Ухвала від 09.04.2021 по справі 200/3803/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

09 квітня 2021 р. Справа №200/3803/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Крилова М.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Селидівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (місцезнаходження: Донецька обл.., м. Селидове, вул.. Героїв Праці, буд. 6; код ЄДРПОУ 41247274) про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

06 квітня 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду, засобами поштового зв'язку, надійшов позов ОСОБА_1 до Селидівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про:

- визнання протиправним та скасування рішення №1043 від 25 березня 2021 року про відмову в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

- зобов'язання зарахувати до пільгового та страхового стажу за списком №1 період роботи на підприємстві ВП «Шахта 1/3 Новогродівська» ДП Селидіввугілля» з 01 липня 2018 року по 31 липня 2020 року, який дає право в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

- зобов'язання повторно розглянути заяву від 22 березня 2021 року про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком із зниженням пенсійного віку умовах відповідно до п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно відмовив у переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, не зарахувавши до пільгового та страхового стажу певні періоди у зв'язку з чим порушив конституційні права позивача.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 КАС України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Враховуючи клопотання позивача, характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників адміністративної справи, вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження (письмове провадження)без виклику сторін.

Керуючись статтями 5, 6, 12, 171, 174, 175, 248, 256, 257-263 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду.

Відкрити провадження в адміністративній справі №200/3803/21-а.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Встановити відповідачу 15 (п'ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Відповідно до пункту 3 розділу VІ “Прикінцевих положень” Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею .

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя М.М. Крилова

Попередній документ
96137229
Наступний документ
96137231
Інформація про рішення:
№ рішення: 96137230
№ справи: 200/3803/21
Дата рішення: 09.04.2021
Дата публікації: 12.04.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (17.05.2021)
Дата надходження: 06.04.2021
Предмет позову: про зобов'язання повторно розглянути заяву про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком
Учасники справи:
суддя-доповідач:
КРИЛОВА М М
відповідач (боржник):
Селидовське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області
заявник у порядку виконання судового рішення:
Верченко Ольга Олександрівна
позивач (заявник):
Інякін Юрій Володимирович