Рішення від 31.03.2021 по справі 520/222/21

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2021 р. Справа № 520/222/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Горшкової О.О.,

за участю секретаря судового засідання - Бондара О.В.,

представника позивача - Горшкової Л.А.,

представника відповідача - Шутової А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енліль" до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Енліль" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області від 06.10.2020 №00000/62/0402 форми "В1" із додатком у вигляді розрахунку штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість, яким визначено завищення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 1600000,00 грн та застосовані штрафні санкції в розмірі 400000,00 грн;

- судові витрати покласти на відповідача.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає про те, що податкове повідомлення-рішення №00000/62/0402 прийняте 06.10.2020 Головним управлінням Державної податкової служби у Харківській області є необґрунтованим та безпідставним, так як прийнято без врахування всіх обставин справи та без врахування показників уточнюючого розрахунку, який товариство подало до податкової звітності з податку на додану вартість за червень 2020 року. Оскаржуване рішення порушує право ТОВ "Енліль" на визначення суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного (податкового) періоду.

Ухвалою суду від 15.01.2021 відкрито провадження по справі. Призначено підготовче засідання.

Ухвалою суду від 15.03.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Відповідач надав через канцелярію суду відзив, в якому він заперечував проти задоволення позовних вимог зазначивши, що за наслідками проведеної у відношенні ТОВ "Енліль" камеральної перевірки контролюючий орган дійшов висновку про порушення позивачем вимог п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, що призвело до завищення від'ємного значення на суму 160000,00 грн, що підлягала зарахуванню до складу податкового кредиту наступного (податкового) періоду. Таким чином, позовні вимоги позивача є безпідставними та помилковими, тому не підлягають задоволенню.

Представник позивача надав до суду відповідь на відзив, в якій підтримав свою правову позицію, викладену в позовній заяві.

У судовому засіданні сторони підтримали свої правові позиції.

Суд заслухавши в судовому засіданні пояснення сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, встановив наступне.

Судом встановлено, що Головним управлінням ДПС у Харківській області було проведено камеральну перевірку з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника податку за липень 2020 року, за результатами якої було складено акт №149/20-40-04-02-08/33818784 від 18.09.2020.

Як вбачається зі змісту зазначеного акта, перевіркою встановлено порушення позивачем вимог пунктів 50.1 статті 50, пунктів 200.1, 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, що призвело до завищення суми, що підлягала зарахуванню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 1600000,00 грн.

На підставі вищевказаного акту №149/20-40-04-02-08/33818784 від 18.09.2020, відповідно до пункту 54.3 статті 54, пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України контролюючим органом сформовано податкове повідомлення-рішення від 06.10.2020 №00000/62/0402, яким за завищення бюджетного відшкодування у розмірі 1600000,00 грн до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 400000,00 грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Енліль" скористалось правом адміністративного оскарження та направило до Державної податкової служби України скаргу на податкові повідомлення-рішення, проте рішенням Державної податкової служби України про результати розгляду скарги від 23.12.2020 №36170/6/99/00-06-02-01-06 скаргу позивача залишено без задоволення, податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області від 06.10.2020 №00000/62/0402 - залишено без змін.

Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням Товариство з обмеженою відповідальністю "Енліль" звернулось до суду за захистом своїх прав.

По суті спірних правовідносин суд зазначає наступне.

В ході розгляду справи встановлено, що підставою для винесення спірного податкового повідомлення-рішення стало допущення Товариством з обмеженою відповідальністю "Енліль" помилки пи подачі податкової звітності за червень 2020 року.

Так, посадовою особою Товариства з обмеженою відповідальністю "Енліль" при подачі податкової звітності за червень 2020 року було допущено помилку у податковій декларації, а саме невірно зазначено рядок 21 (а.с.50-51, 58).

У зв'язку із виявленою помилкою, позивачем 24.07.2020 за допомогою засобів електронного зв'язку до Головного управління ДПС у Харківській області було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість за червень 2020 року (а.с.29-30). При заповненні уточнюючого розрахунку, позивачем помилково був заповнений рядок 20.2, у зв'язку з чим, в рядку 20.3 містились недостовірні дані, що переносяться до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, а саме в рядок 20.1.

17 серпня 2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Енліль" самостійно виявлено вищезазначену помилку та подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість за червень 2020 року, де Додаток 2 було подано із сумою 1645013,00 грн (а.с.37-39).

21 вересня 2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Енліль" подано до Головного управління ДПС у Харківській області за допомогою засобів електронного зв'язку уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість за червень 2020 року, яким було скориговано суми за місяцями виникнення в Додатку 2, що на думку позивача не призвело до зміни суми податкового кредиту, на який платник податку має право в наступному податковому періоді (а.с.46-48).

Відповідно до наявної в матеріалах справи квитанції №2 від 21.09.2020 (а.с.90) податковим органом прийнято уточнюючий розрахунок від 21.09.2020, у зв'язку із чим, позивачу надіслано квитанції.

Таким чином, для виправлення самостійно виявленої помилки у податкові декларації за червень 2020 року, Товариством з обмеженою відповідальністю "Енліль" подано три уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість: 24.07.2020, 17.08.2020 та 21.09.2020.

19 серпня 2020 року позивачем було подано податкову декларацію за липень 2020 року, в якій останній зазначив суму - 4040000,00 грн. У рядку 16.1 відобразив суму 1645013 грн.

21 вересня 2020 Товариством з обмеженою відповідальністю "Енліль" подано податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2020 року від 21.09.2020 №9238486599 у розмірі 3000000,00 грн, де в рядку 16 передбачено декларування податкового кредиту у розмірі 1601317 грн, а в рядку 20.2.1 визначено суму бюджетного відшкодування 3000000 грн.

