Рішення від 07.04.2021 по справі 918/57/21

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" квітня 2021 р. м. Рівне Справа № 918/57/21

Господарський суд Рівненської області у складі: суддя Романюк Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Стафійчук К.В.,

розглянувши за правилами загального позовного провадження справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІНЕКОБУД"

до Рівненської міської ради Рівненської області

про розірвання договору оренди

За участю представників сторін:

від позивача: Тарасюк Ю.М. (ордер серія РН-883 № 051 від 10.03.2021 року);

від відповідача: Поліщук І.С. (довіреність № 08-1427 від 23.12.2020 року).

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРІНЕКОБУД" (далі - Позивач) звернулось до Господарського суду Рівненської області з позовом до Рівненської міської ради Рівненської області (далі - Відповідач) в якому просить розірвати Договір оренди землі від 27.10.2015 року (із змінами, внесеними додатковим договором від 08.12.2016 року), укладений ТОВ "ГРІНЕКОБУД" та Рівненською міською радою.

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 27.10.2015 р. між ТОВ "ГРІНЕКОБУД" та Рівненською міською радою було укладено договір оренди землі на строк 10 років. Земельна ділянка надавалась для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку і для будівництва і обслуговування будівель торгівлі (для реконструкції незавершеного будівництва адміністративно - торгового центру під житловий комплекс з адміністративно - торговими приміщеннями). Будівництво об'єкту завершено - житловий комплекс введено в установленому законом порядку в експлуатацію та передано на баланс для подальшого обслуговування ОСББ "Степана Бандери 1Е". Введеному в експлуатацію житловому комплексу присвоєно поштову адресу - м. Рівне, вул. Степана Бандери, 1Е. Позивач вважає, що органами державного архітектурно - будівельного контролю та містобудування і архітектури Рівненської міської ради було підтверджено відповідність побудованого об'єкту проектній документації та його готовності до експлуатації, а також присвоєно постійну поштову адресу введеному в експлуатацію житловому комплексу. Відповідно, Рівненська міська рада, через свої уповноважені контролюючі та виконавчі органи була обізнана про завершення будівництва і введення житлового комплексу в експлуатацію. Позивач зазначає, що у ТОВ "ГРІНЕКОБУД" відсутні будь - які об'єкти нерухомості на вказаній земельній ділянці та у позивача не має можливості використовувати орендовану земельну ділянку згідно її цільового призначення. 30.12.2020 року позивачем подано через центр надання адміністративних послуг у м. Рівне заяву про розірвання договору оренди землі, але на дату подання позову рішення відповідача про результати розгляду заяви не отримано.

17.02.2021 року до суду від відповідача надійшов відзив відповідно до якого відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог зазначивши про те, що виключно міською радою повинно вирішуватись питання щодо дострокового розірвання договору та припинення права на оренду земельної ділянки, про що підготовлено проект рішення Рівненської міської ради та дане питання буде винесене на розгляд сесії Рівненської міської ради.

Прийняті у справі судові рішення та інші процесуальні дії.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 28.01.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на "24" лютого 2021 р.

Ухвалою господарського суду від 24.02.2021 року оголошено перерву у підготовчому засіданні до "10" березня 2021 р.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 10.03.2021 року закрито підготовче провадження у справі № 918/57/21 та призначено справу до судового розгляду по суті на "07" квітня 2021 р.

Представник позивача в судовому засіданні 07.04.2021 року підтримав позовну заяву з підстав, зазначених у позовній заяві та просив суд розірвати Договір оренди землі від 27.10.2015 року (із змінами, внесеними додатковим договором від 08.12.2016 року), укладений ТОВ "ГРІНЕКОБУД" та Рівненською міською радою.

Представник відповідача в судовому засіданні 07.04.2021 року позовні вимоги не визнає, просить суд відмовити у задоволенні позову з підстав, зазначених у відзиві.

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

27.10.2015 року між Рівненською міською радою (Орендодавець) та ТОВ "Грінекобуд" (Орендар) укладено Договір оренди землі (далі - Договір) за умовами якого орендодавець на підставі рішення Рівненської міської ради від 17.09.2015 року № 5739, надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку і для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (для реконструкції незавершеного будівництва адміністративно - торгового центру під житловий комплекс з адміністративно - торговими приміщеннями), яка знаходиться в м. Рівне, на вул. Драгоманова, 27 (п. 1. Договору).

Відповідно до п. 2. - п. 4. Договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 5 058 (п'ять тисяч п'ятдесят вісім) квадратних метрів. Категорія земель - землі житлової та громадської забудови. Кадастровий номер 5610100000:01:041:0484. На земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна. В оренду передається земельна ділянка.

Згідно з п. 8. Договору договір укладено на 10 (десять) років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 180 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

Пунктами 15 - 17 Договору сторони передбачили, що земельна ділянка передається в оренду - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку і для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (для реконструкції незавершеного будівництва адміністративно - торгового центру під житловий комплекс з адміністративно - торговими приміщеннями). Цільове призначення земельної ділянки - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку і для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (для реконструкції незавершеного будівництва адміністративно - торгового центру під житловий комплекс з адміністративно - торговими приміщеннями). Умови збереження стану об'єкта оренди - використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення.

Відповідно до п. 18. - п. 19. Договору передача земельних ділянок в оренду здійснюється без розроблення проекту землеустрою щодо її відведення. Орендар має право приступити до використання земельної ділянки. Відповідно до її цільового призначення, після набрання чинності цим договором. Передача земельної ділянки орендарю здійснюється після державної реєстрації цього договору за актом її приймання - передачі.

Пунктами 35, 36 та 38 Договору передбачено, що дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельних ділянок у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом. Перехід права власності на орендованій земельній ділянці до другої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря є підставою для розірвання договору.

Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації (п. 41. Договору).

Відповідно до акту приймання - передачі земельної ділянки в оренду від 27.10.2015 року Рівненська міська рада (орендодавець) передала, ТОВ "Грінекобуд" (орендар) прийняло земельну ділянку площею 5 058 м2 на вул. Драгоманова. 27, в оренду на підставі договору оренди землі.

Згідно інформаційної довідки від 29.01.2016 р. з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, та витягу від 17.01.2017 р. з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, 25.01.2016 р. здійснено державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, строк дії : на 10 (десять) років, з правом пролонгації, земельна ділянка загальною площею 0,5058 га, орендар: ТОВ "Грінекобуд", орендодавець: територіальна громада міста Рівного в особі Рівненської міської ради.

Сертифікатом Управління державного архітектурно - будівельного контролю Рівненської міської ради, серія РВ № 122201008635 від 08.10.2020 року, виданого на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації від 05.10.2020 року, засвідчено відповідність закінченого будівництвом об'єкта (черги, окремого пускового комплексу) проектній документації та підтверджено його готовність до експлуатації: найменування об'єкту згідно з проектом - будівництво житлового комплексу за адресою: м. Рівне, вул. Драгоманова, 27; характер будівництва - нове будівництво; місце розташування об'єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт - м. Рівне, вул.. Драгоманова, 27; замовник об'єкта - ТОВ "Грінекобуд".

За таких обставин, Управління державного архітектурно - будівельного контролю Рівненської міської ради засвідчило відповідність закінчених будівництвом об'єкта проектній документації та підтвердило їх готовність до експлуатації.

Наказом Управління містобудування та архітектури Виконавчого комітету Рівненської міської ради № 124 від 16.10.2020 року «Про присвоєння адреси об'єкту нерухомого майна» житловому будинку, що знаходиться на земельній ділянці на вул. Драгоманова, 27 з кадастровим номером 5610100000:01:041:0484, відкоригувати та присвоїти адресу: м. Рівне, вул.. Степана Бандери, 1е.

