Справа № 420/12206/20
09 квітня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
розглянувши у порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СПМК-17" до Південного міжрегіональне Управління Уктрасбезпеки, третя особа Державна служба України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу №209969 №209970, №209971, №209972, №209973, №209974, №20975, №209976 від 17.08.2020 р., вирішив адміністративний позов задовольнити.
І. Суть спору
Позивач, Товариства з обмеженою відповідальністю "СПМК-17", звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача Південного міжрегіональне Управління Уктрасбезпеки, третя особа Державна служба України з безпеки на транспорті, в якому просило:
1.Визнати протиправними та скасувати:
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209969 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209970 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209971 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
- постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209972 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209973 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209974 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209975 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209976 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу.
ІІ. Аргументи сторін
(а) Позиція Позивача
Позивач вважає протиправними прийняті постанови №209969 №209970, №209971, №209972, №209973, №209974, №20975, №209976 від 17.08.2020 р. про стягнення з позивача адміністративно-господарських штрафів на загальну суму 255 000,00 грн. за порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт».
Позивач зазначив, що про розгляд справи про порушення не повідомлявся та не запрошувався до участі. Справу про порушення Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області було розглянуто без участі Позивача, що позбавило нас права вирішати суперечку у досудовому порядку, надати відповідні пояснення.
Також, позивач зазначив, що з аналізу ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" вбачається, що адміністративно-господарські штрафи застосовуються за порушення законодавства про автомобільний транспорт саме до автомобільних перевізників.
Позивач уклав з ТОВ «Будівельна компанія «Дорлідер» Договори оренди транспортних засобів №1/6 від 01.06.2020 р., №04/О-20 від 01.07.2020 р. на підставі яких передав транспортні засоби у платне користування.
Таким чином, на момент перевірки ТОВ «СПМК-17» не знаходився в статусі перевізника.
(б) Позиція Відповідача
Відповідач не скористався своїм правом та відзив на позовну заяву до суду не надав.
ІІІ. Процедура та рух справи
16.11.2020 р. суд ухвалою прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами загального позовного провадження та залучив у якості третьої особи Державну службу з безпеки на транспорті.
14.12.2020 суд ухвалою замінив відповідача Управління Укртрансбезпеки в Одеській області на Південне міжрегіональне Управління Уктрасбезпеки. Відповідно до ч.6 ст.48 КАС України розпочав розгляд справи спочатку та призначив перше підготовче судове засідання на 17.02.2021 р.
17.02.2021 р. суд, ухвалою занесеною до протоколу судового засідання, продовжив підготовче провадження до 90 днів.
23.03.2021 р. суд, ухвалою занесеною до протоколу судового засідання, закрив підготовче провадження та продовжив розгляд справи у порядку письмового провадження відповідно до ч.9 ст.205 КАС України.
ІV. Обставини справи встановлені судом та докази на їх підтвердження
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, товариство з обмеженою відповідальністю "СПМК-17" (код ЄДРПОУ 01353551) зареєстроване юридичною особою з 14.09.2011 року, основним видом діяльності якого є 68.20 - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний).
Позивач уклав договори оренди транспортних засобів з ТОВ «Будівельна компанія «Дорлідер» Договори оренди транспортних засобів №1/6 від 01.06.2020 р., №04/О-20 від 01.07.2020 р. на підставі яких передав у платне користування транспорті засоби. Згідно з п. 1.1. Договору оренди, в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Орендодавець зобов'язується передати Орендареві у платне користування транспортні засоби (а.с.28-36).
Згідно з актами приймання-передачі транспортних засобів від 01.06.2020 року , від 01.07.2020 р.в порядку та на умовах, визначених Договорами оренди №1/6 від 01.06.2020 р., №04/О-20 від 01.07.2020 р. Орендодавець передав Орендареві, а Орендар прийняв у платне користування Вантажний тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 4141, номерний знак НОМЕР_1 , вантажний самоскид Варз НПС -2730 НОМЕР_2 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 2040S, номерний знак НОМЕР_3 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 1841 LS, номерний знак НОМЕР_4 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 2641, номерний знак НОМЕР_5 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 4141, номерний знак НОМЕР_6 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 1841 LS, номерний знак НОМЕР_7 , напівпричіп ВАРЗ МБ4141 К-20, номерний знак НОМЕР_8 , напівпричіп ВАРЗ МБ4141 К-20, номерний знак НОМЕР_9 , напівпричіп ВАРЗ НПВ-4711, номерний знак НОМЕР_10 , напівпричіп Bodex KIS 3WS номерний знак НОМЕР_11 , напівпричіп Bodex KIS 3WS номерний знак НОМЕР_12 .
