29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"07" квітня 2021 р. Справа № 924/1420/20
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Музики М.В., за участю секретаря судового засідання Устінової А.П., розглянувши справу
за позовом заступника керівника Шепетівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях, м. Вінниця
до Шепетівської міської ради, м. Шепетівка Хмельницької області
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - приватне акціонерне товариство "Шепетівський цукровий комбінат", м. Шепетівка Хмельницької області
про зобов'язання прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади міста Шепетівка гуртожиток загальною площею 1405,3 м. кв., який розташований по вул. Старокостянтинівське шосе, 37, м. Шепетівка Хмельницької області,
за участю представників учасників справи:
позивача: Стецюк Т.Л. - згідно довіреності №101 від 10.12.2020 року;
відповідача: не з'явився;
третьої особи: не з'явився;
прокурора: Худенко І.О. - прокурор відділу Хмельницької обласної прокуратури;
прокурор в інтересах позивача звернувся з позовом до суду, у якому просить зобов'язати відповідача прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади міста Шепетівка гуртожиток загальною площею 1405,3 м. кв., який розташований по вул. Старокостянтинівське шосе, 37, м. Шепетівка Хмельницької області. Вимоги мотивує тим, що під час приватизації орендного підприємства Шепетівського цукрового комбінату до статутного капіталу ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат» не увійшов гуртожиток, який розташований по вул. Старокостянтинівське шосе, 37, м. Шепетівка Хмельницької області, та залишився на його балансі як державне майно. В подальшому, рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 02.03.2011 року затверджено Регіональну програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад Хмельницької області на 2011-2014 року, в тому числі, спірний в даній справі гуртожиток. Проте, відповідачем заходи щодо прийняття вказаного об'єкта нерухомості у комунальну власність територіальної громади міста до цього часу не вжито, що свідчить про бездіяльність Шепетівської міської ради та суперечить положенням Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» та Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 14.01.2021 року відкрито провадження у справі за позовом заступника керівника Шепетівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях, м. Вінниця до Шепетівської міської ради, м. Шепетівка Хмельницької області про зобов'язання прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади міста Шепетівка гуртожиток загальною площею 1405,3 м. кв., який розташований по вул. Старокостянтинівське шосе, 37, м. Шепетівка Хмельницької області, залучено до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - приватне акціонерне товариство "Шепетівський цукровий комбінат", м. Шепетівка Хмельницької області; призначено підготовче засідання. Ухвалою суду від 10.03.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, наполягають на їх задоволенні.
Відповідач не з'явився на судовий розгляд справи, відзиву на позов не подав, причин не вказав. Належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи судовими повістками.
Згідно ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Стаття 43 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
В силу ч. 1 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно ч.1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що сторонам, згідно вимог Господарського процесуального кодексу України, надавалась в повному обсязі можливість щодо обґрунтування їх правової позиції по суті справи та подання доказів, чим забезпечено принцип змагальності.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 р. про те, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку, що кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п. 35 рішення Європейського суду з прав людини від 07 липня 1989 р. у справі Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням п. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66, 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005 р. у справі Смірнова проти України). Розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
З урахуванням практики Європейського суду з прав людини критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи Федіна проти України від 02 вересня 2010 р., Смірнова проти України від 08 листопада 2005 р., Матіка проти Румунії від 02 листопада 2006 р., Літоселітіс проти Греції від 05 лютого 2004 р. та інші).
З огляду на обставини справи, належне повідомлення сторін про наявність судового спору та надання можливості забезпечити в повному обсязі право на захист, обов'язок дотримання принципу розумних строків вирішення спору, суд, керуючись з ч. 9 ст. 165 ГПК України, ч. 2 ст. 178 ГПК України, вирішує спір за наявними матеріалами справи.