Позивач зазначає, що будівництво об'єкту велось із залучення коштів інвесторів - фізичних та юридичних осіб, які отримали нерухоме майно - нежитлові приміщення та квартири у власність і, на даний час, у ТОВ "Грінекобуд" відсутні будь - які об'єкти нерухомості на вказаній земельній ділянці. Право власності на побудоване на орендованій земельній ділянці нерухоме майно - нежитлові приміщення та квартири перейшло у приватну власність юридичних та фізичних осіб, а спільне майно будинку - у спільну власність власників нежитлових та житлових приміщень будинку і на баланс ОСББ для спільної експлуатації та обслуговування.

Згідно Акту приймання - передачі житлового будинку на баланс ОСББ «Степана Бандери 1 Е» від 21.12.2020 року комісія з прийняття будинку № 1Е по вул. Степан Бандери в м. Рівне на баланс ОСББ «Степана Бандери 1 Е» 21.12.2020 провела обстеження активів житлового будинку за адресою: вул. Степана Бандери, буд. 1 Е в м. Рівне, що передається забудовником будинку на баланс ОСББ «Степана Бандери 1 Е».

Позивач 30.12.2020 року звертався через Центр надання адміністративних послуг у місті Рівному з заявою про припинення права користування земельною ділянкою та розірвання договору оренди землі фізичним / юридичним особам, яка залишена відповідачем без відповіді та задоволення.

Присутні в судовому засіданні представники сторін підтвердили що позивач не користується земельною ділянкою, яка є предметом Договору оренди землі від 27.10.2015 року, укладеного ТОВ "ГРІНЕКОБУД" та Рівненською міською радою.

Норми права, що підлягають до застосування, та мотиви їх застосування, оцінка аргументів, наведених сторонами.

Частиною 1 статті 2 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Право оренди земельної ділянки, відповідно до глави 15 Земельного кодексу України, є складовою права користування землею.

За приписами ст. 1 Закону України "Про оренду землі", яка кореспондується з положеннями частини 1 ст. 93 Земельного кодексу України (далі - ЗК України), оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

За змістом статей 12, 122 Земельного кодексу України, статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції, зокрема, міських рад належить вирішення питань про надання у користування земельних ділянок із земель комунальної власності відповідних територіальних громад.

Частиною 2 статті 19 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що після завершення будівництва та прийняття об'єкта в експлуатацію добросовісний орендар земельної ділянки, наданої для потреб будівництва та обслуговування відповідного об'єкта, має право на першочергове укладення договору оренди землі на строк до 50 років або припинення дії договору оренди землі.

Згідно зі статтею 42 ЗК України, земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації. У разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються за співвласниками багатоквартирного будинку.

Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав (ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України)).

Статтею 651 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Пунктом 36 Договору оренди землі передбачена можливість припинення дії договору шляхом його розірвання за рішенням суду на вимогу однієї із сторін, зокрема, на підставах, визначених законом.

Відповідно до абз. 8 ч. 1 ст. 31 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі припиняється в разі: набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці.

Пунктом "а" частини 1 статті 141 ЗК України, що підставами припинення права користування земельною ділянкою є: а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою.

Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом (ч. 3 ст. 31 Закону України "Про оренду землі").

Частиною 1 статтею 32 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.

За частиною 1 статті 188 Господарського кодексу України (далі - ГК України) зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

Водночас частиною 2 вищезазначеної статті встановлено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Згідно з частиною 3 статті 188 ГК України сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду (ч. 4 ст. 188 ГК України).

За таких обставин, враховуючи що позивачем припинено користування орендованої земельної ділянки для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку і для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (для реконструкції незавершеного будівництва адміністративно - торгового центру під житловий комплекс з адміністративно - торговими приміщеннями), ТОВ "Грінекобуд" відмовилося від права користування зазначеною земельною ділянкою та те, що користування спірною земельною здійснює ОСББ "Степана Бандери 1Е" на балансі якого знаходяться активи житлового будинку по вул. Степана Бадери, 1Е, а також враховуючи той факт, що законодавством та умовами договору передбачена можливість дострокового розірвання договору оренди за рішенням суду на вимогу однієї із сторін договору, позовні вимоги судом визнаються обгрунтованими.

