Ухвала від 08.04.2021 по справі 924/198/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

УХВАЛА

"08" квітня 2021 р. Справа № 924/198/21

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В.,

за участю секретаря судового засідання Баськової Л.В,, розглянувши матеріали справи

за позовом виконувача обов'язків керівника Городоцької місцевої прокуратури Хмельницької області, м. Городок Хмельницької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м. Київ в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, м. Київ

до приватного підприємства “Транс-Авто-Д”, м. Волочиськ Хмельницької області

про стягнення 8981,51 грн плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні,

за участю:

прокурора: Грамчук Т.А.

представників:

позивача: Мельник Н.П. - згідно з довіреністю від 09.03.2021

відповідача: не з'явився

Ухвала постановляється 08.04.2021, оскільки підготовче засідання 29.03.2021 відкладалось.

У засіданні оголошено вступну і резолютивну частини ухвали.

встановив: виконувач обов'язків керівника Городоцької місцевої прокуратури Хмельницької області, м. Городок Хмельницької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м. Київ в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, м. Київ звернувся до суду із позовом про стягнення з приватного підприємства “Транс-Авто-Д”, м. Волочиськ Хмельницької області 8981,51 грн плати, що еквівалентно відповідно до офіційного курсу, встановленого НБУ на день проведення розрахунку, 312 євро за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Ухвалою суду від 09.03.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено підготовче засідання на 29.03.2021, яке відкладено на 08.04.2021.

В обґрунтування позову прокурор посилається на здійснення Київським міжрегіональним управління Укртрансбезпеки (увійшло до складу Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки) 15.05.2020 габаритно-вагового контролю транспортного засобу, належного відповідачу, за результатами чого зафіксовано перевезення вантажу із перевищенням габаритних параметрів. Як на правову підставу позову посилається, зокрема на положення ст. ст. 11, 16, 22, 1166 ЦК України, ст. ст. 1, 6, 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, ст. 29 Закону України “Про дорожній рух”, ст. 33 Закону України “Про автомобільні дороги”, Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879, Правила дорожнього руху України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.01.2001 №1306.

У відзиві на позов (від 23.03.2021) відповідач проти позову заперечив, посилаючись, зокрема на те, що плата за проїзд повинна розраховуватися, виходячи з пройденої частини маршруту по території України (а не із зазначеної в товарно-транспортній накладній). При цьому при складенні актів в ході проведення габаритно-вагового контролю працівниками Укратрансбезпеки не взято до уваги пояснення водія, в результаті чого в документи внесено відомості, які не відповідають дійсності, відтак розрахунок плати підлягає скасуванню.

Від відповідача на адресу суду надійшло клопотання (від 05.04.2021), в якому просить закрити провадження у справі у зв'язку із добровільною сплатою відповідачем плати за проїзд атомобільними дорогами згідно з платіжним дорученням від 05.04.2021 №1443.

Прокурор, представник позивача у засіданні проти клопотання відповідача про закриття провадження у справі не заперечили, враховуючи сплату відповідачем коштів, стягнення яких було предметом позовних вимог.

Розглядаючи клопотання відповідача про закриття провадження у справі судом враховується таке.

На підставі направлення на рейдову перевірку від 07.05.2020 №000180 та відповідно до щотижневого графіка проведення рейдових перевірок (дата перевірки 11.05.2020-17.05.2020), графіка щоденної роботи пункту вагового та габаритного контролю на травень 2020 року працівниками Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, про що складено акт від 15.05.2020.

В акті зазначено про проведення перевірки 15.05.2020 5 год. 20 хв. на ділянці Р-03 під'їзд до М-03 км 4+100 транспортного засобу марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 (серія на номер свідоцтва про реєстрацію: НОМЕР_2 , водій ОСОБА_1 ), що належать ПП "Транс-Авто-Д", та виявлення порушення: надання послуг з вантажних перевезень, про що свідчить накладна №331 від 12.05.2020, з перевищенням габаритних норм, а саме: ширина - 4,10 м, висота - 4,30 м, тобто перевищення встановлених законодавством габаритних норм більш ніж на 20%, під час перевезення вантажу, відповідальність за що передбачена абз. 16 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

В графі щодо пояснень водія про причини порушень вказано: “ознайомлений”. Акт підписаний водієм транспортного засобу та посадовими особами, що провели перевірку.

