Рішення від 07.04.2021 по справі 260/399/21

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2021 року м. Ужгород№ 260/399/21

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гебеш С.А., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, третя особа - Управління Служби Безпеки України в Закарпатській області, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області , третя особа - Управління Служби Безпеки України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, а саме:

по відмові ГУ ПФУ в Закарпатській області, оформленій листом за вих. № 194-3422/Ш-02/8-0700/20 від 21 січня 2021 року, у здійсненні обчислення і перерахунку з 01.04.2019 року пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 350 від 21.12.2020 року про грошове забезпечення станом на 05 березня 2019 року, за посадою, яку займав ОСОБА_1 перед звільнення з військової служби, із врахуванням розміру посадового окладу (3000,00 грн.), окладу за військовим званням "старший прапорщик" (1020,00 грн.), надбавки за вислугу років - 45% (1809,00 грн.), щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 20% (600,00 грн.), надбавки за особливості проходження служби - 95% (5537,55 грн.), премії - 10% (300,00 грн.). Всього: 12266,55 грн., розрахованих згідно з Постановою КМУ № 704;

щодо повернення до Управління СБУ в Закарпатській області довідки № 350 від 21 грудня 2020 року про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, оформлене ГУ ПФУ в Закарпатській області листом за вих. № 0700-0307-8/24 від 04.01.2021 року;

зобов'язати ГУ ПФУ в Закарпатській області прийняти видану Управлінням СБУ в Закарпатській області довідку № 350 від 21 грудня 2020 року (за формою передбаченою додатком № 2 до постанови КМУ від 13.02.2008 року № 45) про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року та здійснити обчислення і перерахунок з 01.04.2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 , на підставі довідки № 350 від 21.12.2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року, що підлягає врахуванню для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 оку № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", положень постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із врахуванням розміру посадового окладу - 3000,00 грн., окладу за військовим званням "старший прапорщик" - 1020 грн., надбавки за вислугу років (45%) - 1809,00 грн., щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (20%) - 600,00 грн., надбавки за особливості проходження служби (95%) - 5537,55 грн., премії (10%) - 300,00 грн., а всього із суми грошового забезпечення 12266,55 грн., а також здійснити виплату перерахованої пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум).

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2021 року відкрито спрощене провадження без виклику сторін.

05 березня 2021 року на адресу суду відповідачем подано відзив, із змісту якого вбачається що такий проти позову заперечує та просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Заперечуючи проти позову вказує на те, що на адресу пенсійного Фонду надійшла довідка № 350 від 21 грудня 2020 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , видана Управлінням СБУ в Закарпатській області. В останній, зокрема, були перераховані основні та щомісячні додаткові види грошового забезпечення позивача та премія станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог Постанови КМУ № 704 за посадою, аналогічною останній штатній, яку обіймав ОСОБА_2 . Звертає увагу суду на те, що згадану вище довідку складено на підставі рішення ВСУ від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19 з метою здійснення з 01 квітня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії. У той же час, як ч. 4 ст. 63 Закону № 2262, так і Порядком № 45 передбачено, що такий проводиться після прийняття Урядом рішення про умови та порядок його здійснення. Разом з тим, після визнання протиправними та нечинними п. 1-2 Постанови № 103 інших рішень про умови та порядок проведення перерахунку пенсій у відповідності до ст. 63 Закону КМУ не приймалося.

26 березня 2021 року від третьої особи надійшли письмові пояснення, із змісту яких вбачається, що Управління СБУ в Закарпатській області виконало вимоги позивача та направило в ГУ ПФУ в Закарпатській області для перерахунку з 01.04.2019 року пенсії ОСОБА_3 довідку № 350 про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року. Однак, ГУ ПФУ в Закарпатській області листом за вих. № 0700-0307-8/24 від 04 січня 2021 року повернуто до Управління СБУ в Закарпатській області довідку № 350 від 21 грудня 2020 року про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, із зазначенням, що підстави для перерахунку пенсії у відповідності до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ - відсутні. Вказали на те, що Управління СБУ в Закарпатській області діяло в межах повноважень та у відповідності до чинного законодавства України, із врахуванням висновків щодо застосування норм права, викладених у постановах Верховного Суду.

Частиною 5 ст. 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на викладене вище та відсутність клопотань сторін про розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі матеріалів.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.

Розглянувши подані сторонами документи, матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Як встановлено судом в ході розгляду адміністративної справи, ОСОБА_1 (далі - Позивач) перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років з грудня 2013 року відповідно до Закону України №2262-ХІІ.

Пенсія позивачу була призначена у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ, а саме - призначено пенсію за вислугу років із врахуванням грошового забезпечення, в склад якого входили: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення.

18 листопада 2020 року позивач звернувся в Управління СБУ в Закарпатській області із заявою підготувати та направити в ГУ ГІФУ в Закарпатській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року за посадою, яку такий займав перед звільненням з військової служби, із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які передбачені згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", для здійснення пенсійним органом обчислення та перерахунку основного розміру пенсії.

Згідно відповіді Управління СБУ в Закарпатській області за вих. № 58/21/Ш-518/4143/25 від 21 грудня 2020 року позивачу було виготовлено та надано довідку № 350 від 21 грудня 2020 року про розмір грошового забезпечення, та разом з цим направлено на адресу Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області.

Відповідно до вказаної довідки, розмір грошового забезпечення позивача становить: 12266,55 грн., а саме - посадовий оклад - 3000,00 грн., оклад за військовим званням (старший прапорщик) - 1020,00 грн., надбавка за вислугу років (45%) - 1809,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (20%) - 600,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (95%) - 5537,55 грн., премія (10 %) - 300,00 грн.

28 грудня 2020 року позивач подав до ГУ ПФУ в Закарпатській області заяву про здійснення обчислення і перерахунку пенсії з 01.04.2019 року на підставі оновленої довідки.

Згідно листа-відповіді відповідача № 194-3422/Ш-02/8-0700/21, позивачу повідомлено про те, що підстав для перерахунку його пенсії не має, а довідку № 350 від 21 грудня 2020 року повернуто до Управління СБУ в Закарпатській області.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Порядок соціального захисту у формі пенсійного забезпечення військовослужбовців, звільнених зі служби у відставку, унормовано, насамперед, приписами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі -Закон № 2262-XII).

Положення названого закону запроваджують дві самостійні процедури, за якими відбувається обчислення розміру пенсії особи, а саме: 1) у випадку призначення пенсії вперше (ст.43 ) та 2) у випадку збільшення розміру вже призначеної пенсії за подією збільшення розміру оплати праці працівника на аналогічній (прирівняній) посаді (ст.63 ).

При цьому, ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено порядок обчислення розміру пенсії у разі її призначення вперше і саме у цій процедурі базовою розрахунковою величиною є виплати (як винагорода за працю), одержані особою-пенсіонером під час проходження служби (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення самого працівника (службовця) - власна винагорода особи за працю).

Натомість, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено порядок обчислення розміру вже призначеної пенсії шляхом її перерахунку у залежності від тих виплат (як винагорода за працю), котрі одержані третьою сторонньою особою - іншим працівником, який обіймає цю ж саму чи прирівняну посаду (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення іншого працівника - діючого службовця за аналогічною (прирівняною) посадою - винагорода третьої сторонньої особи за працю).

Згідно висновку Великої Палати Верховного Суду з приводу застосування положень ст.63 вказаного закону у контексті складання нової (оновленої) довідки про грошове забезпечення для перерахунку розміру раніше призначеної пенсії, викладеному у постанові від 24.06.2020р. по зразковій справі №160/8324/19 на реалізацію ст.63 Закону № 2262-XII Кабінетом Міністрів України було видано постанову від 13.02.2008р. №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі за текстом - Порядок №45), а внесені до Порядку №45 зміни згідно з постановою КМУ від 21.02.2018р. №103 втратили чинність з 05.03.2019р. і тому з 05.03.2019р. втратили чинність обмеження у включенні до бази обчислення грошового забезпечення діючого військовослужбовця інших платежів з винагороди за службу окрім окладу за посадою, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років.

При цьому суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регламентовані нормами Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (затверджений постановою правління ПФУ від 31.01.2007р. №3-1 та зареєстрований в Мінюсті України 15.02.2007р. за №135/13402; далі - Порядок №3-1).

Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з п.24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабміном України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 року у справі №21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 року у справі № 553/3619/16-а.

01.03.2018 року набрала чинності Постанова КМ України за № 704 від 30.08.2017 року (далі - Постанова №704), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, Постановою № 704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 Постанови № 704). При цьому, п.п. 2 п. 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Отже, з 05.03.2019 року (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі 826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення. При цьому, відповідно до п. 4 Порядку №45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч. ч. 2 і 3 ст.51 Закону № 2262-ХІІ.

Згідно із ч. ч. 2 і 3 ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

З огляду на викладене та в зв'язку з виникненням у позивача права на перерахунок пенсії з 01.04.2019 року з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, враховуючи надіслання Управлінням СБУ в Закарпатській області до ГУ ПФУ в Закарпатській області довідки № 350 про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року для перерахунку пенсії останнього - суд приходить до висновку про протиправність відмови відповідача у здійсненні обчислення і перерахунку з 01.04.2019 року пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 350 від 21 грудня 2020 року, виданої Управлінням СБУ в Закарпатській області, про грошове забезпечення станом на 05.03.2019 року за посадою, яку займав ОСОБА_1 перед звільнення з військової служби, із врахуванням розміру посадового окладу (3000,00 грн.), окладу за військовим званням "старший прапорщик" (1020,00 грн.), надбавки за вислугу років - 45% (1809,00 грн.), надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 20% (600,00 грн.), надбавки за особливості проходження служби - 95% (5537,55 грн.), премії - 10% (300,00 грн.), всього - 12266,55 грн., розрахованих згідно з Постанови КМУ № 704, а також повернення до Управління СБУ в Закарпатській області вищевказаної довідки.

Як наслідок, з метою захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати ГУ ПФУ в Закарпатській області прийняти видану Управлінням СБУ в Закарпатській області довідку № 350 від 21 грудня 2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року та здійснити обчислення і перерахунок з 01.04.2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 , на підставі вказаної довідки у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 оку № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", положень постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із врахуванням розміру посадового окладу (3000,00 грн.), окладу за військовим званням (1020,00 грн.), надбавки за вислугу років - 45% (1809,00 грн.), надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 20% (600,00 грн.), надбавки за особливості проходження служби - 95% (5537,55 грн.), премії - 10% (300,00 грн.), а всього із суми грошового забезпечення -12266,55 грн., а також здійснити виплату перерахованої пенсії із врахуванням раніше виплачених сум.

Що стосується клопотання відповідача про витребування первинних документів, то суд зазначає, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень наділений правом особисто витребовувати будь-які документи, які необхідні для перерахунку пенсії. Однак, із матеріалів справи встановлено, що відповідач не звертався до Управління Служби Безпеки з клопотанням про витребування первинних документів. Разом з тим, суд вказує на те, що не вбачає необхідності витребування вказаних документів клопотання, так як такі не мають відношення до спірних відносин, оскільки відомості зазначені в довідці № 350 від 21 серпня 2020 року під сумнів відповідачем не ставилися.

Відтак, враховуючи наведене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про витребування первинних документів.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами у справі є будь - які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, враховуючи принципи адміністративного судочинства та з огляду на положення ч. 2 ст. 77 КАС України, обов'язок доказування покладається в даному випадку на відповідача. Відповідачем не доведено правомірності дій щодо відмови у здійсненні обчислення і перерахунку з 01.04.2019 року пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 350 від 21 грудня 2020 року та повернення вказаної довідки до Управління СБУ в Закарпатській області, позовні вимоги щодо визнання їх протиправними відповідають вимогам закону та обставинам справи, що підтверджено дослідженими судом належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані, в зв'язку з чим позов підлягає до задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивач при зверненні до суду сплатив судовий збір у розмірі 908,00 грн., що підтверджено квитанцією від 03 лютого 2021 року № 4010310005.

Відповідні судові витрати належить компенсувати позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 5, 19, 77, 78, 139, 243, 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, третя особа - Управління Служби Безпеки України в Закарпатській області - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) щодо відмови у здійсненні обчислення і перерахунку з 01.04.2019 року пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) на підставі довідки № 350 від 21 грудня 2020 року, виданої Управлінням Служби безпеки України в Закарпатській області, про грошове забезпечення станом на 05.03.2019 року за посадою, яку займав ОСОБА_1 перед звільнення з військової служби, із врахуванням розміру посадового окладу (3000,00 грн.), окладу за військовим званням (1020,00 грн.), надбавки за вислугу років 45% (1809,00 грн.), надбавки за службу в умовах режимних обмежень 20% (600,00 грн.), надбавки за особливості проходження служби 95% (5537,55 грн.), премії 10% (300,00 грн.), всього - 12266,55 грн., які передбачені згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 740 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", оформленій листом за вих. № 194-3422/Ш-02/8-0700/21 від 21 січня 2021 року.

3. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) щодо повернення до Управління Служби безпеки України в Закарпатській області довідки № 350 від 21 грудня 2020 року про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії.

4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) прийняти видану Управлінням Служби безпеки України в Закарпатській області довідку № 350 від 21 грудня 2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року та здійснити обчислення і перерахунок з 01.04.2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) на підставі довідки № 350 від 21 грудня 2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року, що підлягає врахуванню для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", положень постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із врахуванням розміру посадового окладу (3000,00 грн.), окладу за військовим званням (1020,00 грн.), надбавки за вислугу років 45% (1809,00 грн.), надбавки за службу в умовах режимних обмежень 20% (600,00 грн.), надбавки за особливості проходження служби 95% (5537,55 грн.), премія 10% (300,00 грн.), а всього із суми грошового забезпечення - 12266,55 грн., а також здійснити виплату перерахованої пенсії, із врахуванням раніше виплачених сум.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень 00 коп.), що сплачений відповідно до квитанції № 4010310005 від 03 лютого 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяС.А. Гебеш