Посадові особи Управління Укртрансбезпеки здійснили перевірку зазначених транспортних засобів та прийняли:
-постанову №209969 від 17.08.2020р., яка була прийнята на підставі Акту проведення перевірки №195409 від 07.07.2020р. та застосовано до позивача адміністративно-господарський штраф у розмірі 34000,00 грн. за порушення передбачене ч. 1, абз. 16 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (а.с.13-14);
-постанову №209970 від 17.08.2020р., яка була прийнята на підставі Акту проведення перевірки №195412 від 07.07.2020р. та застосовано до позивача адміністративно-господарський штраф у розмірі 34000,00 грн. ч. 1, абз. 16 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (а.с.14-15);
-постанову №209971 від 17.08.2020р., яка була прийнята відповідачем на підставі Акту проведення перевірки №195410 від 07.07.2020р. та застосовано до позивача адміністративно-господарський штраф у розмірі 34000,00 грн. ч. 1, абз. 16 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (а.с.16-17);
-постанову №209972 від 17.08.2020р., яка була прийнята відповідачем на підставі Акту проведення перевірки №195503 від 02.07.2020р. та застосовано до позивача адміністративно-господарський штраф у розмірі 17000,00 грн. ч. 1, абз. 15 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (а.с.18-19);
-постанову №209973 від 17.08.2020р., яка була прийнята відповідачем на підставі Акту проведення перевірки №195411 від 07.07.2020р. та застосовано до позивача адміністративно-господарський штраф у розмірі 34000,00 грн. ч. 1, абз. 16 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (а.с.20-21);
-постанову №209974 від 17.08.2020р., яка була прийнята відповідачем на підставі Акту проведення перевірки №225525 від 08.07.2020р. та застосовано до позивача адміністративно-господарський штраф у розмірі 34000,00 грн. ч. 1, абз. 16 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (а.с.22-23);
-постанову №209975 від 17.08.2020р., яка була прийнята відповідачем на підставі Акту проведення перевірки №225460 від 13.07.2020р. та застосовано до позивача адміністративно-господарський штраф у розмірі 34000,00 грн. ч. 1, абз. 16 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (а.с.24-25);
-постанову №209976 від 17.08.2020р., яка була прийнята відповідачем на підставі Акту проведення перевірки №225645 від 17.07.2020р. та застосовано до позивача адміністративно-господарський штраф у розмірі 34000,00 грн. ч. 1, абз. 16 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (а.с.26-27);
V. Джерела права та висновки суду
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, що регулює спірні правовідносини, є Закон України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №2344-III), відповідно до статті 1 якого автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
За приписами частини 3 статті 6 Закону №2344-III, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері автомобільного транспорту, забезпечує: формування та реалізацію державної політики у сфері автомобільного транспорту; нормативно-правове регулювання; визначення пріоритетних напрямів розвитку автомобільного транспорту.
Пунктом 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 (далі - Положення №103), визначено, що Державна служба України з безпеки на транспорті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Додатком №1 до постанови КМУ від 26.06.15 р. №592 «Деякі питання забезпечення діяльності Уктрансбезпеки» затверджений «Перелік територіальних органів Укртрасбезпеки які ліквідуються Додатком №3 до вищевказаної постанови, затверджено Перелік територіальних органів Укктрасбезпеки, які утворюються, серед яких Управління Укртрасбезпеки в Одеській області».
Розділом 2 Наказу Державної Служби України з безпеки на транспорті від 09.09.2020 р. №340 «Про упорядкування структури Укртрасбезпеки» реорганізовано шляхом злиття Управління Укртрасбезпеки в Одеській області, Управління Укртрасбезпеки у Миколаївській області та Чорноморське міжрегіональне управління Укртрасбезпеки в Південне міжрегіональне Управління Укртрасбезпеки.
Згідно з статтею 2 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон №2344-III, законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України "Про транспорт", "Про дорожній рух", чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.
Частиною 2 ст. 29 Закону України "Про дорожній рух" передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 48 Закону №2344-III, у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ст. 33 Закону України "Про автомобільні дороги").
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 №198 затверджено Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони.
Відповідно до п. 16 цієї Постанови, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.
Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 №30.
Згідно з п. 3 цих Правил транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001, передбачено що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, який визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що використовуються на автомобільних дорогах загального користування. (далі - Порядок №879).
Відповідно до пп. 4 п. 2 вказаного Порядку габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Пунктом 3 Порядку №879 передбачено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Згідно з абз. 1 п. 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Таким чином, обов'язок внесення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів покладено саме на перевізника.
Згідно з ст. 1 Закону №2344-III, автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах. Для виконання перевезень небезпечних вантажів автомобільний перевізник повинен одержати відповідну ліцензію (ст. 33 Закону №2344-III).
Відповідно до абзаців 14, 15, 16 ч. 1 ст. 60 Закону №2344-ІІІ, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм без відповідного дозволу.
Таким чином, відповідальність за порушення вимог законодавства сфері автомобільного транспорту під час перевезення вантажів несуть саме перевізники.
Аналогічний висновок зробив Верховний Суд у поставові від 09.08.2019 справа №806/1450/16 (адміністративне провадження №К/9901/22072/18), який в силу положень частини п'ятої статті 242 КАС України, є обов'язковим для врахування, а саме: "Оскільки, вказаний транспортний засіб у відповідності до вимог чинного законодавства був переданий позивачем у користуванні іншій особі, тому позивач у спірних правовідносинах не мав статусу автомобільного перевізника, та не може бути суб'єктом відповідальності передбаченої абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону №2344-III".
Повертаючись до обставин справи суд встановив, що позивач договори оренди транспортних засобів з ТОВ «Будівельна компанія «Дорлідер» Договори оренди транспортних засобів №1/6 від 01.06.2020 р., №04/О-20 від 01.07.2020 р. на підставі яких передав у платне користування транспорті засоби. Згідно з п. 1.1. Договору оренди, в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Орендодавець зобов'язується передати Орендареві у платне користування транспортні засоби (а.с.28-36).
Згідно з актами приймання-передачі транспортних засобів від 01.06.2020 року , від 01.07.2020 р.в порядку та на умовах, визначених Договорами оренди №1/6 від 01.06.2020 р., №04/О-20 від 01.07.2020 р. Орендодавець передав Орендареві, а Орендар прийняв у платне користування Вантажний тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 4141, номерний знак НОМЕР_1 , вантажний самоскид Варз НПС -2730 НОМЕР_2 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 2040S, номерний знак НОМЕР_3 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 1841 LS, номерний знак НОМЕР_4 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 2641, номерний знак НОМЕР_5 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 4141, номерний знак НОМЕР_6 , сідловий тягач МЕRCEDES-BENZ АСТROS 1841 LS, номерний знак НОМЕР_7 , напівпричіп ВАРЗ МБ4141 К-20, номерний знак НОМЕР_8 , напівпричіп ВАРЗ МБ4141 К-20, номерний знак НОМЕР_9 , напівпричіп ВАРЗ НПВ-4711, номерний знак НОМЕР_10 , напівпричіп Bodex KIS 3WS номерний знак НОМЕР_11 , напівпричіп Bodex KIS 3WS номерний знак НОМЕР_12 .
Таким чином, на час складання актів перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом зазначені вище транспортні засоби передані позивачем в оренду ТОВ «Будівельна компанія «Дорлідер», а тому ТОВ "СПМК-17" у спірних правовідносинах не мало статусу автомобільного перевізника, та не може бути суб'єктом відповідальності.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що оскаржувані постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу на позивача відповідач прийняв необґрунтовано, без врахування всіх обставин у справі, а тому такі постанови є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
VI. Розподіл судових витрат
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем сплачено судовий збір за подачу позовної заяви у розмірі 3825,00 грн.
З урахуванням задоволення позовної заяви, суд дійшов висновку, що сума судового збору у розмірі 3825,00 грн. належить стягненню на користь позивача з Державної служби України з безпеки на транспорті за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.
Керуючись ст. ст. 2, 139, 243-246 КАС України суд,
1. Адміністративний позов задовольнити.
2.Визнати протиправними та скасувати:
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209969 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209970 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209971 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
- постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209972 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209973 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209974 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209975 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу;
-постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №209976 від 17 серпня 2020 р., прийняту Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, про стягнення з ТОВ «СПМК-17» адміністративно-господарського штрафу.
3.Стягнути з Державна служба України з безпеки на транспорті за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СПМК-17» судовий збір у розмірі 3825 (три тисячі вісімсот двадцять п'ять),00 грн.
Рішення може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «СПМК-17» адреса: 65025, Одеська обл., Комінтерновський район,21-й км Старокиївського шосе, буд.30А, код ЄДРПОУ 01353551.
Відповідач: Південне міжрегіональне Управління Уктрансбезпеки, адреса: 65014, м. Одеса, вул. Успенська,4.
Третя особа Державна служба України з безпеки на транспорті 03135, м. Київ, Проспект Перемоги, буд.14, код ЄДРПОУ 39816845
Суддя Бойко О.Я.