації Державної прикордонної служби України на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 30 жовтня 2020 року у складі судді Юзькової О. Л.,

встановив:

11.03.2020 ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просив визнати дії Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України щодо залишення без змін дати зарахування на квартирний облік військовослужбовця запасу ОСОБА_1 в загальній черзі станом на 30.01.2020 незаконними та зобов'язати Адміністрацію та житлову комісію Державної прикордонної служби України змінити дату зарахування на квартирний облік в Списку осіб, яких зараховано на квартирний облік по Київському гарнізону, військовослужбовця запасу ОСОБА_1 зі складом сім'ї в кількості чотирьох осіб, що потребує поліпшення житлових умов, на « 27.06.1995».

Позовні вимоги обґрунтовував тим, що він з 30.11.1992 по 26.08.2018 проходив військову службу на різних посадах у військових частинах Державної прикордонної служби України.

Відповідно до витягу із протоколу №4 засідання житлової комісії в/ч НОМЕР_1 від 27.06.1995, він був зарахований в чергу на отримання житлової площі.

27.10.2006 його перевели до нового місця служби.

Згідно довідки №34 від 17.05.2007, виданої начальником мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України, ОСОБА_1 перебуває на квартирному обліку у військовій частині НОМЕР_2 з 21.12.2006, проживає у гуртожитку, жилою площею не забезпечувався.

Відповідно до протоколу №5 засідання житлової комісії Навчального центру підготовки молодших спеціалістів від 16.04.2007, у зв'язку з вибуттям в іншу частину його було знято з квартирного обліку.

06.12.2006 він написав рапорт про зарахування його на квартирний облік для одержання жилої площі в м. Києві.

Відповідно до протоколу №15 засідання житлової комісії мобільного прикордонного загону від 21.12.2006, ОСОБА_1 зі складом сім'ї один чоловік зараховано на квартирний облік у загальному порядку з 21.12.2006 року.

29.09.2008 військова частина НОМЕР_3 Державної прикордонної служби України направила житлову справу військовослужбовця Окремої комендатури охорони і забезпечення ОСОБА_1 до нового місця служби.

Відповідно до витягу із протоколу спільного рішення Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України №35 від 26.12.2008, ОСОБА_1 було зараховано на квартирний облік у загальну чергу на покращення житлових умов з 21.12.2006.

Відповідно до витягу із протоколу спільного рішення Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України №38 від 10.09.2009, включено до складу осіб, які перебувають разом з майором ОСОБА_1 у черзі на поліпшення житлових умов його дружину ОСОБА_2 , дочку ОСОБА_3 , 2000 р.н., сина ОСОБА_4 , 2002 р.н., в питанні збереження дати зарахування на квартирний облік по НЦ «Оршанець» ( з 27.06.1996) відмовлено.

Відповідно до витягу із протоколу спільного рішення Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України №55 від 11.06.2013 ОСОБА_1 зараховано на квартирний облік у загальну чергу на покращення житлових умов з 21.06.2006 складом сім'ї 4 особи ( він, дружина, дочка, син).

27.06.2019 він знову звернувся із заявою до голови житлової комісії Державної прикордонної служби України з проханням переглянути питання щодо зміни дати зарахування (перебування) його, як особи, що потребує поліпшення житлових умов, на квартирному обліку з 21.12.2006 на 27.06.1995. На свої звернення отримав відповідь, що у житлової комісії відсутнє право переглядати рішення житлових комісій органів Державної прикордонної служби України.

Відповідно до витягу із протоколу спільного рішення Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України №83 від 30.01.2020 попередні рішення житлових комісій про зарахування на квартирний облік по Київському гарнізону підполковника запасу ОСОБА_1 залишені без змін.

З огляду на те, що його було зараховано на квартирний облік житловою комісією в/ч 9930 27 червня 1995 року, відповідно до вимог чинного законодавства України датою зарахування на квартирний облік повинна бути саме 27 червня 1995 року.

Рішення житлових комісій про зарахування його на квартирний облік з 21.06.2006 істотно порушує його право на житло, оскільки наслідком таких дій є фактичне зменшення часу перебування на квартирному обліку на 11 років та відповідно збільшення фактичного строку очікування отримання житла.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 30 жовтня 2020 року позов ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, житлової комісії Державної прикордонної служби України про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії задоволено частково.

Зобов'язано житлову комісію Державної прикордонної служби України змінити дату зарахування на квартирний облік в списку осіб, яких зараховано на квартирний облік по Київському гарнізону, військовослужбовця запасу ОСОБА_1 зі складом сім'ї в кількості чотирьох осіб, що потребує поліпшення житлових умов на 27.06.1995.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмолено.

В апеляційній скарзі Адміністрація Державної прикордонної служби України просить скасувати рішення суду першої інстанції повністю та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, житлової комісії Державної прикордонної служби України про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії відмовити в повному обсязі.

Свої доводи мотивує тим, що житлова комісія Державної прикордонної служби України за своєю правовою природою є колегіальним органом, який створюється органом державної влади для реалізації житлових прав військовослужбовців Державної прикордонної служби України. Житлова комісія не є юридичною особою, а тому не є належним відповідачем. Рішення суду зобов'язати житлову комісію вчинити певні дії суперечить ч. 2 ст. 19 Конституції України.

Зазначає, що відповідно до витягу із протоколу засідання житлової комісії мобільного прикордонного загону №15 від 21.12.2006 позивач був поставлений на квартирний облік у загальному порядку з 21.12.2006. Вказане рішення позивачем не оскаржувалось. Рішення житлової комісії Адміністрації прикордонної служби України було прийнято виключно на підставі рішення мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби. Житлова комісія Державної прикордонної служби України не має права змінювати свої власні рішення та рішення органів Державної прикордонної служби щодо наявності підстав для зарахування на квартирний облік військовослужбовців та членів їх сімей.

З огляду на те, що позивач був переміщений для проходження військової служби не в межах одного гарнізону, а норма Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року №1081 щодо збереження попереднього часу перебування на обліку для таких осіб з'явилась лише 03 серпня 2006 року, вважає, що вказаний нормативний акт не міг бути застосований до спірних правовідносин.

Враховуючи ту обставину, що позивач дізнався про порушення свого права ще в 2006, 2009 та 2013 роках, суд першої інстанції дійшов хибного висновку, що строк позовної давності останнім пропущено не було.

У відзиві на апеляційну скаргу представник ОСОБА_1 - адвокат Хвістані К. В. просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, в рішення суду першої інстанції без змін.

Вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що необхідно зобов'язати саме житлову комісію Державної прикордонної служби України змінити дату зарахування позивача на квартирний облік, оскільки відповідно до п.1.7 Інструкції про організацію забезпечення житловими приміщеннями в Державній прикордонній службі України, затвердженої наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України №1040 від 20.12.2007, усі питання, пов'язані з наданням та забезпеченням житловою площею військовослужбовців, вирішуються за місцем проходження ними служби та перебування на обліку житловими комісіями органів Держприкордонслужби або в судовому порядку.

Відповідно до п. 3. 9 цієї Інструкції, військовослужбовці, які перебувають на обліку, у разі переміщення по військовій службі, пов'язаному з переїздом в іншу місцевість, зараховуються на облік за новим місцем служби разом із членами їх сімей зі збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також у списках осіб, які користуються правом першочергового або позачергового одержання житла. При цьому облікова справа направляється начальником органу Державної прикордонної служби до нового місця служби військовослужбовця разом з особовою справою, а в разі розформування органу Державної прикордонної служби - до військового комісаріату.

На момент переведення ОСОБА_1 27.10.2006 до нового місця служби вже діяв Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року №1081, відповідно до п. 26 якого військовослужбовці, які перебувають на обліку, у разі переміщення по військовій службі, пов'язаного з переїздом до іншого гарнізону (в іншу місцевість), зараховуються на облік за новим місцем служби разом з членами їх сімей із збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житла. За таких підстав датою зарахування ОСОБА_1 на квартирний облік повинна бути саме 27.06.1995 р.

У зв'язку з тим, що рішення Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України №83 від 30.01.2020, яким попередні рішення житлових комісій про зарахування на квартирний облік по Київському гарнізону підполковника запасу ОСОБА_1 залишені без змін, істотно порушує право позивача на житло, вважає, що останнім не пропущено строк для звернення до суду за захистом своїх прав.

В судовому засіданні представник Адміністрації державної прикордонної служби України - Слободян І. Ф., представник житлової комісії Державної прикордонної служби України - Семенчук Д. В. апеляційну скаргу підтримали та просили її задовольнити.

