Постанова від 05.04.2021 по справі 759/2383/21

ун. № 759/2383/21

пр. № 3/759/1534/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2021 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Новик В.П., розглянувши матеріали, що надійшли з Святошинського Управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2

за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до складеного протоколу про адміністративне правопорушення продавець-адміністратор ОСОБА_1 , 08.01.2021 приблизно о 03 годині 55 хвилин, на перетині просп. Л. Курбаса та вул. Г.Юри в м. Києві ТМ «Колібріс» забезпечувала діяльність магазину-кафе «Червоне та біленька», чим порушила правила карантину та вимоги п.п. 12 п. 2 постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236.

ОСОБА_1 до суду не з'явилась, хоча про дату, час та місце розгляду справи сповіщалась засобами зв'язку. Відповідно до вимог ст. 129 Конституції України, ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" розгляд справи про адміністративні правопорушення відбувається в судах відкрито, що гарантує особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, своєчасно дізнатись про судовий розгляд справи стосовно неї. В своїх рішеннях у справі "Олександр Шевченко проти України" та "Трух проти України" ЄСПЛ наголошує, що сторони в розумні інтервали часу мають вжити всіх заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм провадження.

Зважаючи на те, що судом вжиті всі можливі заходи для забезпечення права особи на доступ до правосуддя та можливості реалізувати своє право на захист, враховуючи правила ст. ст. 268, 277 КУпАП, у зв'язку з тим, що в справі є достатні дані про його обізнаність зі своїми правами, про місце розгляду справи в суді, відсутні заяви, клопотання, які перешкоджають розгляду справи, суддя розглянув дану справу у відсутності особи, вважаючи, що за наведених обставин її право на захист порушено не буде.

До протоколу про адміністративне правопорушення як докази додано:

- рапорт інспектора Святошинського УП ГУ НП в м. Києві Поліщук Р. про виявлення ОСОБА_1 ;

- копію ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями;

- копію паспорта ОСОБА_3 ;

- фотоматеріали.

Розглянувши протокол та додані до нього як докази рапорт і пояснення, суддя приходить до наступних висновків.

Частино 1 статті 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

За приписами ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.44-3 КУпАП, тобто за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236.

П.п. 12 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 (в редакції, яка діяла на момент складання протоколу) на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється: робота після 23-ї та до 7-ї години, із забороною проведення розрахункових операцій після 22-ї години, суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і діяльності після 23-ї години 31 грудня 2020 р. до 7-ї години 1 січня 2021 року.

З досліджених у судовому засіданні матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 не є суб'єктом господарювання. Згідно ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями за адресою: м. Київ, перетин просп. Л. Курбаса та вул. Г.Юри ТМ «Колібріс», не житлова будівля літ. А (магазин-кафетерій) господарську діяльність здійснює ТВ «ТД Український продукт». Разом з тим, не встановлено, на кого саме у вказаному підприємстві покладено обов'язки із забезпечення дотримання правил щодо карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236. Крім того, жодних доказів того, що ОСОБА_1 є працівником даного магазину-кафетерію не надано. Не встановлено жодної особи, яка мала намір придбати продукцію вказаного магазину-кафетерію, не допитано жодного свідка (очевидця), не долучено матеріали фото та відеофіксації вчиненого правопорушення, тощо. Фотоматеріали на яких зображені люди, які знаходяться біля віконечка магазину-кафетерію та особи жіночої статі, яка знаходилася в приміщенні магазину-кафетерію не може свідчити про порушення ОСОБА_1 п.п. 12 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211.

Ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

При цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.

Виходячи із цього, відсутність у ОСОБА_1 ознак суб'єкта правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, свідчить про відсутність складу зазначеного вище адміністративного правопорушення із наслідками у вигляді адміністративної відповідальності. За таких обставин провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 44-3, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. 251, 256, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу даного адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником та прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя: В.П. Новик