1/1745
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
08 квітня 2021 року м. Київ № 640/8441/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Клочкової Н.В., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до Державної архітектурно-будівельної інспекції України
про визнання дій протиправними, визнання протиправними і скасування приписів,
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач), адреса: АДРЕСА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (надалі - відповідач), адреса: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати припис департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві про усунення підготовчих та будівельних робіт від 23.02.2021 винесеного головним державним інспектором інспекційного відділу № 1 управління контролю за будівництвом Матвійчуком Олександром Васильовичем.
- визнати протиправним та скасувати припис департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 23.02.2021 року, винесеного головним державним інспектором інспекційного відділу № 1 управління контролю за будівництвом Матвійчуком Олександром Васильовичем.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
З аналізу матеріалів позовної заяви вбачається, що в тексті позовної заяви в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, позивач зазначає Головного державного інспектора інспекційного відділу № 1 управління контролю за будівництвом Департаменту з питань Державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) Матвійчука Олександра Васильовича .
Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Згідно частини 5 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Суд зазначає, що предметом спору у даній адміністративній справі є, за доводами позивача, протиправні приписи Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва про усунення підготовчих та будівельних робіт від 23.02.2021 та про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 23.02.2021.
При цьому, суд звертає увагу на ту обставину, що текст позовної заяви не містить належних обґрунтувань щодо залучення в якості третьої особи Головного державного інспектора інспекційного відділу № 1 управління контролю за будівництвом Департаменту з питань Державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) Матвійчука Олександра Васильовича . Позивач взагалі не зазначає, яким саме чином розгляд даної справи може вплинути на права та обов'язки останнього у даній справі, отже, позивачу необхідно зазначити на які права чи обов'язки Головного інспектора Матвійчука Олександра Васильовича та яким чином може вплинути рішення суду в цій справі або зазначити склад осіб, у відповідності до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
У відповідності до пункту 4, 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
З аналізу прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати протиправними та скасувати приписи департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві, проте суд зазначає, що позивачем в даній справі визначено відповідачем - Державну архітектурно-будівельну інспекції України. Проте з доданих до позовної заяви документів, а саме припису від 23.02.2021 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил та припису від 23.02.2021 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил вбачається, що вказані приписи винесені Департаментом з питань Державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 32 А, код ЄДРПОУ 40224921), тобто позовні вимоги не збігаються з доданими до позовної заяви доказами, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
У зв'язку з чим позивачу необхідно конкретизувати сторін по справі, до яких пред'явлені позовні вимоги, вказати належних сторін, та подати позовну заяву, яка відповідатиме вимогам КАС України та у відповідній кількості примірників.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки позивач може усунути у п'ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків шляхом подання до суду:
- належним чином оформленої позовної заяви відповідно до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України разом з її копією відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись статтями 160-162, частиною 1, 2 статті 169, статтею 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Клочкова