09 квітня 2021 р. м. ХерсонСправа № 540/962/21
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Варняк С.О., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить:
- визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації щодо виплати ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 5 травня, яка передбачена ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у розмірі 1390,00 грн.;
- стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій за 2020 рік відповідно до ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у розмірі 6800,00 грн.
Ухвалою від 17.03.2021 року позовну заяву залишено без руху з наданням позивачу десятиденного строку для усунення недоліків шляхом надання уточненої позовної заяви із зазначенням належного відповідача, заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з даним адміністративним позовом та доказів поважності причин його пропуску.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвала від 17.03.2021 року направлена засобами поштового зв'язку на адресу, зазначену у позовній заяві: АДРЕСА_1 .
Копію ухвали від 17.03.2021 року позивач отримав 24.03.2021 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Станом на 09.04.2021 року недоліків позову ОСОБА_1 не усунуто.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Керуючись ч. 4 ст. 169, 243, 248 КАС України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу разом з доданими документами повернути позивачу.
Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.О. Варняк