Згідно з довідкою від 15.05.2020 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яку складено щодо вищенаведеного транспортного засобу (автомобіль MAN, номерний знак НОМЕР_1 ; причіп TAD, номерний знак НОМЕР_3 ), довжина транспортного засобу становить - 22 м, ширина - 4,10 м, висота - 4,30 м.

У матеріали справи надано підписані водієм та посадовою особою, що здійснює габаритно-ваговий контроль, акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів від 15.05.2020 №0003940, яким зафіксовано, зокрема маршрут руху із зазначенням пройденої відстані дорогами загального користування - м. Вінниця - м. Луганськ , 1040 км, та габаритні параметри вищезазначених транспортних засобів: довжина - допустима 22 м, фактична 22 м; ширина - допустима 2,6 м, фактична - 4,10 м, висота - допустима 4 м, фактична - 4,30 м.

Позивачем складено розрахунок від 15.05.2019 №0003940 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 20.05.2020 №121640 (постанова КМУ від 27.06.2007 №879, згідно з ТТН від 12.05.2020 №331).

Відповідно до зазначеного розрахунку пройдена відстань становить 1040 км; фактична ширина - 4,10 м (57,69% перевищення параметрів від нормативу), плату нараховано на 1,5 м із розрахунку 0,03 євро/км; фактична висота - 4,30 м (7,50% перевищення параметрів від нормативу), плату нараховано на 0,3 м із розрахунку 0,03 євро/км; Всього за 1 км проїзду - 0,03 євро/км.

Зазначено, що розрахунок виконано відповідно до затвердженої формули: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В х К, де Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, км; К - коефіцієнт збільшення плати за проїзд (у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру до 10% - К=2; від 10% до 40% - К=3; більші ніж 40% - К=5).

У розрахунку вказано загальну суму до сплати - 312 євро та зазначено, що проплату необхідно провести в гривнях відповідно до офіційного курсу НБУ на день проведення розрахунку.

У подальшому Управлянням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області винесено постанову від 02.07.2020 №203114 про застосування адміністративно-господарського штрафу, якою, враховуючи те, що ПП "Транс-Авто-Д" 15.05.2020 о 05 год. 20 хв., Київська обл., А/Д Р-03 під'їзд до М-06, 4 км + 100 м допущено порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 16 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", постановлено стягнути з ПП "Транс-Авто-Д" адміністративно-господарський штраф в сумі 34000 гривень.

Згідно з копією платіжного доручення від 22.07.2020 №10153 ПП "Транс-Авто-Д" сплачено 34000,00 грн штрафу згідно постанови №203114 від 02.07.2020.

У матеріали справи надано лист позивача до відповідача (від 16.07.2020), у якому повідомив про виявлене порушення та складення розрахунку від 15.05.2020 №0003940.

У матеріали справи надано:

- копію видаткової накладної від 12.05.2019 №331 за підписом постачальника ПП “Стар кар” про передання отримувачу ФГ “Застава-2010” візка John Deere;

- копії свідоцтва про реєстрацію машини ОМ041519 (комбайн зернозбиральний марки John Deere 9600; власник ПП “Стар кар” (м. Вінниця);

- копії свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу MAN НОМЕР_1 (бортовий) та TAD НОМЕР_3 (причіп-платформа);

- копію посвідчення водія на ім'я Шведака Ф.Я.;

- копію листа Головного управління ДПС у Хмельницькій області (від 10.02.2021) про сплату податків ПП “Транс-Авто-Д”, пов'язаних з трудовими відносинами з громадянами, зокрема, ОСОБА_1 (дата прийняття на роботу 24.09.2019);

- копію гарантійного сертифіката від 27.09.2017 на далекомір лазерний (гарантія дійсна до 25.09.2020).