Представник ОСОБА_1 - адвокат Хвістані К. В. просила апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Переглянувши справу за наявними в ній доказами, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що з 30.11.1992 по 26.06.2018 позивач проходив військову службу у військових частинах Державної прикордонної служби України.

14 квітня 1995 року ОСОБА_1 звернувся до голови житлової комісії в/ч НОМЕР_1 з рапортом, в якому просив розглянути питання щодо надання йому житлової площі (а.с. 19).

Відповідно до витягу із протоколу №4 засідання житлової комісії в/ч НОМЕР_1 від 27.06.1995, лейтенанта ОСОБА_1 зараховано на облік на отримання житла (а.с. 32).

Відповідно до протоколу №5 засідання житлової комісії Навчального центру підготовки молодших спеціалістів від 16.04.2007, ОСОБА_1 , у зв'язку з вибуттям в іншу частину, знято з квартирного обліку (а.с. 29).

27.10.2006 ОСОБА_1 переведено до нового місця служби в м. Київ.

06.12.2006 ОСОБА_1 подав до начальника мобільного прикордонного загону рапорт, в якому просив зарахувати його на квартирний облік як безквартирного для одержання житлової площі в м. Києві (а.с. 22).

Відповідно до витягу з протоколу №15 засідання житлової комісії мобільного прикордонного загону від 21.12.2006, майора ОСОБА_1 зі складом сім'ї один чоловік, поставлено на квартирний облік у загальному порядку з 21.12.2006 (а.с.21).

Відповідно до витягу з протоколу №55 спільного рішення Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України від 11.06.2013, майора ОСОБА_1 (в/ч НОМЕР_3 ) з 21.12.06 р. складом сім'ї 4 особи ( він, дружина, дочка, син) зараховано на квартирний облік у загальну чергу на покращення житлових умов (а.с.13).

Відповідно до довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 25.07.2018 №30/429, підполковник ОСОБА_1 дійсно проходить військову службу в Головному центрі управління службою Державної прикордонної служби України. Станом на 01.07.2018 його вислуга років становить у календарному обчисленні 25 років 07 місяців 01 день (а.с.17).

Відповідно до наказу Голови Державної прикордонної служби України від 26.06.2018 №600-ОС, підполковника ОСОБА_1 звільнено з військової служби за підпунктом «а» ( у зв'язку з закінченням строку контракту) пункту другого частини п'ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» у запас (а.с. 20).

27.06.2019 ОСОБА_1 звернувся до голови житлової комісії Державної прикордонної служби України з заявою, в якій просив переглянути питання щодо дати зарахування його на квартирний облік по Київському гарнізону в загальному порядку. Просив зарахувати його зі складом сім'ї 4 чол. на квартирний облік в першочерговому порядку із збереженням попереднього часу перебування на обліку, а саме з 27.06.95 (а.с.16).

Відповідно до спільного рішення Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України від 28 листопада 2019 року, вирішено перенести питання про поновлення дати зарахування на квартирний облік за попереднім місцем проходження служби в період вступу в силу постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 №1081 з урахуванням загальних правил застосування в часі норм права та порядку застосування іншими відомствами п. 26 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями. Включено військовослужбовця запасу ОСОБА_1 до списку осіб, які користуються правом першочергового одержання житлових приміщень з 06.11.2019 відповідно до п.7 ст.6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», в зв'язку з отриманням статусу ветерана військової служби (а.с. 11).

Відповідно до витягу з протоколу №83 спільного рішення Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України від 30 січня 2020 року, з урахуванням того, що питання перегляду рішення про зарахування на квартирний облік попередньо розглядалося (протокол засідання житлової комісії мобільного прикордонного загону від 21.12.2006 №15, протоколи засідань житлової комісії Державної прикордонної служби України від 26.12.2008 №35 та від 10.09.2009 №38) та відсутності права житлової комісії Державної прикордонної служби України переглядати рішення житлових комісій органів Державної прикордонної служби України, попередні рішення житлових комісій про зарахування на квартирний облік по Київському гарнізону підполковника запасу ОСОБА_5 залишено без змін (а.с.82).

Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову, суд першої інстанції виходив з обґрунтованості доводів позивача щодо незаконності прийнятого рішення про зарахування його на квартирний облік за новим місцем служби разом з членами його сім'ї без збереження попереднього часу перебування на обліку.

З огляду на те, що рішення про зарахування військовослужбовців на облік приймається відповідною житловою комісією, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що поновлення порушеного права позивача підлягає шляхом зобов'язання саме житлової комісії Державної прикордонної служби України змінити дату зарахування його на квартирний облік.

Враховуючи те, що з заявою про перегляд дати зарахування на квартирний огляд позивач до житлової комісії звернувся у червні 2019 року, останній не пропустив строк звернення до суду з даним позовом.

Колегія суддів частково погоджується з висновками суду першої інстанції з таких підстав.

Відповідно до ст. 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно зі статтями 34, 37 ЖК Української РСР потребуючими поліпшення умов визнаються громадяни, забезпечені житловою площею нижчою за рівень, визначений чинним законодавством, а облік таких осіб здійснюється за їх місцем роботи або за їх місцем проживання.

Відповідно до ч.1 ст. 43 ЖК Української РСР громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 р. №1081 затверджено Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями ( далі - Порядок).

Відповідно до п. 26 Порядку, військовослужбовці, які перебувають на обліку, у разі переміщення по військовій службі, пов'язаного з переїздом до іншого гарнізону ( в іншу місцевість), зараховуються на облік за новим місцем служби разом з членами їх сімей із збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житла.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 р. №1081 «Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями", з метою приведення нормативно-правових актів Адміністрації Державної прикордонної служби України у відповідність до чинного законодавства, наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України №1040 від 20.12.2007 затверджено Інструкцію про організацію забезпечення житловими приміщеннями в Державній прикордонній службі України ( далі - Інструкція).

Відповідно до п. 1. 4 Інструкції, військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання.

Згідно довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 25.07.2018 №30/429, станом на 01.07.2018 вислуга років ОСОБА_1 становить у календарному обчисленні 25 років 07 місяців 01 день.

Відповідно до п. 3. 6 Інструкції датою зарахування на облік вважається день, коли житловою комісією органу Державної прикордонної служби винесено

рішення про зарахування військовослужбовця на облік.

Відповідно до п. 3. 9 Інструкції, військовослужбовці, які перебувають на обліку, у разі переміщення по військовій службі, пов'язаному з переїздом в іншу місцевість, зараховуються на облік за новим місцем служби разом із членами їх сімей зі збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також у списках осіб, які користуються правом першочергового або позачергового одержання житла.

При цьому облікова справа направляється начальником органу Державної прикордонної служби до нового місця служби військовослужбовця разом з особовою справою, а в разі розформування органу Державної прикордонної служби - до військового комісаріату.

З огляду на те, що на момент переведення ОСОБА_1 до нового місця служби 27.10.2006 вже діяв затверджений Кабінетом Міністрів України Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями від 03 серпня 2006 року №1081, посилання в апеляційній скарзі на дію Тимчасового положення про порядок забезпечення жилою площею в Прикордонних військах України, затверджене наказом Голови Держкомітету - командуючого Прикордонними військами України від 20.01.1996 №30, є безпідставним.

Висновок суду першої інстанції про те, що датою зарахування ОСОБА_1 на квартирний облік повинна бути саме 27.06.1995 є правильним, а рішення у вказаній частині законним та обґрунтованим.

Апеляційний суд погоджується з доводами апеляційної скарги в тій частині, що житлова комісія Державної прикордонної служби України не зареєстрована в установленому законом порядку як юридична особа та є виборчим відомчим органом, а тому не може бути відповідачем в даній справі.

Разом з тим, відповідно до п. 1 .7 Інструкції усі питання, пов'язані з наданням та забезпеченням житловою площею військовослужбовців, вирішуються за місцем

проходження ними служби та перебування на обліку житловими

комісіями органів Держприкордонслужби або в судовому порядку.

Як пояснили представники Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України, всі питання, пов'язані з наданням та забезпеченням житловою площею військовослужбовців, приймаються лише їх спільним рішенням.

Відповідно до витягу з протоколу №83 від 30 січня 2020 року, рішення про залишення без змін попередніх рішень житлових комісій органів Державної прикордонної служби України про зарахування на квартирний облік по Київському гарнізону підполковника запасу ОСОБА_1 приймалось спільно Адміністрацією та житловою комісією Державної прикордонної служби України.

