Постанова від 07.04.2021 по справі 593/417/21

Справа № 3/593/235/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" квітня 2021 р. Суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Данилів О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліції № 1 м. Бережани Тернопільського районного управління поліції ГУ НПУ в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , - у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

6 квітня 2021 року дільничним офіцером поліції ВП № 1 м. Бережани Тернопільського районного управління поліції Ковальським Віктором Володимировичем складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 059703, з якого видно, що 5 квітня 2021 року ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, не з”явився для реєстрації до службового кабінету дільничного офіцера поліції у відділ поліції № 1 м. Бережани, чим порушив п.1 ухвали Бережанського районного суду від 20 листопада 2020 року. Дії ОСОБА_1 дільничним офіцером поліції ВП № 1 м. Бережани Тернопільського районного управління поліції кваліфіковані за ч. 2 ст. 187 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, не визнав, пояснив, що йому відомо, що ухвалою Бережанського районного суду від 20 листопада 2020 року щодо нього був встановлений адміністративний нагляд згідно якого він кожного першого та третього понеділка місяця має з”являтися на реєстрацію у відділ поліції, і хоч 5 квітня 2021 року був перший понеділок місяця, однак у зв”язку із карантинними заходами, спрямованими на запобігання короновірусної інфекції було відсутнє автобусне сполучення через що він не мав можливості виконати вимоги вищевказаної ухвали суду та з”явитися у відділ поліції для реєстрації, тобто в цей день не працював громадський транспорт, яким би він міг приїхати із села ОСОБА_2 до міста Бережан, вважає, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, а тому із вказаних підстав просив провадження по справі закрити.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ч.1, 2 ст. 7 та ст. 245 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі додержання принципу законності; завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Виходячи із системно-логічного тлумачення вказаних норм законодавства, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на підставі протоколу про адміністративне правопорушення в межах, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, шляхом перевірки за допомогою доказів, доданих до справи про адміністративне правопорушення, наявності відомостей, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення та встановлення в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, що зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення.

Суд, заслухавши пояснення особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши долучені до справи докази, вважає необхідним провадження у справі закрити, виходячи із наступного.

Диспозицією ст. 187 КУпАП передбачено настання адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлений такий нагляд.

Виходячи з наведеного, необхідною умовою наявності складу правопорушення, передбаченого ст. 187 КУпАП, є порушення обов'язкових правил, передбачених Законом України “ Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі”, які встановлені до адміннаглядної особи рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення. Склад правопорушення це наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.

І хоч із долученої до матеріалів справи ухвали, яка була постановлена Бережанським районним судом 20 листопада 2020 року, видно, що відносно ОСОБА_1 судом встановлено адміністративний нагляд, яким було зобов”язано останнього першого та третього понеділка місяця в період з 9 до 18 години з”являтися в Бережанський ВП ГУНПУ в Тернопільській області для реєстрації, але останній 5 квітня 2021 року до відділу поліції на реєстрацію не з”явився, однак його неявка була зумовлена поважною причиною, оскільки в цей день через запроваджений карантин майже не функціонував громадський транспорт, яким би він міг добратися із села Нараєва до міста Бережан, до місця знаходження відділу поліції, що підтверджується оглянутим в судовому засіданні письмовим повідомленням ТДВ “ Бережаниавтотранс”, а тому, враховуючи зазначене, суд вважає, що ОСОБА_1 5 квітня 2021 року не з”явився на реєстрацію із причин, що не залежали від його волі, тобто в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, тому із вказаних підстав вважає необхідним на підставі ст. 247 КУпАП провадження по справі закрити.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. ч. 2 ст. 187, 247, 283, 284 КУпП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту її проголошення до Тернопільського апеляційного суду через Бережанський районний суд Тернопільської області.

Суддя Бережанського районного суду

Тернопільської області Данилів О.М.