Справа № 560/7075/20
іменем України
07 квітня 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови протиправною, визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести, призначити, здійснити нарахування та виплатити ОСОБА_1 з 13.11.2018 року пенсію державного службовця за віком відповідно до частини 1 статті 37 закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ в розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідках за №6386 від 12.11.2018 року, №6408 від 13.11.2018 року виданих Летичівською селищною радою Хмельницької області, з врахуванням виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що 27.08.2020 року звернулась до відповідача з заявою про переведення з пенсії за віком призначеної відповідно до Закону №1058-IV на пенсію за віком відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу". Рішенням №14 від 01.09.2020 року відповідач відмовив в призначенні пенсії за віком відповідно до закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року №889 у зв'язку з відсутністю 20-річного стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 закону України "Про державну службу" № 3723. Вказує, що Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не зарахувало періоди служби в місцевому самоврядуванні на посаді секретаря ради та виконкому Ялинівської сільської ради з 4 липня 2001 року по 28.02.2015 року, на посаді тимчасово виконувача обов'язків Ялинівського сільського голови з 01.04.2015 року по 13.11.2015 року, на посаді виконувача обов'язків старости на території Летичівської селищної об'єднаної територіальної громад з 13 листопада 2015 року по 24 червня 2016 року до стажу державного служби, оскільки посади голови, заступника голови та секретаря сільських рад віднесені до категорій посадових осіб місцевого самоврядування, а не до відповідних категорій посад державних службовців. Зазначає, що згідно з пунктом 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень закону України "Про державну службу" №889-VІІІ стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством, зокрема, Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 №283. За приписами пункту 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та на посадах керівних працівників і спеціалістів виконавчих комітетів місцевих рад, їх управлінь, самостійних відділів, інших структурних підрозділів. Вважаючи дії відповідача, щодо відмови у призначенні пенсії державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу" протиправними, звернулась до суду з вказаним позовом.
У поданому до суду відзиві на позов відповідач зазначив, що з 26 липня 2018 року ОСОБА_1 отримує пенсію за віком відповідно до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV). 13.11.2018 року позивачка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою щодо переведення з пенсії за віком призначеної відповідно до Закону №1058-IV на пенсію за віком згідно з законом України "Про державну службу". Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №13 від 15.11.2018 року відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком відповідно до закону України від 10.12.2015 року № 889 "Про державну службу", у зв'язку з відсутністю 20-річного стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 закону України №3723 "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України. 27.08.2020 року позивачка повторно звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою щодо переведення з пенсії за віком призначеної відповідно до Закону №1058-IV на пенсію за віком згідно з законом України "Про державну службу". Рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №14 від 01.09.2020 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до закону України від 10.12.2015 року №889 "Про державну службу", у зв'язку з відсутністю 20-річного стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 закону України № 3723 "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, про що позивачку повідомлено листом № 2200-0313- 8/49300 від 06.11.2020 року. Вказує, що 04.07.2001 року набрав чинності закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 року №2493-111, відповідно до якого посади місцевих рад та їх виконавчих комітетів віднесені до відповідних категорій посадових осіб місцевого самоврядування, а не до відповідних категорій посад державних службовців. Враховуючи зазначене, Головним управлінням до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ правомірно не зараховано період роботи позивачки в органах місцевого самоврядування, зокрема з 04.07.2001 року по 28.02.2015 року на посаді секретаря ради та виконкому Ялинівської сільської ради, з 01.04.2015 року по 13.11.2015 року на посаді тимчасово виконуючого обов'язки Ялиніського сільського голови, та з 13 листопада 2015 року по 24.06.2016 року на посаді виконуючого обов'язки старости на території Летичівської селищної об'єднаної територіальної громади. Згідно з записів трудової книжки 20.09.2001 року ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування. Станом на 01.05.2016 року позивачка не мала 20 років стажу державної служби та не перебувала на посадах передбачених статтею 25 Закону №3723, тому не дотримано вимоги пунктів 10, 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889, а саме наявність стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, або не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Вказує, що довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця станом на жовтень 2018 року №6386 від 12.11.2018 року та довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби №6408 від 13.11.2018 року, що видані Летичівською селищною радою Хмельницької області не можуть братись до уваги, оскільки робота секретаря ради та виконкому Ялинівської сільської ради, робота тимчасово виконуючого обов'язки Ялиніського сільського голови та робота виконуючого обов'язки старости на території Летичівської селищної об'єднаної територіальної громади не зараховується до стажу державної служби, тому підстави для видачі вказаних довідок відсутні. Враховуючи викладене, у відповідача відсутні підстави для призначення позивачці пенсії державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу".
Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив таке.
ОСОБА_1 з 26 липня 2018 року отримує пенсію за віком, призначену відповідно до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року (далі Закон № 1058-ІV)
27.08.2020 року позивача звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про переведення з пенсії за віком призначеної відповідно до Закону №1058-IV на пенсію за віком відповідно до закону України "Про державну службу".
Листом від 06.11.2020 №2200-0313-8/49300 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило позивачку, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №14 від 01.09.2020 року відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком відповідно до закону України від 10.12.2015 року №889 "Про державну службу", у зв'язку з відсутністю 20-річного стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 закону України №3723 "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України.
