Ухвала від 06.04.2021 по справі 640/14511/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про закриття провадження у справі у частині позовних вимог

06 квітня 2021 року м. Київ № 640/14511/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Качура І.А. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи

за позовом ОСОБА_1

до Київського міського військового комісаріату

Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Київського міського військового комісаріату щодо відмови скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві оновлену довідку про розмір грошового забезпечення на відповідній посаді діючого військовослужбовця станом на 1 березня 2018 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , основний розмір пенсії 90% з врахуванням надбавок із сум грошового забезпечення: льотний скл. при виконанні польотів 35%, надб. за кваліфацію, льотчик/штурман 1 клас 12%, робота з таємн. виробами, носіями, док 15%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 10%;

- зобов'язати Київський міський військовий комісаріат скласти і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві оновлену довідку про розмір грошового забезпечення на відповідній посаді діючого військовослужбовця станом на 1 березня 2018 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 із зазначенням основного розміру пенсії 90 % з врахуванням надбавок із сум грошового забезпечення: льотний скл. при виконанні польотів 35%, надб. за кваліфацію, льотчик/штурман 1 клас 12%, робота з таємн. виробами, носіями, док 15%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 10%;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного Фонду України в місті Києві щодо непроведення перерахунку та невиплати ОСОБА_1 100% визначеного пенсійного забезпечення, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, та додаткових видів грошового забезпечення, передбаченого Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704-2017-п, зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 90% відповідних сум грошового забезпечення до 70% під час перерахунку пенсії на підставі постанови КМУ від 21.02.2018 № 103;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 січня 2018 року із розрахунку основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення без обмеження максимальним розміром, врахувати при обчисленні основного розміру пенсії надбавки із сум грошового забезпечення: льотний скл. при виконанні польотів 35%, надб. за кваліфацію, льотчик/штурман 1 клас 12%, робота з таємн. виробами, носіями, док 15%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 10%, та виплатити ОСОБА_1 100% визначеного пенсійного забезпечення, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців та додаткових видів грошового забезпечення і премії, передбаченого Постановою КМУ № 704-2017-п та відповідно до вимог статті 43 Закону України № 2262-ХІІ і провести виплату недоотриманих пенсійних коштів за 2018-2020 рр., з урахуванням сум вже отриманих позивачем з 1 січня 2018 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.07.2020 року відкрито провадження у справі № 640/14511/20 у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

05.03.2020 року до Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшла заява відмова від позову в частині позовних вимог, а саме: «льотний скл. при виконанні польотів 35%, надб. за кваліфацію, льотчик/штурман 1 клас 12%, робота з таємн. виробами, носіями, док 15%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 10%», зазначених в пунктах 2, 3 та 5 прохальної частини позову».

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Пунктом 2 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.

Беручи до уваги викладене суд приймає заяву позивача про відмову від позовних вимог в частині, а, отже провадження у даній справі підлягає закриттю в частині позовних вимог щодо врахування надбавок із сум грошового забезпечення, а саме: «льотний скл. при виконанні польотів 35%, надб. за кваліфацію, льотчик/штурман 1 клас 12%, робота з таємн. виробами, носіями, док 15%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 10%», зазначених в пунктах 2, 3 та 5 прохальної частини позову.

Суд, відповідно до частини другої статті 239 Кодексу адміністративного судочинства України, роз'яснює позивачу, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 238, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти відмову ОСОБА_1 від позову в частині позовних вимог щодо врахування надбавок із сум грошового забезпечення, а саме: «льотний скл. при виконанні польотів 35%, надб. за кваліфацію, льотчик/штурман 1 клас 12%, робота з таємн. виробами, носіями, док 15%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 10%», зазначених в пунктах 2, 3 та 5 прохальної частини адміністративного позову.

2. Закрити провадження в адміністративній справі № 640/14511/20 в частині позовних вимог щодо врахування надбавок із сум грошового забезпечення, а саме: «льотний скл. при виконанні польотів 35%, надб. за кваліфацію, льотчик/штурман 1 клас 12%, робота з таємн. виробами, носіями, док 15%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 10%», зазначених в пунктах 2, 3 та 5 прохальної частини адміністративного позову.

3. Роз'яснити позивачу у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

4. Ухвалу направити сторонам.

Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.А. Качур

Попередній документ
96140849
Наступний документ
96140851
Інформація про рішення:
№ рішення: 96140850
№ справи: 640/14511/20
Дата рішення: 06.04.2021
Дата публікації: 05.09.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Залишено без руху (03.06.2021)
Дата надходження: 12.05.2021
Предмет позову: про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії