Ухвала від 09.04.2021 по справі 360/1855/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

09 квітня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/1855/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження питання щодо заміни відповідача у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області, в якому позивач просив суд:

- визнати противоправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області щодо нездійснення позивачу нарахування та виплати щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2020 рік, виходячи з розміру п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених коштів;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області здійснити нарахування та виплату щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2020 рік, виходячи з розміру п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених коштів.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 09.04.2021 відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Судом на розгляд постановлено питання про заміну відповідача у справі з Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області на Управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації.

Розглянувши вказане питання, дослідивши матеріали справи суд дійшов наступного.

Відповідно до частини 1 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Судом встановлено, що відповідачем по справі було визначено Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області.

При цьому, судом встановлено, що головою Сватівської районної державної адміністрації Луганської області винесено розпорядження від 21.01.2021 №18 «Про реорганізацію «Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації» (далі - Розпорядження), відповідно до п.1 якого - припинено Управління соціального захисту Білокуракинської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03196914, місцезнаходження: 92200, Луганська область, Білокуракинський район, селище міського типу Білокуракине, площа Шевченка, будинок 2А) як юридичну особу в результаті її реорганізації шляхом приєднання, з повним скороченням чисельності працівників (34,5 штатних одиниць), до Управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03197018, місцезнаходження юридичної особи: 92600, Луганська область, Сватівський район, місто Сватове, майдан Злагоди, будинок 25) (http://svt.loga.gov.ua/sites/default/files/golova-acts/no_18_vid_21.01.2021.pdf).

Пунктом 2 Розпорядження встановлено, що УСЗН Сватівської райдержадміністрації є правонаступником УСЗН Білокуракинської райдержадміністрації.

Згідно з інформацією, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, з 26.01.2021 Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області перебуває в процесі припинення.

В розумінні адміністративного процесу під правонаступництвом необхідно розуміти заміну одного суб'єкту з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншого суб'єкту (правонаступника).

В даному випадку визначальною умовою є саме факт правонаступництва, тобто передача прав та обов'язків (адміністративної компетенції) однієї особи іншій.

Підставою для переходу адміністративної компетенції від одного суб'єкта владних повноважень до іншого (набуття адміністративної компетенції) є події, що відбулися із суб'єктом владних повноважень, а саме: ліквідація органу чи посади; припинення юридичної особи шляхом її злиття, приєднання, поділу, перетворення; звільнення з посади чи інше припинення повноважень посадової особи.

При цьому в правовій державі повинен реалізовуватись принцип безперервності державної влади, який полягає у тому, що функції держави не зникають разом з припиненням юридичної особи публічного права (крім випадку повної відмови держави від виконання певних функцій), а тому в будь-якому випадку повноваження таких суб'єктів, які фактично не виконують свої встановлені законом функції, переходять (публічне правонаступництво) органу, до компетенції якого належить вирішення таких питань.

Під публічним правонаступництвом у сфері управлінської діяльності органів державної влади слід розуміти повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб'єкта владних повноважень (суб'єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб'єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції; це вступ у чинні адміністративно - правові відносини нового суб'єкта владних повноважень (суб'єкта публічної адміністрації) на місце суб'єкта, що або припинив своє існування або повністю чи частково позбувся адміністративної компетенції.

Перехід до Управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації функцій і повноважень Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області, що припиняється, є фактом публічного правонаступництва.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне замінити відповідача у справі №360/1855/21 Управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області на його правонаступника - Управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації.

Керуючись статтями 52, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Замінити відповідача - Управління соціального захисту Білокуракинської районної державної адміністрації на його правонаступника - Управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03197018, місцезнаходження юридичної особи: 92600, Луганська область, Сватівський район, місто Сватове, майдан Злагоди, будинок 25).

Надіслати відповідачу разом з даною ухвалою копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відзив на позовну заяву повинен повністю відповідати вимогам ст.162 КАС України і до нього повинні бути додані: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Зобов'язати відповідача разом з відзивом надати:

- копію особової справи ОСОБА_1 ;

- письмові пояснення щодо розміру виплати ОСОБА_1 грошової допомоги до 5 травня;

- документи, які стали підставою для нарахування та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги до 5 травня в сумі 1390,00 грн.

Документи, що подаються у копіях повинні бути засвідчені належним чином згідно вимог діючого законодавства.

Ухвала суду набирає законної сили негайно з моменту її підписання та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Н.М. Басова