З огляду на те, що відновлення порушеного права позивача не можливо без покладення обов'язку змінити дату зарахування його на квартирний облік як на житлову комісію Державної прикордонної служби України, так і на Адміністрацію Державної прикордонної служби України, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про необхідність скасування ухваленого по справі рішення в частині відмови в задоволенні позовних вимог до Адміністрації Державної прикордонної служби України з ухваленням нового рішення про зобов'язання Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України змінити дату зарахування на квартирний облік в Списку осіб, яких зараховано на квартирний облік по Київському гарнізону, військовослужбовця запасу ОСОБА_1 зі складом сім'ї в кількості чотирьох осіб, що потребує поліпшення житлових умов, на 27.06.1995 р.

Доводи Адміністрації Державної прикордонної служби України про те, що житлові комісії Державної прикордонної служби України не наділені повноваженнями змінювати чи ухвалювати нові рішення щодо наявності підстав для зарахування на квартирний облік, є необґрунтованими, враховуючи те, що до їх компетенції віднесено всі питання, пов'язані як з наданням , так і з забезпеченням житловою площею військовослужбовців (п. 1.7 Інструкції).

Колегія судді також відхиляє доводи апеляційної скарги щодо пропуску позивачем строку звернення до суду за захистом свого порушеного права.

Європейський суд з прав людини вказав, що інститут позовної давності є спільною рисою правових систем Держав-учасниць і має на меті гарантувати: юридичну визначеність і остаточність, захищати потенційних відповідачів від прострочених позовів, спростувати які може виявитися нелегким завданням, та запобігати несправедливості, яка може статися в разі, якщо суди будуть змушені вирішувати справи про події, які відбулися у далекому минулому, спираючись на докази, які вже, можливо, втратили достовірність і повноту із спливом часу (STUBBINGSANDOTHERSv. THEUNITEDKINGDOM, № 22083/93, № 22095/93, § 51, ЄСПЛ, від 22 жовтня 1996 року; ZOLOTAS v. GREECE(No. 2), № 66610/09, § 43, ЄСПЛ, від 29 січня 2013 року).

Згідно зі статтею 256 ЦК України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (частина четверта статті 267 ЦК України).

За загальним правилом перебіг загальної і спеціальної позовної давності починається з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (частина перша статті 261 ЦК України).

Початок перебігу позовної давності збігається з моментом виникнення у зацікавленої сторони права на позов, тобто можливості реалізувати своє право в примусовому порядку через суд.

Враховуючи ту обставину, що позивач своє право на позов обґрунтовує саме незаконністю спільного рішення Адміністрації та житлової комісії Державної прикордонної служби України від 30 січня 2020 року, яке було прийнято за наслідками розгляду його звернення щодо поновлення дати зарахування його на квартирний облік, колегія суддів дійшла висновку, що останній не пропустив строк звернення до суду за захистом порушених житлових прав.

Рішення суду першої інстанції у вказаній частині є законним та обґрунтованим, а томі підлягає залишенню без змін.

Керуючись ст. 367, 368, 374, 376, 381-384 ЦПК України суд

постановив:

Апеляційну скаргу Адміністрації Державної прикордонної служби України задовольнити частково.

Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 30 жовтня 2020 року в частині відмови в задоволенні позовних вимог до Адміністрації Державної прикордонної служби України про зобов'язання змінити дату зарахування ОСОБА_1 на квартирний облік скасувати.

Постановити в цій частині нове судове рішення про задоволення вказаних позовних вимог.

У зв'язку з цим викласти резолютивну частину рішення у вказаній частині в наступній редакції.

Зобов'язати Адміністрацію та житлову комісію Державної прикордонної служби України змінити дату зарахування на квартирний облік в Списку осіб, яких зараховано на квартирний облік по Київському гарнізону, військовослужбовця запасу ОСОБА_1 зі складом сім'ї в кількості чотирьох осіб, що потребує поліпшення житлових умов, на 27.06.1995 р.

В решті рішення суду залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складено 08 квітня 2021 року.

Суддя-доповідач Г. М. Кирилюк

Судді: І. М. Рейнарт

Т. А. Семенюк