ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
Іменем України
30.08.07 Справа № 4/487пн-ад.
Суддя Батюк Г.М., розглянувши матеріали справи за позовом
Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську, м. Луганськ
до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Луганськ
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця
за участю представників сторін:
від позивача -Сухаревська С.О., дов.№77/10 від 09.01.07;
від відповідача - ОСОБА_1, паспорт НОМЕР_1
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, зданого до суду 30.08.07, яким позовні вимоги визнав.
Згідно п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), який набрав законної сили з 1 вересня 2005 року, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Тому, та з урахуванням рекомендацій Верховного суду України, провадження у даній справі здійснюється за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони не знайшли примирення.
В обґрунтування позовної вимоги позивач виклав таке.
Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради НОМЕР_2.
Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований у Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у м. Луганську, як платник податків.
Згідно висновку Ленінській МДПІ у м. Луганську НОМЕР_3 відповідачем податкова звітність не подавалася з 28.12.04.
Оцінивши всі обставини, суд вважає наступне.
Відповідно до ст. 247 ГК України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.03р. № 755 підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Неподання податкових декларацій та документів фінансової звітності є порушенням п. 12 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування» від 18.02.97р. № 77/97-ВР, згідно з яким платники податків зобов'язані подавати до державних податкових органів у відповідності із законами декларації, фінансову звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів.
Відповідачем вимога заявника не оспорюється.
Згідно з п.2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р. неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій та документів бухгалтерської звітності являється підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи.
За таких обставин заява підлягає задоволенню.
З огляду на викладене позовні вимоги слід визнати обґрунтованими повністю, та такими, що підтверджені матеріалами справи, відповідачем не спростовані.
Згідно зі ст.ст.112, 136 КАС України у разі визнання відповідачем адміністративного позову суд приймає рішення про задоволення адміністративного позову за умови, що дії відповідача не суперечать закону або не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси.
Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98,110, 111,112,136,158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, зареєстрованого зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради НОМЕР_2, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_4.
3. Дану постанову надіслати Державному реєстратору виконавчого комітету Луганської міської ради після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 03.09.07.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Г.М.Батюк