Головним управлінням ДПС у Харківській області проведено камеральну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку, задекларованої за серпень 2020 року.

За наслідками перевірки контролюючим органом було складено акт №1825/20-40-04-02-08/33818784 від 16.10.2020, в якому зазначені виявлені порушення вимог підпункту "б" п.200.4, п.200.7, п.200.9 ст. 200 Кодексу та Порядку №21, у зв'язку з чим Товариству з обмеженою відповідальністю "Енліль" відмовлено в сумі бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на рахунок платника у банку за податковою декларацією з податку на додану вартість за серпень 2020 року (від 21.09.2020 №9238486599) у розмірі 3000000 грн (а.с.102-108).

Суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року №2755-VI.

Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено право контролюючих органів проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральною, згідно підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Порядок проведення камеральної перевірки визначений статтею 76 Податкового кодексу України, де абзацом другим пункту 76.1 вказаної статті передбачено, що камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Обов'язки платника податків визначені статтею 16 Податкового кодексу України, зокрема згідно підпунктів 16.1.2, 16.1.3, 16.1.4 і 16.1.7 пункту 16.1 даної статті платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, а також подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлені статтею 200 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 200.1 цієї статті, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з пунктом 200.2 статті 200 Податкового кодексу України, при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (пункт 200.3 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Відповідно до п. 198.6 Податкового кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, ''передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Статтею 203 Податкового кодексу визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків врегульовано положеннями ст. 200 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 200.1, 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200. 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу;

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200.1.3 статті 200. 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Згідно з п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21.

У відповідності до пункту 5 розділу VI наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" № 21 від 28.01.2016 (тут і надалі в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок) у разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подається за один звітний період, в якому вносяться відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 статті 50 розділу II Кодексу. Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок. Відповідно до пункту 6 зазначеного розділу у разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх періодах впливатиме на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подається за кожний звітний період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18.

Згідно з підпунктом 7 пункту 4 розділу V Порядку у рядку 16 відображається від'ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду. У рядок 16.1 переноситься значення рядка 21 декларації за попередній звітний (податковий) період. У рядку 16.2 вказуються суми збільшення/зменшення залишку від'ємного значення за результатами уточнюючих розрахунків, поданих протягом звітного (податкового) періоду. У рядку 16.3 вказується сума збільшення/зменшення від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу, узгоджена протягом звітного (податкового) періоду.

При цьому, якщо такі уточнюючі розрахунки подаються до подання податкової декларації за останній звітний (податковий) період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2, то уточнені показники враховуються в показниках такої декларації. Вказані обставини містяться в роз'ясненнях на офіційному веб-сайті ДПС загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.

Судом встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Енліль" у рядку 16.1 податкової декларації № 9205759018 за липень 2020 року відображено значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду (червень 2020 року) у розмірі 1645013 грн.

24 липня 2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Енліль" подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2020 року № 9176387343, відповідно до якого у рядку 21 суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 декларації) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду) задекларовано суму 45013 грн.

Тобто, у рядку 16.1 податкової звітності з податку на додану вартість позивачем від'ємне значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду за липень 2020 року відображено значення рядку 21 суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду - за червень 2020 року.

17 серпня 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Енліль", у зв'язку із виправленням самостійно виправлених помилок за червень 2020 року, подано до Головного управління ДПС у Харківській області уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість, яким зменшено суму заявленого бюджетного з ПДВ на 1600000,00 грн та збільшено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 уточнюючого розрахунку) у рядку 21.

Таким чином, позивачем самостійно виявлено помилки у податкових деклараціях з податку на додану вартість за спірний період та Товариством з обмеженою відповідальністю "Енліль" вживались заходи для їх належного виправлення, шляхом надання до контролюючого органу уточнюючих податкових декларацій.

Суд зазначає, що у серпні 2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Енліль" включено суму бюджетного відшкодування ПДВ та подано уточнюючі податкові декларації з відображенням суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, у зв'язку із чим, суд вважає висновки контролюючого органу щодо порушення позивачем податкового законодавства при наданні звітної інформації за серпень 2020 року передчасним та такими, що не відповідають дійсним обставинам справи, у зв'язку із чим неправомірно позбавлено Товариство з обмеженою відповідальністю "Енліль" права на бюджетне відшкодування з податку на додану вартість на рахунок платника у банку за податковою декларацією з податку на додану вартість за серпень 2020 року.

За приписами частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, у тому числі обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

З огляду на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, суд вважає, що відповідач при прийнятті податкового повідомлення-рішення від 06.10.2020 №00000/62/0402 про накладення на ТОВ "Енліль" штрафних санкцій, діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Податковим кодексом України, без дотримання вимог частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому зазначене податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач не виконав покладений на нього обов'язок та не довів правомірності прийнятого ним та оскаржуваного в даній адміністративній справі податкового повідомлення-рішення, а відтак викладене у сукупності свідчить про наявність підстав для задоволення позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Енліль".

У відповідності з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 14, 243-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Енліль" (вул. Матросова, буд. 9, м. Харків, 61035, ЄДРПОУ 33818784) до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, ЄДРПОУ ВП: 43983495) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області від 06.10.2020 №00000/62/0402 форми "В1" із додатком у вигляді розрахунку штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість, яким визначено завищення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 1600000,00 грн та застосовано штрафні санкції в розмірі 400000,00 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області в особі відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, ЄДРПОУ ВП: 43983495) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енліль" (вул. Матросова, буд. 9, м. Харків, 61035, ЄДРПОУ 33818784) сплачений судовий збір в розмірі 6000,00 грн (шість тисяч гривень).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 09 квітня 2021 року.

Суддя О.О. Горшкова