Позивачка, вважаючи протиправною відмову відповідача в призначенні пенсії державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу", звернулась до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.
Згідно з пунктом 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015 року (далі - Закон №889-VIII) Закон України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу втратив чинність.
Відповідно до частини 1 статті 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пункту 12 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016 року "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" затверджений Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, який застосовується починаючи з 1 травня 2016 року (далі Порядок №622 ).
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку №622 згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 р. N 889-VIII "Про державну службу" на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону N 3723-XII мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. N 889-VIII "Про державну службу": мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. N 889-VIII "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають: жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку, зокрема 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року.
Механізм обчислення стажу державної служби визначає Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. №229 (далі Порядок №229).
Згідно з пунктом 6 Порядку №229 стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.
Пунктом 8 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 №283, до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.1994 року №239 "Про віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців" затверджений Порядок віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців (далі Порядок №239).
Пунктом 1 Порядку №239 передбачено, що до посади працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів відносяться до п'ятої категорії, зокрема, посади голів міст районного значення, селищних і сільських голів.
Відповідно до пункту 4 Порядку обчислення стажу держаної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 (далі - Порядок №229), до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Отже, як Порядок №283, так і чинний Порядок №229 передбачає, що до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування.
Доводи відповідача щодо відсутності у позивача права на пенсію державного службовця у зв'язку із втратою чинності постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.1994 року №239 "Про віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців" (з 26.10.2001 року) суд вважає безпідставними, оскільки згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
04.07.2001 року набрав чинності закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 року №2493-III (далі Закон №2493-III).
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2493-III передбачено, що дія Закону України "Про державну службу" поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.
Верховний Суд у постанові від 10.05.2018, прийнятій у справі №351/1792/17, зазначив, що після набрання чинності законом України "Про державну службу" №889-VIII положення законодавства в частині механізму обрахунку стажу державної служби не змінилися. Відповідно до статті 46 закону України "Про державну службу" №889-VIII та пункту 4 Порядку №229, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" зараховується до стажу державної служби.
Зазначені обставини вказують на безпідставність доводів Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про те, що стаж роботи на посаді в органах місцевого самоврядування не може бути зарахований як стаж державного службовця, який за наявності відповідного стажу дає право на призначення пенсії державного службовця.
Враховуючи викладене, періоди роботи позивачки з 04.07.2001 року по 28.02.2015 року на посаді секретаря ради та виконкому Ялинівської сільської ради, з 01.04.2015 року по 13.11.2015 року на посаді тимчасово виконуючого обов'язки Ялиніського сільського голови, та з 13 листопада 2015 року по 24 червня 2016 року на посаді виконуючого обов'язки старости на території Летичівської селищної об'єднаної територіальної громади зараховується до стажу державної служби, у зв'язку із чим відмова Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо призначення ОСОБА_1 пенсії відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу" є протиправною.
Тому, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 14 від 01.09.2020 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за віком відповідно до закону України "Про державну службу" необхідно скасувати.
Згідно з пунктом 10 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати період роботи позивачки з 04.07.2001 року по 28.02.2015 року на посаді секретаря ради та виконкому Ялинівської сільської ради, з 01.04.2015 року по 13.11.2015 року на посаді тимчасово виконуючого обов'язки Ялиніського сільського голови, та з 13 листопада 2015 року по 24.06.2016 року на посаді виконуючого обов'язки старости на території Летичівської селищної об'єднаної територіальної громади до стажу державної служби.
При цьому, суд враховує, що згідно з положеннями частини першої статті 45 Закону №1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Частиною 3 статті 45 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Отже, термін переведення застосовується до призначення іншого виду пенсії, передбаченого законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Як вже встановив суд, позивачці призначена пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та за призначенням пенсії за віком відповідно до закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII вона звернулась вперше, подавши заяву про перехід на пенсію за іншим законом.
Однак, відповідач зазначену заяву не розглянув з урахуванням вимог закону України "Про державну службу".
Тому, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про переведення на пенсію державного службовця відповідно до закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII подану 27.08.2020 з врахуванням висновків суду.
Відповідно до положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В процесі судового розгляду Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не довело правомірності дій щодо відмови позивачу у переведені на пенсію за віком відповідно до закону України "Про державну службу".
Враховуючи викладене, позов ОСОБА_1 необхідно задовольнити частково.
У зв'язку із задоволенням позовних вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір необхідно стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, пропорційно до частини задоволених позовних вимог.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та касувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 14 від 01.09.2020 року про відмову у переведені ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до закону України "Про державну службу".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 період роботи з 04.07.2001 року по 28.02.2015 року на посаді секретаря ради та виконкому Ялинівської сільської ради, з 01.04.2015 року по 13.11.2015 року на посаді тимчасово виконуючого обов'язки Ялиніського сільського голови, та з 13 листопада 2015 року по 24.06.2016 року на посаді виконуючого обов'язки старости на території Летичівської селищної об'єднаної територіальної громади до стажу державної служби.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про переведення на пенсію державного службовця відповідно до закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII від 27.08.2020 з врахуванням висновків суду.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 420,40 грн судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя О.К. Ковальчук