Крім того, у матеріалах справи наявний лист Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки від 19.11.2020, адресований прокуратурі Хмельницької області, в якому з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103, якою затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, Закон України “Про автомобільний транспорт”, вважає, що Укртрансбезпеку законодавством не наділено правом звернення до суду щодо стягнення грошових коштів за проїзд транспортного засобу з перевищенням нормативних вагових параметрів. При цьому збільшення видатків кошторису Укратрансбезпеки в частині, що стосується надання асигнувань на сплату судового збору в 2020 році, не передбачено.

Також листом від 20.01.2021 Північне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки повідомило Городоцьку місцеву прокуратуру про відсутність станом на 20.01.2021 інформації про сплату перевізником ПП “Транс-Авто-Д” плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування. Також зазначило, що перевізнику було направлено простим листом повідомлення про необхідність сплати нарахованої плати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування; дії службових осіб та розрахунки плати за проїзд в судовому порядку не оскаржено.

Заступник керівника Городоцької місцевої прокуратури звернувся до Державної служби України з безпеки на транспорті з повідомленням (від 05.02.2021) про встановлення підстав та намір здійснювати представництво інтересів держави в суді. Посилаючись на те, що ПП “Транс-Авто-Д” нарахована плата за проїзд в сумі 312 євро у добровільному порядку не сплачена, а Північним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки зазначено про відсутність повноважень щодо звернення до суду про стягнення вказаних коштів, попередньо повідомив про намір здійснення прокурором з вказаних підстав представництва в суді законних інтересів держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті шляхом подання позовної заяви про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування. Одночасно просив повідомити, чи вживатимуться заходи представницького характеру щодо стягнення в судовому порядку плати за проїзд із ПП “Транс-Авто-Д”.

У відповідь Державна служба України з безпеки на транспорті листом (від 09.02.2021) зазначила про відсутність законодавчої можливості звернення до суду з позовом щодо стягнення з ПП “Транс-Авто-Д” 312 євро плати за проїзд, відсутність сплати підприємством плати за проїзд в добровільному порядку, повідомила про направлення підприємству повідомлення про необхідність внесення плати за проїзд та просила звернутись до суду для представництва прокурором інтересів держави.

Відповідачем у матеріали справи надано платіжне доручення від 05.04.2021 №1443 про сплату відповідачем 8981,51 грн плати за проїзд автомомбільними дорогами транспортних засобів.

Так, засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України “Про автомобільний транспорт”, який регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Частиною 7 ст. 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” визначено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, зокрема: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; нарахування, у разі виявлення порушень, та вжиття заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 (далі - Положення) Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

Підпунктами 2, 15, 27 п. 5 Положення передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті; здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

З наведеного слідує, що Укртрансбезпека виконує функції габаритно-вагового контролю транспортних засобів та нараховує відповідну плату за перевищення вагових або габаритних параметрів транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Відповідно до ч. ч. 12, 14 ст. 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України, державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України (ч. 17 ст. 6 Закону України “Про автомобільний транспорт”).

За приписами ч. ч. 1, 4 ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України “Про дорожній рух” з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України “Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування” від 27.06.2007 №879 затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок), який визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби), що використовуються на автомобільних дорогах загального користування.

Підпунктом 3 п. 2 Порядку визначено, що великовагові та великогабаритні транспортні засоби - це транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

Згідно з п. 22.5 Правил дорожнього руху за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Відповідно до визначення, наведеного у п. 1.10 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 (далі - Правила дорожнього руху, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), габаритно-ваговий контроль - це перевірка габаритних і вагових параметрів транспортного засобу (в тому числі механічного транспортного засобу), причепу і вантажу на предмет відповідності встановленим нормам щодо габаритів (ширина, висота від поверхні дороги, довжина транспортного засобу) та щодо навантаження (фактична маса, осьове навантаження), яка проводиться відповідно до встановленого порядку на стаціонарних або пересувних пунктах габаритно-вагового контролю.

