Ухвала від 31.03.2021 по справі 140/16580/20

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залучення третьої особи до участі у справі

31 березня 2021 року ЛуцькСправа № 140/16580/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Філімоновій О.В.,

розглянувши у письмовому провадженні питання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання дій протиправними та стягнення суддівської винагороди,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання дій протиправними та стягнення суддівської винагороди.

Ухвалою судді від 07.12.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Ухвалою суду від 09.02.2021 року вирішено судовий розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

В судове засідання позивач та представники сторін не прибули, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, таким чином суд вважає за необхідне розгляд питання про залучення третьої особи до участі у справі проводити за відсутності сторін.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державної судової адміністрації України з врахуванням наступного.

Згідно із частинами другою, п'ятою статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

При вирішенні питання щодо залучення ДСА України до участі у справі як третьої особи суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 03.03.2021 у справі № 340/1916/20.

Так, у зазначеній постанові від 03.03.2021 у справі № 340/1916/20 Верховний Суд, зокрема, вказав, що ДСА України здійснює функції головного розпорядника бюджетних коштів щодо фінансового забезпечення усіх інших судів, окрім Верховного Суду та вищих спеціалізованих судів; функції розпорядника бюджетних коштів щодо місцевих судів здійснюють територіальні управління ДСА України. При розгляді справи потрібно з'ясувати також участь ДСА України (через призму її компетенції щодо розпорядження бюджетними коштами, виділеними на фінансування судів) у застосуванні обмежень при виплаті суддівської винагороди, передбачених частинами першою, третьою статті 29 Закону № 294-ІХ (зі змінами, внесеними Законом № 553-ІХ), відтак визначити правовий статус цього державного органу в адміністративному спорі.

На думку суду, рішення у цій справі може вплинути на права та обов'язки ДСА України (як головного розпорядника бюджетних коштів щодо фінансового забезпечення усіх інших судів, окрім Верховного Суду та вищих спеціалізованих судів), у зв'язку із чим ДСА України підлягає залученню до участі у цій справі як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

Керуючись статтями 49, 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання дій протиправними та стягнення суддівської винагороди третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державну судову адміністрацію України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ідентифікаційний код 26255795).

Встановити третій особі Державній судовій адміністрації України строк для подачі до суду пояснення щодо позову та відзиву (разом із документами, що підтверджують надіслання пояснень і доданих до них доказів позивачу, відповідачу та третій особі) - десять днів з дня вручення цієї ухвали, та роз'яснити, що пояснення щодо позову та відзиву подаються з дотриманням вимог статей 162, 165 КАС України.

Зобов'язати відповідача Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Волинській області та третю особу Державну судову адміністрацію України в десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали подати до канцелярії суду письмові пояснення та їх документальне підтвердження щодо причин невиплати позивачу суддівської винагороди в повному обсязі протягом спірного періоду (зокрема, чи була причиною цього: недостатність виділених відповідачу бюджетних асигнувань на ці потреби; розпорядження цими коштами відповідачем з урахуванням обмежень, які встановлені статтею 29 Закону № 294-ІХ).

Копію ухвали направити учасникам справи, а третій особі Державній судовій адміністрації України - також копії позовної заяви та відзиву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Повний текст ухвали складено 05 квітня 2021 року.

Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич