Ухвала від 06.04.2021 по справі 200/3658/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

06 квітня 2021 р. Справа №200/3658/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., ознайомившись зі скаргою ОСОБА_1 на дії управління Державної казначейської служби України у м. Селидовому Донецької області щодо зупинення здійснення безспірного списання коштів,

ВСТАНОВИВ:

01.04.2021 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла скарга ОСОБА_1 на дії управління Державної казначейської служби України у м. Селидовому Донецької області щодо зупинення здійснення безспірного списання коштів.

Як передбачено ч. 1 ст. 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України України (далі - КАС України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

ОСОБА_1 не дотримані вимоги статті 160 Кодексу адміністративного судочинства, оскільки позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, однак ОСОБА_1 подано скаргу, а не позовну заяву, подання якої цим Кодексом не передбачено.

Кодексом адміністративного судочинства України не врегульовано питання щодо залишення без руху заяв, подання яких цим Кодексом не передбачено.

Разом із цим, відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

З огляду на викладене вище, враховуючи неврегулюваність КАС України питання щодо залишення без руху заяв, подання яких цим Кодексом не передбачено, суд дійшов висновку про необхідність застосування у даному випадку положень КАС України, якими визначено порядок залишення без руху позовних заяв.

Так, згідно ч. 1 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти. Учасниками справи є сторони, треті особи. Сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Згідно з ч. 3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI.

Частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 15 грудня 2020 року № 1082-IX визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб, у місячному розмірі станом на 1 січня 2020 року становить 2270 грн.

Згідно п.3 ч. 2 ст.4 Закону №3674, за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З матеріалів справи вбачається, що Позивачем до суду заявлено одну вимогу немайнового характеру.

Тобто розмір судового збору за подання вищевказаного адміністративного позову складає 908 грн.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 5 Закону № 3674-VI, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також смертю фізичної особи.

Разом з тим, предметом спору у зазначеній справі є не відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також смертю фізичної особи, а оскарження дій управління Державної казначейської служби України у м. Селидовому Донецької області, а отже відсутні підстави для звільнення Позивача від сплати судового збору на підставі пункту 2 частини 1 статті 5 Закону України “Про судовий збір”.

Отже з урахуванням зазначеного, Позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 908 грн. за подання адміністративного позову, відповідно до заявлених позовних вимог немайнового характеру.

Згідно з частинами 1, 2статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання належним чином оформленої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи з зазначенням учасників справи у відповідності до вимог КАС України; сплати судового збору відповідно до заявлених вимог немайнового характеру, про що надати суду оригінал квитанції.

Судовий збір підлягає сплаті за реквізитами, наявними на офіційному сайті Донецького окружного адміністративного суду.

Керуючись статтями 161, 169, 248, 256, 293, 294, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_1 на дії управління Державної казначейської служби України у м. Селидовому Донецької області щодо зупинення здійснення безспірного списання коштів - залишити без руху.

Встановити семиденний строк від дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом надання належним чином оформленої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи з зазначенням учасників справи у відповідності до вимог КАС України; сплати судового збору відповідно до заявлених вимог немайнового характеру, про що надати суду оригінал квитанції.

Роз'яснити особі, яка звернулася з позовною заявою, що у випадку не усунення недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута; у разі усунення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день її первинного подання.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Є.В. Череповський