Представник третьої особи на судове засідання 07.04.2021 року не з'явився, у клопотанні від 07.04.2021 року просить суд здійснювати розгляд справи за відсутності представника. У наданих письмових поясненнях позов прокурора підтримав, вважає, що Шепетівська міська рада на підставі вимог законодавства та Регіональної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад Хмельницької області на 2011-2014 роки, рішення сесії Шепетівської міської ради №20 від 27.06.2013 року, повинна виконати свій обов'язок щодо прийняття до комунальної власності територіальної громади міста гуртожитку по вул. Старокостянтинівське шосе, 37, у м. Шепетівка Хмельницької області. Наголошує, що ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат» виконано передумови для передачі об'єкту нерухомості у комунальну власність територіальної громади м. Шепетівка.
Фактичні обставини справи, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Хмельницькій області наказом №772 від 22.09.1995 року затверджено акт оцінки вартості майна орендного підприємства Шепетівського цукрового комбінату, у якому також зазначено трьохповерховий житловий будинок по вул. Старокостянтинівській, 37.
Начальником регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області затверджено план приватизації орендного підприємства Шепетівського цукрового комбінату від 25.10.1995 року.
У липні 2010 року Регіональним відділенням Фонду державного майна по Хмельницькій області видано наказ №403 про завершення приватизації ВАТ «Шепетівський цукровий комбінат».
Хмельницька обласна рада рішенням №45-3/2011 від 02.03.2011 року «Про програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад Хмельницької області на 2011-2014 роки» затвердила Програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад Хмельницької області на 2011-2014 роки. У рішенні №24-31/2015 від 07.04.2015 року Хмельницька обласна рада взяла до відома звіт Хмельницької обласної державної адміністрації про виконання Програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад Хмельницької області на 2011-2014 роки. Зі звіту вбачається, що згідно з програмою протягом 2011-2014 років у комунальну власність територіальних громад області передбачалося передати 64 гуртожитки, з яких 38 - державної та 26 - приватної форм власності. При цьому, залишився не переданим та підлягає передачі у власність територіальної громади гуртожиток у м. Шепетівка по вул. Старокостянтинівське шосе, 37.
Шепетівська міська рада Хмельницької області прийняла 27.06.2013 року рішення №20, яким надала згоду на прийняття від ПАТ «Шепетівський цукровий комбінат» гуртожитку по Старокостянтинівському шосе, 37 в м. Шепетівці у комунальну власність територіальної громади міста.
Рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради №149 від 25.07.2013 року створено комісію з приймання-передачі у комунальну власність територіальної громади м. Шепетівка гуртожитку по Старокостянтинівському шосе, 37 в м. Шепетівка, що перебуває на балансі АТ «Шепетівський цукровий комбінат» і не ввійшов під час приватизації до його статутного капіталу та обліковується як об'єкт державної власності.
Рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради №270 від 27.09.2018 року оновлено склад комісії з приймання-передачі у комунальну власність територіальної громади міста Шепетівка гуртожитку по Старокостянтинівському шосе, 37, який під час приватизації не ввійшов до статутного капіталу ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат», перебуває на балансі товариства та є державною власністю.
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області у розпорядженні №3 від 15.07.2013 року «Про передачу гуртожитків, які під час приватизації не ввійшли до статутного капіталу ПАТ «Шепетівський цукровий комбінат» до комунальної власності територіальної громади м. Шепетівка» вирішило голові правління ПАТ «Шепетівський цукровий комбінат» передати до комунальної власності територіальної громади м. Шепетівка два гуртожитки по Старокостянтинівському шосе, 33 та 37 в м. Шепетівці, які під час приватизації ввійшли до статутного капіталу ПАТ і знаходяться на його балансі; після завершення передачі голові правління ПАТ «Шепетівський цукровий комбінат» направити до регіонального відділення акт приймання-передачі.
Як вбачається із витягу з Єдиного реєстру об'єктів державної власності щодо державного майна (додаток до листа ФДМУ від 21.07.2020 року), балансоутримувачем державного майна - гуртожитку за адресою: Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. Старокостянтинівське шосе, 37, площею 1405,3 кв.м., є ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат», суб'єкт управління, який здійснює управління майном - Фонд державного майна України.