Стосовно посилання відповідача, що виключно міською радою повинно вирішуватись питання щодо припинення права на оренду земельної ділянки, про що підготовлено проект рішення Рівненської міської ради та дане питання буде винесене на розгляд сесії Рівненської міської ради, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" - місцеве самоврядування здійснюється, зокрема, на принципі законності.

Частиною 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Частиною 5 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Згідно з ч. 1 ст. 598 ЦК України зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.

Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 13, ч.ч. 1, 2 ст. 14 ЦК України цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.

Частинами 1, 2 статті 83 ЗК України визначено, що землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають: усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування.

Рішенням Конституційного суду України від 16 квітня 2009 року №7-рп/2009 передбачено, що гарантоване державою місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи і передбачає правову, організаційну та матеріально-фінансову самостійність, яка має певні конституційно-правові межі, встановлені, зокрема, приписами статей 19, 140, 143, 144, 146 Основного Закону України.

За змістом статей 12, 122 Земельного кодексу України, статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції, зокрема, міських рад належить вирішення питань про надання у користування земельних ділянок із земель комунальної власності відповідних територіальних громад.

Однак, положенням ч. 1 ст. 32 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.

За таких обставин, враховуючи вищезазначені норми, припинення земельних орендних правовідносин може відбуватись як у добровільному порядку за згодою сторін, за їх волевиявленням, так і у встановлених законодавством випадках на вимогу однієї сторони за рішенням суду незалежно від волевиявлення іншої сторони, в тому числі й органу місцевого самоврядування, як органу розпорядження землею.

Відтак, заперечення відповідача, що ґрунтуються на необхідності прийняття виключно міською радою рішення про розірвання договору та припинення права оренди земельної ділянки, є необґрунтованими та не приймаються судом.

Висновки суду за результатами вирішення спору.

За результатами з'ясування обставин, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були дослідженні в судовому засіданні, і з наданням оцінки всім аргументам учасників справи у їх сукупності та взаємозв'язку, як це передбачено вимогами ст.ст. 75-79, 86 ГПК України, судом встановлено що позивач у справі (Орендодавець) завершивши будівництво житлового комплексу, у встановленому законом порядку відмовився від договору оренди землі, а збудований на орендованій земельній ділянці об'єкт нерухомості введено в експлуатацію та передано на баланс ОСББ "Степана Бандери 1Е" (на балансі якого знаходяться активи житлового будинку по вул. Степана Бадери, 1Е) і саме об'єднання на день розгляду справи користується зазначеною земельною ділянкою, що є підставою для дострокового розірвання договору оренди землі, згідно ст. 651 ЦК України та ст. 32 Закону України "Про оренду землі", а відтак суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову та розірвання договору оренди землі від 27.10.2015 року.

Розподіл судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на зазначене, враховуючи, що позов визнано обґрунтованим судом в повному обсязі, судові витрати у справі по сплаті судового збору у розмірі 2 270,00 грн покладаються на відповідача у справі.

Керуючись ст. ст. 129, 236 - 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Розірвати Договір оренди землі від 27.10.2015 року, укладений між Рівненською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю "ГРІНЕКОБУД".

3. Стягнути з Рівненської міської ради Рівненської області (33028, м. Рівне, вул. Соборна, 12а, код ЄДРПОУ 34847334) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІНЕКОБУД" (33024, м. Рівне, вул. Макарова, 24А, код ЄДРПОУ 38822182) 2 270,00 грн (дві тисячі двісті сімдесят гривень 00 копійок) витрат по сплаті судового збору.

4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Позивач (стягувач): Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІНЕКОБУД" (33024, м. Рівне, вул. Макарова, 24А, код ЄДРПОУ 38822182).

Відповідач (боржник): Рівненська міська рада Рівненської області (33028, м. Рівне, вул. Соборна, 12а, код ЄДРПОУ 34847334).

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Північно - західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення через господарський суд, що прийняв рішення або безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено та підписано 07 квітня 2021 року.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Р.В. Романюк