Також згідно з підпунктом 4 п. 2 Порядку габаритно-ваговий контроль - це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції (п. 3 Порядку).

У разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України (п. 21 Порядку).

Згідно з п. 27 Порядку плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, у тому числі тих, що визначені у статті 5 Закону України “Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України”, справляється у разі виявлення факту перевищення їх фактичних параметрів над параметрами, які враховувалися під час встановлення розміру єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон, де відсутні вагові комплекси, та з транспортних засобів, які виїжджають за межі України і на які в установленому порядку не отримано дозвіл на рух або не внесено плату за проїзд. Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.

Пунктом 28 Порядку визначено, що плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра (п. 30 Порядку).

Відповідно до п. 31-1 Порядку якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Як убачається з матеріалів справи, посадовими особами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки 15.05.2020 на ділянці Р-03 під'їзд до М-03 км 4+100 по маршруту м. Вінниця - м. Луганськ проведено перевірку транспортного засобу марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 (серія на номер свідоцтва про реєстрацію: НОМЕР_2 , водій ОСОБА_1 ), що належать ПП "Транс-Авто-Д", за результатами якої складено акт від 15.05.2020 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 15.05.2020, акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 15.05.2019 №0003940, а також здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 15.05.2020 №0003940.

Зокрема, згідно з вищенаведеним актом про проведення перевірки виявлено порушення ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг з вантажних перевезень з перевищенням габаритних норм, а саме: ширина - 4,10 м, висота - 4,30 м, тобто перевищення встановлених законодавством габаритних норм більш ніж на 20%, під час перевезення вантажу, відповідальність за що передбачена абз. 16 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Враховуючи вищезазначене, а також те, що відповідач нараховану плату за проїзд автомобільними дорогами у зв'язку з виявленим фактом перевищення вагових та габаритних параметрів на належному йому транспортному засобі в добровільному порядку не сплатив, прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі позивача з позовом про стягнення з відповідача цієї плати.

Разом з тим, відповідачем здійснено оплату заявленої до стягнення суми плати за проїзд автомобільними дорогами, що підтверджується платіжним дорученням від 05.04.2021 №1443, а тому суд доходить висновку про відсутність предмету спору у цій справі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Згідно з ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про відсутність предмету спору у справі №924/198/21 за позовом виконувача обов'язків керівника Городоцької місцевої прокуратури Хмельницької області, м. Городок Хмельницької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м. Київ в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, м. Київ до приватного підприємства “Транс-Авто-Д”, м. Волочиськ Хмельницької області про стягнення 8981,51 грн плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні та, відповідно, наявність підстав для закриття провадження у справі згідно з п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 231, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Провадження у справі №924/198/21 за позовом виконувача обов'язків керівника Городоцької місцевої прокуратури Хмельницької області, м. Городок Хмельницької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м. Київ в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, м. Київ до приватного підприємства “Транс-Авто-Д”, м. Волочиськ Хмельницької області про стягнення 8981,51 грн плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, закрити.

Ухвала набирає законної сили 08.04.2021.

Ухвала може бути оскаржена у строки та порядку, встановлені ст. ст. 256, 257 ГПК України, з урахуванням п. 17.5 розділу XI Перехідні положення ГПК України.

Повний текст ухвали складено 08.04.2021.

Суддя В.В. Виноградова

Видрук. 7 прим.: 1 - до справи, 2 - Городоцька місцева прокуратура (32000, Хмельницька область, м. Городок, вул. Грушевського, 80), 3 - Хмельницька обласна прокуратура (29000, м. Хмельницький, пров. Військоматський, 3), 4 - Державна служба України з безпеки на транспорті (03135, м. Київ, пр. Перемоги, 14), 5 - Північному міжрегіональному управлінню Укртрансбезпеки (03083, м. Київ, просп. Науки, 57), 6 - ПП «Транс-Авто-Д» (31200, Хмельницька область, м. Волочиськ, вул. Запорізька, 7). Всі рек. з пов. про вруч.