09 квітня 2021 року Справа № 280/6198/19
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Наукова виробнича фірма «Енергосистеми» про роз'яснення рішення суду у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Наукова виробнича фірма «Енергосистеми» до Державної податкової служби України, Головного управління ДФС у Запорізькій області, Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 07.02.2020 позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Наукова виробнича фірма «Енергосистеми» задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1261638/35764186 від 27.08.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної №323 від 08.07.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1261636/35764186 від 27.08.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної №328 від 16.07.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1261631/35764186 від 27.08.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної №330 від 17.07.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області №1266757/35764186 від 03.09.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної №384 від 09.08.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «Наукова виробнича фірма «Енергосистеми», №323 від 08.07.2019, №328 від 16.07.2019, №330 від 17.07.2019, №384 від 09.08.2019.
Стягнуто солідарно за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України, Головного Управління ДФС у Запорізькій області та Головного Управління ДПС у Запорізькій області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Наукова виробнича фірма «Енергосистеми» судові витрати зі сплати судового збору в сумі 7684,00 грн (сім тисяч шістсот вісімдесят чотири гривні 00 коп.).
Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 07.02.2020 набрало законної сили 07.10.2020 та 18.12.2020 у справі видані виконавчі листи.
08.04.2021 до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Наукова виробнича фірма «Енергосистеми» (далі - заявник) про роз'яснення рішення суду від 07.02.2020 у справі №280/6198/19 в частині стягнення судового збору з відповідачів.
Перевіривши вищезазначену заяву та додані до неї документи на відповідність вимогам процесуального законодавства, суд зазначає наступне.
Частиною 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Судом встановлено, що в порушення вимог вищезазначеної норми заявником до заяви не додано докази її надіслання іншим учасникам справи.
Частиною 2 вищезазначеної статті передбачено, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Таким чином, заявником подано заяву про роз'яснення рішення суду без додержання вимог частини 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим заяву слід повернути заявнику без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись статтями 167, 243, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Наукова виробнича фірма «Енергосистеми» про роз'яснення рішення суду у справі №280/6198/19 - повернути без розгляду.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повне судове рішення складено 09.04.2021
Суддя М.О. Семененко