Ухвала від 05.05.2010 по справі 5363/10/2070

Справа № 2а- 5363/10/2070

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження

05 травня 2010 р. м . Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Піскун В.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд примусити, у судовому порядку, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації видати довідку про перерахунок пенсії державного службовця з посадовим окладом начальника відділу Головного управління освіти і науки станом на 01.09.2003 року, на 01.11.2004 року, на 01.01.2006 року та на 01.02.2008 року; зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок пенсії та виплатити різницю недодержаних коштів згідно виданих довідок починаючи з 01.09.2003 року; Головному управлінню освіти і науки Харківської облдержадміністрації винних у порушенні чинного Законодавства України притягнути до адміністративної відповідальності щодо відповідності займаних ними посад державних службовців. Позивач, посилаючись на факти, викладені в позовній заяві, вважає дії відповідача незаконними та такими, що порушили його права.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує дії Головного управління освіти і науки облдержадміністрації щодо видачі довідки про перерахунок пенсії, оскільки не згоден з розміром посадового окладу, зазначеним у довідки та дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо зобов'язання провести перерахунок пенсії та виплатити різницю недоодержаних коштів згідно виданих довідок починаючи з 01.09.2003 року. Як зазначає позивач, уточнена довідка про перерахунок пенсії державного службовця з посадовим окладом начальника відділу Головного управління освіти і науки станом на 01.09.2003 року, на 01.11.2004 року, на 01.01.2006 року та на 01.02.2008 року необхідні їй для перерахунку пенсії згідно вимог діючого законодавства.

Таким чином, позовні вимоги пов'язані з незгодою позивача із розміром пенсії, відповідно до визначених посадових окладів, яка є соціальною виплатою.

Беручи до уваги наведене, суддя вважає, що позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Як зазначено у до п.2 ч.1 ст.15 Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами, внесеними Законом України від 18.02.2010 р. № 1691-VІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами", суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач також просить суд зобов'язати Головне управлінню освіти і науки Харківської облдержадміністрації винних у порушенні чинного Законодавства України притягнути до адміністративної відповідальності щодо відповідності займаних ними посад державних службовців, відповідно до цього слід зазначити наступне.

При визначенні юрисдикції справи, необхідно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; 4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; 5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Таким чином даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Позивач не позбавлений можливості звернутися до районного суду з відповідним позовом.

Таким чином, відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, позивачу необхідно відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст. 104, 109, 165, 185, 186 КАС України, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 18 лютого 2010 р. № 1691-VI, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя підпис< Текст > Піскун В.О.

З оригіналом згідно. Оригінал зберігається в справі суду. Суддя< Текст >