На замовлення ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат» виготовлено у квітні 2020 року технічний паспорт на гуртожиток по вул. Старокостянтинівське шосе, 37 у м. Шепетівка.
У листі №01-19/1517 від 02.06.2020 року виконавчий комітет Шепетівської міської ради повідомив прокуратуру про неможливість завершити процедуру приймання-передача спірного в даній справі гуртожитку, оскільки жодних документів, які передбачені Положенням про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував в повному господарському відданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій, затвердженим КМУ від 06.11.1995 року №891, не було надано балансоутримувачем ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат» або регіональним відділенням Фонду державного майна України.
З вищевикладеного, прокурор в інтересах позивача звернувся з даним позовом до суду.
Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Основні засади передачі об'єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об'єктів права комунальної власності у державну власність безоплатно або шляхом обміну врегульовані Законом України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», який набрав чинності 01.04.1998 року.
У відповідності до ст. 2 цього Закону об'єктом передачі згідно з цим Законом є, зокрема, житловий фонд та інші об'єкти соціальної інфраструктури (далі - об'єкти соціальної інфраструктури), які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, установ, організацій (далі - підприємств) або не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі не завершені будівництвом.
Статтею 3 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» встановлено, що ініціатива щодо передачі об'єктів права державної та комунальної власності може виходити відповідно від органів, уповноважених управляти державним майном, Національної академії наук, інших аналогічних самоврядних організацій, яким передано в користування державне майно (далі - самоврядні організації), місцевих органів виконавчої влади, відповідних органів місцевого самоврядування.
Особливості передачі об'єктів соціальної інфраструктури визначені в ст. 41 даного Закону згідно положень якої передача об'єктів соціальної інфраструктури здійснюється у порядку, встановленому цим Законом, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Ініціатива щодо передачі об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність може виходити відповідно від органів, визначених статтею 3 цього Закону, підприємств, а також господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).
Рішення щодо передачі об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність приймаються органами, уповноваженими управляти державним майном, самоврядними організаціями за згодою відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за згодою районних або обласних рад.
Судом встановлено та не заперечується учасниками справи, що за результатами приватизації орендного підприємства Шепетівського цукрового комбінату, яка закінчена у липні 2010 року відповідно до наказу №403 Регіонального відділення Фонду державного майна по Хмельницькій області, до статутного капіталу ПАТ "Шепетівський цукровий комбінат" не увійшов гуртожиток по вул. Старокостянтиеівське шосе, 37 у м. Шепетівка.
Факт перебування вказаного гуртожитку у державній власності у відданні Фонду державного майна України та на балансі ПрАТ "Шепетівський цукровий комбінат" підтверджується витягом з Єдиного реєстру об'єктів державної власності щодо державного майна.
Відтак, органом, який погоджує (приймає) рішення про передачу спірного об'єкта державної власності в комунальну власність є Фонд державного майна України.
За положеннями п.9 ч.1 статті 5 Закону України «Про фонд Державного майна України» Фонд Державного майна України погоджує (приймає) відповідно до законодавства рішення про передачу об'єктів державної власності в комунальну власність.
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області розпорядженням №3 від 15.07.2013 року "Про передачу гуртожитків, які під час приватизації не ввійшли до статутного капіталу ПАТ "Шепетівський цукровий комбінат" до комунальної власності територіальної громади м. Шепетівка" вирішило голові правління ПАТ «Шепетівський цукровий комбінат» передати до комунальної власності територіальної громади м. Шепетівка два гуртожитки по Старокостянтинівському шосе, 33 та 37 в м. Шепетівці, які під час приватизації ввійшли до статутного капіталу ПАТ і знаходяться на його балансі; після завершення передачі голові правління ПАТ «Шепетівський цукровий комбінат» направити до регіонального відділення акт приймання-передачі.
Відповідно до п. 51 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність.
Шепетівською міською радою 27.06.2013 року прийнято рішення №20 "Про надання згоди на прийняття у комунальну власність територіальної громади міста гуртожитків по Старокостянтинівському шосе, 33 та 37 у м. Шепетівці", яким надано згоду на прийняття від ПАТ "Шепетівський цукровий комбінат" гуртожитку по Старокостянтинівському шосе, 37 у м. Шепетвці у комунальну власність територіальної громади міста.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 та 5 частини 1 статті 3, частини 2 статті 14, пункту 1 частини 1 статті 18 Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», забезпечення реалізації конституційного права на житло мешканців гуртожитків, на яких поширюється дія цього Закону, здійснюється з дотриманням таких підходів: - всі гуртожитки, на які поширюється дія цього Закону, підлягають передачі у власність територіальних громад; - передача гуртожитків у власність територіальних громад відповідно до цього Закону здійснюється в порядку та строки, передбачені Загальнодержавною цільовою програмою передачі гуртожитків у власність територіальних громад, затвердженою законом; - передача гуртожитків згідно із цим Законом у власність територіальних громад здійснюється відповідно до порядку, передбаченого Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" та прийнятих відповідно до нього підзаконних актів, з урахуванням особливостей цього Закону; - рішення про передачу гуртожитків, на які поширюється дія цього Закону, у власність територіальних громад приймає орган, уповноважений управляти державним майном, інший орган, якому передано в користування державне майно, або суд.
Рішенням Хмельницької обласної ради від 02.03.2011 року затверджено програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад Хмельницької області на 2011-2014 роки. До переліку гуртожитків, які підлягають передачі, увійшов і спірний гуртожиток (згідно звіту про виконання Програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад Хмельницької області на 2011-2014 роки).
Законом України від 21.06.2012 року затверджено Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки, відповідно до Загальної частини якої громадяни, які проживають у гуртожитках державної форми власності та на яких поширюється дія зазначеного Закону, можуть приватизувати займані ними житлові приміщення після передачі гуртожитків у власність територіальних громад. Метою Програми є передача гуртожитків у власність територіальних громад для забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.
На виконання п. 9 статті 8 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" постановою Кабінету Міністрів України №891 від 06.11.1995 затверджено Положення про порядок передачі у комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій (далі - Положення).
Відповідно до п.5 вказаного Положення, передача будинків відомчого житлового фонду в комунальну власність провадиться комісією з питань приймання відомчого житлового фонду в комунальну власність, яка утворюється Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями або виконкомами відповідної Ради.
До складу цієї комісії входять представники відповідних місцевих комунальних підприємств, житлово-експлуатаційної організації, на баланс якої передаються будинки відомчого житлового фонду, регіонального відділення (представництва) Фонду державного майна, місцевого фінансового органу, бюро технічної інвентаризації, спеціалізованого проектного інституту, підприємства, установи чи організації, що передає відомчий житловий фонд, та представники інших заінтересованих підприємств, установ і організацій.
Виконавчий комітет Шепетівської міської ради рішенням №149 від 25.07.2013 року "Про створення комісії з приймання-передачі гуртожитків по Старокостянтинівському шосе, 33 та 37 у м. Шепетівка" створив комісію з приймання-передачі у комунальну власність територіальної громади м. Шепетівки гуртожитки по Старокостянтинівському шосе, 33 та 37 в м. Шепетівка, що перебувають на балансі АТ "Шепетівський цукровий комбінат" і не ввійшли під час приватизації до його статутного та обліковуються як об'єкти державної власності.
Згідно з п.п. 8, 9 Положення передача відомчого житлового фонду в комунальну власність провадиться разом з відповідною технічною документацією на будинок (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж та інші), а також документами, що встановлюють право на нього. У разі відсутності необхідної технічної документації вона відновлюється за рахунок підприємства, установи чи організації, що передає відомчий житловий фонд у комунальну власність.
Акт приймання-передачі відомчого житлового фонду в комунальну власність складається в чотирьох примірниках, підписується членами комісії з питань приймання відомчого житлового фонду в комунальну власність та затверджується держадміністрацією або виконкомом, який утворив цю комісію.
З вищевикладених положень законодавства та з встановлених обставин справи вбачається прийняття всіх необхідних рішень компетентними органами, що необхідні для передання гуртожитку у комунальну власність. При цьому, обов'язок з передачі гуртожитку та його прийняття територіальною громадою виникає в силу імперативних приписів Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".
Проте, з моменту прийняття відповідних рішень як Фондом державного майна України, так і Шепетівською міською радою, спірний гуртожиток по акту приймання-передачі у комунальну власність не передано.
Стаття 19 Конституції України закріплює, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З аналізу зазначених норм належить зробити висновок, що право на захист виникає у випадку порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод та інтересів особи, яка звертається за захистом порушеного її права.
При цьому протиправна бездіяльність суб'єкта владних повноважень має місце у тому випадку, коли в межах повноважень суб'єкта владних повноважень існує обов'язок вчинити конкретні дії, але він не виконаний.
Оскільки судом не здобуто доказів на підтвердження існування обставин, які б надавали відповідачу право не виконувати свого обов'язку з прийняття у комунальну власність територіальної громади міста Шепетівка гуртожиток загальною площею 1405,3 м. кв., який розташований по вул. Старокостянтинівське шосе, 37, м. Шепетівка Хмельницької області, суд приходить до висновку про зобов'язання Шепетівської міської ради до вчинення відповідних дій в судовому порядку.
Водночас, не виконання таких дій впливає на права та обов'язки позивача як органу, уповноваженого управляти спірним майном, попри прийняття останнім розпорядженням №3 від 15.07.2013 року "Про передачу гуртожитків, які під час приватизації не ввійшли до статутного капіталу ПАТ "Шепетівський цукровий комбінат" до комунальної власності територіальної громади м. Шепетівка".
Відтак, суд приходить до висновку про задоволення позову заступника керівника Шепетівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях, м. Вінниця до Шепетівської міської ради, м. Шепетівка Хмельницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - приватне акціонерне товариство "Шепетівський цукровий комбінат", м. Шепетівка Хмельницької області про зобов'язання прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади міста Шепетівка гуртожиток загальною площею 1405,3 м. кв., який розташований по вул. Старокостянтинівське шосе, 37, м. Шепетівка Хмельницької області, в повному обсязі.
Витрати по сплаті судового збору у зв'язку із задоволенням позову покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 12, 20, 129, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
позов заступника керівника Шепетівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях, м. Вінниця до Шепетівської міської ради, м. Шепетівка Хмельницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - приватне акціонерне товариство "Шепетівський цукровий комбінат", м. Шепетівка Хмельницької області про зобов'язання прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади міста Шепетівка гуртожиток загальною площею 1405,3 м. кв., який розташований по вул. Старокостянтинівське шосе, 37, м. Шепетівка Хмельницької області, задовольнити.
Зобов'язати Шепетівську міську раду (30405, Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. К. Островського, 4, код 34175421) прийняти у комунальну власність територіальної громади міста Шепетівка гуртожиток загальною площею 1405,3 м. кв., який розташований по вул. Старокостянтинівське шосе, 37, м. Шепетівка Хмельницької області.
Видати наказ.
Стягнути з Шепетівської міської ради (30405, Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. К. Островського, 4, код 34175421) на користь Хмельницької обласної прокуратури (29000, м. Хмельницький, пров. Військоматський, 3, код 02911102) 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві грн. 00 коп.) витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів до Північно-західного апеляційного господарського суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 08.04.2021 року
Суддя М.В. Музика
Веб-адреса рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/
Віддрук. у 5 прим.: 1 - до справи; 2 - прокурору (30400, Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. Сергія Оврашка, 43) - рек. з пов. про вручення; 3 - позивачу (21018, м. Вінниця, вул. Гоголя, 10) - рек. з пов. про вручення; 4 - відповідачу (30405, Хмельницька область, м. Шепетівка, вул. Островського, 4) - рек. з пов. про вручення; 5 - третій особі ( 30403, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул. Старокостянтинівське шосе, 31) - рек. з пов. про вручення